Predlagajte pohodne ture po hribih (kondicija = 0)

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Torej rabil bi par pohodnih poti, lahko hrib, gora, vrh, kucelj, planota....samo da se hodi bolj kot ne po ravnem oz malo v klanec ne škodi. Da pač ni nekih težkih predelov, kjer še ta pravi hribovci zasopihajo. Rabim "začetniške" hribovske poti primerne tudi za starejše. Gojzarji so pri bajti, kondicija od vseh nas pa je žal na dopustu.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Lepa in u izi pohodniska destinacija je 100% Planina Stador - Planin Razor. Severna primorska.
LP
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.264
6.465
113
pri taščici
A prej ni objavil gsm objave? :grrrr
SG-MB cez pohorje. Cca 60 km. Svak z zeno jo je v dveh dneh pregural. Ubil ga je asfalt od vzpenjace do vlaka v MB.
Spal je v neki izmed koc po pohorju, z avtom sem ga pripeljal pod kremzarjev vrh nad 1000m nmv tako da start je imel precej visoko.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Dve temi sem naredil ker je tole tako popotništvo kot rekreacija. Drugače pa sem updejal prvi post in sicer: Dodajam še lokacijo: Smo iz LJ, tako da razdalja ni nek problem. Pač ok če je blizu je še bolje. Julijci so blizu, Kamniške so blizu, primorska je blizu...dolenjska tudi, ravno kam v MB se pa nebi vozil če je kje kaj bližjega, lahko pa tudi za tisti konec predlagate....
cheer.gif
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Meni ljuba v takih primerih - prideš do zgornje postaje žičnice na Krvavcu -
a) z avtom skozi do zgornje postaje
b) do spodnje postaje in nato z gondolo do zgornje postaje zičnice

nato pa peš direktno na Zvoh (1971 m), potem pa nazaj bolj po ravnem do Doma na Krvavcu in do zgornje postaje zičnice.

Si precej visoko, svež zrak,lep razgled, poebej z Zvoha se ti odpre lep razgled (kot je to v hribih, dan po dežju bo fenomenalno, sicer pa je to v teh dneh težko doseči :), hoja je zelo nezatevna (hodiš po travi, ni kamnov - smučišče, včasih je kje malo strmo, takrat pa ne hodiš direktno ampak vijugaš, lep teren, malo kondicije pa vseeno rabiš, ker se dvigneš za 530 m.
Je pa res da be boš sam, ker je ponavadi precej ljudi gor.

Skratka precej lahka varianta pa si skoraj na 2000 m.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
sj ni treba takoj v klanec grizt...sploh pa ne z neutrjenimi koleni... mislim na hojo navzdol.
jaz ti priporočam kkašno veliko planino. kakšen pohodo po celi planini. je skoz lepo gor dol.
mal kondicijo nabiraš, pa še noge utrjuješ,.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Lepo se zapelji do gondole in skoči na Veliko planino (tam imaš do vrha po želji še sedežnico) in narediš en simpatičen krog okrog pastirskega naselja. Na robu planine pa čudovit razgled v dolino, sicer pa stalen pogled na osrednje vršace. Če ni megle nimaš kaj zgrešit.
Ko prideš dol, se pa ustaviš pri Gamsu na kakšni omleti ali dobrem zrezku, pa bo izlet popoln.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Jaz tudi rabim ponovno začeti z lahkimi turami. Na hribi.net ti omogočajo iskanje ne le glede na "stopnjo zahtevnosti" temveč tudi na druge parametre. Npr. na višinsko razliko, katero lahko opredeliš od-do.

Primer Golice, katerega je neko navedel... to je po hribi.net in za nekoga, ki ima dovolj kondicije res lahka pot in je označena a ima konec koncev preko 800m višinske razlike in za nekoga morda ni tako lahka. (prav včeraj je nekomu na poti gor odpovedalo srce
frown-1.gif
)

Drugače so pa predhodniki podali par dobrih predlogov. Kofce, Bornova pot je super, Velika planina, ...
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
Velika planina, Peca, Stol, od koče pri Savici pa do 7J, Uršlja gora....itd.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Stola pa 7J iz Bohinja pa res ne moreš predlagati ljudem, ki komaj Šmarno Goro zlezejo.
ne-ne-1.gif


Najbolje je začeti s kakimi Jančami, Polževimi, Katarino in podobnimi izleti, torej relativno "nehribovskimi", tega je polno (žal ne znam dobro svetovati, ker se jaz večinoma ukvarjam samo s hribi nad 700 m višinske razlike, na Šmarno pa pridem izpod pol ure)
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Jest: na kofce predlagaš po kateri poti? Šija - kofce? Ker tam piše da je višinske samo 40m ter da se hodi samo 25 minut? Za Bornovo pot (Ljubelj - Kofce) na Preval pa piše da je delno zahtevna neoznačena pot....si ziher da je tole za začetnika? Pa še neke zajle so ob poti...kar ni dobro če se bojiš višine....
frown-1.gif
A je kritično?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.870
5.621
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Stola pa 7J iz Bohinja pa res ne moreš predlagati ljudem, ki komaj Šmarno Goro zlezejo.
ne-ne-1.gif


Najbolje je začeti s kakimi Jančami, Polževimi, Katarino in podobnimi izleti, torej relativno "nehribovskimi", tega je polno (žal ne znam dobro svetovati, ker se jaz večinoma ukvarjam samo s hribi nad 700 m višinske razlike, na Šmarno pa pridem izpod pol ure)

Polhograjski dolomiti so na 3/4 taki......torej hribi.net in omejitev na Polhograjce
wink-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Pa razni hribi v Posavskem hribovju, recimo Čemšeniška planina, Mrzlica, Zasavska Sveta gora, Kopitnik, Kum, Menina planina, te imajo vse koče gor pa lahke dostope.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SpidiGonzalez pravi:
Jest: na kofce predlagaš po kateri poti? Šija - kofce? Ker tam piše da je višinske samo 40m ter da se hodi samo 25 minut? Za Bornovo pot (Ljubelj - Kofce) na Preval pa piše da je delno zahtevna neoznačena pot....si ziher da je tole za začetnika? Pa še neke zajle so ob poti...kar ni dobro če se bojiš višine....
frown-1.gif
A je kritično?

Predlagal sem take ture, ki sem jih sam prehodil... in moja kondicija je podobna tvoji (0)
smile-1.gif
... izkazalo se je, da to ni bila dobra ideja) ... Enkrat smo sli iz Podljubelja po tej poti >> http://www.zaplana.net/izleti/Kofce/index.asp?pfx=MT ... enkrat pe preko Sije in Pungrata... Tam se pa ne spomnim vec, kje smo startali... Na zacetku je bilo malo vec klanca po makadamu... potem pa je od Sije naprej skoraj ravnina (malo gor in dol) mimo raznih pasnikov ...

Lahko se tudi z avtom pripeljes do Sije
smile-1.gif
... potem imas pa skoraj po ravnem pot preko Pungrata do doma na Kofcah ...



Bornova pot pa izgleda mogoce malo bolj planinska, ker gres na zacetku od mejnega prehoda Ljubelj (tam pustis avto) po meliscu do tunelov ... Ob strani so res zajle... ampak so bolj za okras... oz. mogoce za tiste, ki se res bojijo, da ne bi omahnili po strmini
smile-1.gif


https://picasaweb.google.com/111347045856721394062/PlanincaPrevalaBornovaPot



Potem, ko prides skozi tunele (priporocljivo je imeti baterijo ali pa vsaj mobilnik, da si malo posvetis
smile-1.gif
...
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Hvala za nasvete. Mi lahko še nekdo napiše kako si po težavnosti sledijo poti na šmarno goro? (večji klanec = večja težavnost) Recimo med Šmartno potjo, Tacnom in Vikrčam? Katera je najmanj in katera najbolj strma? Poznam Šmartinsko pot ki gre potem po romarski do vrha. Baje je partizanska najbolj strma ker gre direkt gor. Kako je pa po cesti, tam mimo lipe kjer avti vozijo, verjetno je bolj položna do vrha gor ampak daljša?