Prehitevanje motorja-mopeda!

Car

POSTman
4. avg 2007
8.319
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Veliko časa preživim na cesti kot motorist in (ali)kot mopedist! Naj povem, da je vožnja mopeda po slovenskih cestah smrtno nevarna! Vsak dan prihaja do neverjetnih(človek res ne more verjeti)dogodkov, ki mejijo na: saj ni res, pa je! Enkrat moram seboj vzeti kamero, pa posneti!!! Vsaj enkrat na teden se mi npr. zgodi, da me avto prehiti in potem takoj zavije desno, ker je pač v tisto smer namenjen! Vedno se to dogaja na istem mesru, sem že navajen, reagiram pa tako, da pač še jaz na hitro zavijem desno, čeprav imam namen iti naravnost!!!
bonk.gif

Zelo zanimivo pa je tudi prehitevanje, saj avtomobilisti mopedov sploh ne upoštevajo! Biser med prehitevanji pa se mi je zgodil dva dni nazaj: Peljal sem se za tremi avtomobili v koloni, ko sem zagledal v ogledalu, da se mi hitro približuje avto. Pomislil sem, hudiča, pa me menda ne bo prehitel, saj ni imel kam, ker sem vozil takoj za zadnjim avtom. Kaj še, frajer me je suvereno prehitel, ampak ker ni imel kam, me je enostavno izrinil s ceste!!! Z zadnjimi močmi sem še z roko dvakrat udaril po šipi od avta, da sem hudiča spomnil, da sem tam še jaz! Za trenutek je pomagalo, zaostal je, ampak le za toliko, da je dal dol prednjo šipo, zapeljal ob mene in me začel zmerjati
10.gif
, ampak sem uspel obdržati mirno kri in sem , tega možganskega maloposestnika, le pustil, naj gre svojo pot, čeprav bi mu kakšna lekcija prav prišla!!!
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
No, jaz vozim samo avto in mi ne bi padlo na pamet kaj takega niti v 100 letih.
Je pa razlika, če vozim za motoristom ali je on na sredi pasu ali desno pri kraju.
Raje vidim da je na sredini pasu, ker tako bolj pazim, ker vem da ga ne smem kar tako prehitet.

Lp
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.319
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Pozabil sem še povedati, da od tega dogodka naprej sedaj vedno vozim po sredini svojega voznega pasu!!! Seveda le tam, kjer je omejitev 50 km/h, saj moped leti toliko (in še nekaj čez), tako da ne oviram nikogar!!! Kjer pa je dovoljena večja brzina, pa se držim skrajno desno, da ne oviram prometa, čeprav sem enakovreden udeleženec v prometu!
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ja, na žalost je tako. Tudi sam sem motorist in se mi na cesti pripeti marsikaj, tako da čisto razumem tvoje težave pri vsakodnevnem opravljanju svojega poklica.
Ljudje so pač tudi na cesti takšni vozniki, kakršni so v življenju nasploh. Eni so disciplinirani, drugi raztreseni, tretji so kure (moški in ženske, da ne bo pomote), vse več voznikov in ljudi nasploh je pa tudi objestnih in agresivnih. Najprej storijo neumnost, potem pa šele pomislijo, kakšne bi lahko bile posledice.
Ko mi ljudje rečejo, da smo motoristi budale in divjakiter objestneži, ga/jo povabim na krajšo vožnjo do Postojne, Kočevja, Zagorja, Celja,... pa naj potem presodijo kdo je budala.
Nekateri avtomobilisti se ti prilimajo na zadek motorja in provocirajo v smislu: saj imaš motor, daj stisni ga malo. Ko vidijo, da jih ne j-ebeš 5%, te prehitijo in potem izven naselja vozi pred tabo 60 km/h izven naselja.
Da ne govorim o odvzemanju prednosti. Imam motor, ki ima serijsko končno hitrost 303 km/h, pa v naselju največkrat vozim točno po omejitvi, včasih pa malo več, ampak ne več kot 60. Folk se pripelje do križišča po neprednostni cesti, pogleda na cesto, na motorju vidiš, da te je ujel s pogledom in te je registriral. Ko se pripelješ skoraj do njega, pa ti spelje direktno pred prednje kolo. Da zabeli celotno stvar, ti pokaže fakiča ali jebalico (sredinec oz. mednarodni znak miru) in se ti nasmeje kot najhujši [censored]. Ob takih trenutkih me ima, da bi takšno osebo kar malo
10.gif
. Ne vem, ali so zafrustrirani, ker sami nimajo motorja, ampak v današnjih časih so te stvari tako dosegljive, da bi res večina ljudi lahko kupila dvokolo in na njem uživala.
To je samo nekaj "dogodivščin", ki pa so podane iz prve roke in niso plod domišljije in sistema rekla-kazala.
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Vozim avto in sploh ne morem razumet, zakaj nekdo ne bi upošteval motorista na cesti enakovredno kot avta, res ne. Še kolesarje upoštevam enako. Mogoče zato, ker tudi sam občasno kolesarim in vem kak občutek je vozit po cesti, ko mimo tebe švigajo tone pločevine.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Saj nisem rekel, da so vsi taki. Je pa dovolj, da naletiš na enega takega kre-tena na cesti in imaš pokvarjeno celo furo.
Se pa strinjam, da si bolj pozoren do neke skupine v prometu, če si tudi sam del nje (tako kot ti upoštevaš kolesarje).