Prenosna klima

B81

22. jul 2007
36.302
10.118
113
Torej nabavil eno prenosno z razvlažilcem, da ne montoramo še ene klime v spodnjo etažo. Sem dal na DRY, ker sušim tla. Za odvod toplega zraka sem naredil eno zadevo iz stirodura, na katero je spuščena roleta, skozi pa seveda cev od klime.

Zdaj pri DRY nastavitvi piha prav vroč zrak ven skozi to cev, pa me zanima, če ne bi moglo to bit spuščeno v prostor, da bi razvlaževalo?? Je ta cev mišljena le za klimo?
V navodilih ne piše nič o tem (vsaj našel nisem).
 
Torej nabavil eno prenosno z razvlažilcem, da ne montoramo še ene klime v spodnjo etažo. Sem dal na DRY, ker sušim tla. Za odvod toplega zraka sem naredil eno zadevo iz stirodura, na katero je spuščena roleta, skozi pa seveda cev od klime.

Zdaj pri DRY nastavitvi piha prav vroč zrak ven skozi to cev, pa me zanima, če ne bi moglo to bit spuščeno v prostor, da bi razvlaževalo?? Je ta cev mišljena le za klimo?
V navodilih ne piše nič o tem (vsaj našel nisem).
kondenz nastane ko se vroč zrak ohlaja tako da bo kar prav da piha ven toplega v prostor pa hladnega. Za zizer bit pa preveri posodo od kondenza, če deluje bp se mora kondenz not nabirat
 

B81

22. jul 2007
36.302
10.118
113
Ja za klimo mi je jasno, tudi pri navadni klimi gre kondenz ven...za razvlaževanje ne vem, če mora bit odtok zraka tudi ven ali ne.

Ker 2L na uro spravi vlage ven baje, kondenza blo čisto malo....tako da sklepam, da gre vseeno s toplim zrakom ven pri razvlaževanju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe
Ja za klimo mi je jasno, tudi pri navadni klimi gre kondenz ven...za razvlaževanje ne vem, če mora bit odtok zraka tudi ven ali ne.

Ker 2L na uro spravi vlage ven baje, kondenza blo čisto malo....tako da sklepam, da gre vseeno s toplim zrakom ven pri razvlaževanju.
točno to..nekaj ga skondenzira ostalo s toplim zrakom. Drgač pa z enim vlagomerjem, vremensko postajo (če jo maš) lahk spremljaš spremembo temp in vlage

PS ti si se rešu s prenosno, mene čaka nakup split klime tko da uživej v hladu.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

B81

22. jul 2007
36.302
10.118
113
merim vlago zraven in je dejansko padla iz 70 na 63 v nekaj urah... bom pa jutri dal cev za zrak dol, naj ogreva prostor in priklopil cev za vodo, da bo odtekala nekam.. tnx
BTW, osnovna klima na steni je stara 17 let, drugo leto je še imela servis, potem pa več ne in laufa vsako leto poleti brez problema, Coolwex :D
 
merim vlago zraven in je dejansko padla iz 70 na 63 v nekaj urah... bom pa jutri dal cev za zrak dol, naj ogreva prostor in priklopil cev za vodo, da bo odtekala nekam.. tnx
BTW, osnovna klima na steni je stara 17 let, drugo leto je še imela servis, potem pa več ne in laufa vsako leto poleti brez problema, Coolwex :D
jaz mam ene 10 let starega aermeca takrat z vrha lestvice, se ga je uporabljajo, občasno se ga še za ogrevanje, sicer pa hlajenje. Je pa dnevna nekoliko odmaknjena, tako da je hladen zrak iz hodnika, kjer je klima ne doseže najbolj. Poleg tegaokrog hiše ni okrog nič zelenja, amapk zgolj neke porušene stavbe, beri gradbišča. Pred leti ko je bilo zelenje okrog je ful ublažilo, zdaj ko ga ni je pa hudo..... Tko da v jeseni bo treba neki vzet pa zmontirat
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81