Prehranska dopolnila

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Torej kila prs? Bi rad videl junaka ki to vsak dan mazne in ne zacne bruhat po enem tednu :)
Govedina…to se gre, ampak pilećina, bruh :)
Ps, razen pohano! :D
 
  • Haha
Reactions: B81

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Ja, pa tuna se. Točno. Malo sem ze pozabila, nisem vec tok pedantna okoli tega.

Darjan, saj sem rekla... Jaz sem dalec od 200g B na dan.

P.s.
Piscancja prsa meni zelo teknejo! Tuna se mi prej zagabi. Tudi govedina mi ne gre tok dobro. Kot otrok sem mela na talarju teletino in govedino dnevno, piscanca pa nikdar. Zdaj prvega niti ne obrajtam, kure pa nimam nikdar dosti...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Hno ja, kdo je pa v encabo dal zdravo? Že 2gB/kg teze je debatlih oziroma za seboj potegne marsikaj. Po drugi strani pa, moja dieta ni najbolj "zdrava" baje, jaz pa sem. Ni vse crno/belo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Res je.
Po nekih smernicah pravijo 0.7 cca, ampak Peter Attia (pogluglajte ga - specializiral se je za dolgozivost) pa svetuje vsem 2g, predvsem ko postajamo starejsi.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
v lidlu imaš skyr in skuto. ista cena na kg in sestava. odvisno kater okus ti bolj paše.
če človek ni zelo kativen, hidratov skoraj ne rabi. res minimalno. govorim za hujšanje ali ohranjanje neke skinny postave.

sam pojem 5-6 celih jajca za zajtrk + košček kruha, pa se mi skoraj vidi 6pack. Če bi malo bolj pazil in delal več kardija, bi bil še bolj viden. Ko sem bil na keto in res veliko športal, sem bil kar lepo zrezan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vprasanje1

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
To je malo, jaz sem vcasih 20-30 :)

ampak ja, zvecer par zrezkov/filejev in nekaj jajc, pa bo…ampak…
 
  • Wow
Reactions: vprasanje1

B81

22. jul 2007
34.431
8.919
113
Ok stop, wait a second, hold the phone!

WHAT????

20 jajc? Kaj si tekmoval? Koliko kg mase?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Prevec po nasi uradni medicini, ampak holesterol ni crno belo, kot menijo nasi dohtarji. Dohtarca mi je ze vlacla na mizo zlozenke o prehrani :D
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Torej, zadnje case precej berem razne studije in to. Nove smernice so popolnoma drugacne (oz zelo drugacne).

Prevec beljskovin ni ok, ker tudi precej dvigne sladkor v krvi in posledicno inzulin. Inzulin pa je fat storage signal v telesu.

Puste beljakovine so slabse od masnejsih. Piscancja prsa so slabsa od bedre, recimo. Bedra ima vec mascobe, mascoba pa ima izredno majhen vpliv na sladkor in inzulin. Posledicno je glikemicni index bedre manjsi od prsi.

Primer: delali so studijo, kjer je oseba nekaj casa jedla po klasicnem vrstem redu: juha, glavna jed... Rezultat je bil, da se je velika vecina v skupini zredila. Potem so vrstni red zamenjali in najprej pojedli mascobe. Recimo olivno na zlico in nato vse ostalo. Samo primer. Rezultat je bil, da se skorsj noben ni zredil, nekaj jih je shujsalo. Ob enakem prehranjevanju in zivljenjskem slogu. Namen je bil dokazati pomen vpliva hrane na sladkor in inzulin. Ce se pojejo namrec najprej mascobe, zmanjsako vpliv na cuker celega obroka. Cuker v krvi prej pade in prej je telo pripravljeno trositi salo. Kot ze receno, inzulin je fat storage hormon. Ni torej vse samo kalorije in kaloricni deficit. Dalec od tega. Telo ima svoje mehanizme.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Zato pa pravim mastno goveje meso je top shit. Dejansko potem cloveku manjka samo vitD, vse ostalo pa dobi iz mesa
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA