Prenosnik do 50 EUR

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Kupim prenosnik za upokojenski par, ki ga bo potreboval za internet in skype. Kar se prodaja na Bolhi do 50 EUR je vredno ravno 20 oziroma bi ga lahko podarili nekomu, če se jim valja doma že 5+ let. Ima kdo kaj uporabnega, kot rečeno sem pripravljen dati do 50 EUR
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Lepa pobuda, pa vendar ostaja dejstvo, da za 20 evrov komaj dobiš generično baterijo za notesnik...

Se nam je res že popolnoma zmešalo? A kava za1.60 je pa poceni?
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Ker je res prakticen, recimo jst mam stacionarca in sem ga prej uporabljal pred blokom, pol na terasi, zdej pa na kavcu
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Kakorkoli, baterija pri 5+ let starem prenosniku je v 99% fuč in ne pričakujem, da deluje. Če kdo prodaja 5+ let star prenosnik z "novo" baterijo potem mi je jasno, da bo hotel kak evro več in se da dogovoriti okoli cene. Da pa prodajajo odslužene 10+ let stare kupe šare, ki se že nekaj let valjajo okoli in hočejo 50 evrov, se mi ne zdi ok. Če je nekaj 10x zamoritizirano in če je nekdo že 2-3 prenosnike vmes zamenjal, je realna vrednost te zadeve nič. Jaz sem svoje stare desktope že pred leti podaril dalje, ker jih nisem potreboval.

Če mene sprašuješ ali se mi je zmešalo? Ne. Če je nov entry level prenosnik v trgovini v rangu 300 evrov, se mi ne zdi noro, da bi se dalo dobiti pre2010 prenosnik za simboličnih 50 evrov. Sem včeraj za večerjo porabil enak denar, a to je moja stvar mar ne? Da pa rečem upokojencu da zapravi pol pokojnine za prenosnik, kjer bo odpiral brskalnik in skype, pa ne bom.

Sem upal, da ima kdo doma kak kos, ki se mu valja a bi se je za eno dobro večerjo rešil, ker je itak že vsaj 2 leti ni zakurblal.
smile-1.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Čisto odvisno ... sam sem par mesecev nazaj prodal 10 let starega ThinkPada X61 s pol leta staro baterijo za 100€. Ampak tisti, ki ga je kupil, je vedel, zakaj kupuje točno takšen prenosnik in zakaj je pripravljen toliko plačati za 10 let staro stvar. Iskal je namreč nekaj čim manjšega (12''), čim lažjega in neuničljivega za avto diagnostiko na terenu.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ja ok, jaz iščem nekaj kar je bilo pred 2010 entry level, najbolj razširjeno 15,6" al karkoli je takrat bilo in me boli kako dela baterija. Torej primerljivo ceneje od tvoje zadeve. 12" bo vedno nekaj 10% dražji od standardnih velikosti.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz tudi kupujem rabljen laptop čim bolj poceni. Edini in zelo pomemben pogoj je, da ima vgrajen čitalec SD kartic. Na njemu bom fural samo linux terminal. Lahko je tudi kakšen 10 let star, samo da deluje.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Jaz imam netbook Lenovo Ideapad S12, Via procesor 64bit, 2GB ram, 80GB HDD, 12palčni zaslon, baterija ne deluje (beri stara), plastika nad funkcijskimi tipkami manjka, sicer delujoč. Primeren za kak terminal, Linux ipd. 35 EUR oz. menjam za zunanji HDD 2,5inch, USB 3.0, vsaj 1GB - če je več se da zment za doplačilo z moje strani. Če koga zanima več pod privat, preizkus možen v Lj.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
HP NX 7000. Pentium Mobile (Centrino) 1,5 GHz, 1,5 GB RAM, 40 GB HDD (mogoče 60), WiFi B, dodana PcMCIA karta B/G, ATi Radeon Mobility 7000 serija 64 MB DDR. Polnjenje ne dela v redu, je potrebno po nekem času odklopit napajalec in ga priklopit nazaj, da polni. Včasih potrebno odklopit napajalec da se prižge, potem dela b.p. Napajalnik je O.K. Ima čitalec SD kartic in pa combo DVD/CDRW enoto
Če ga hočeš, sporoči.
Cena 10€, lahko tudi pražena kava v zrnju v taki protivrednosti (minimalno 1 kg). Več na ZS.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Roberto hvala za računalnik, že služi namenu
smile-1.gif


ps: ne vem kako ti uspe ohranit tak fosil v tako dobrem vizualnem stanju..:) Dejansko je skoraj tak, kot bi ga ravno prinesel iz trgovine. No, kar pa je "pod pokrovom" je seveda realno stanje a važno, da bo služil čemur je namenjen
zmaga.gif
: