Predlagajte pohodne ture po hribih (kondicija = 0)

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Torej rabil bi par pohodnih poti, lahko hrib, gora, vrh, kucelj, planota....samo da se hodi bolj kot ne po ravnem oz malo v klanec ne škodi. Da pač ni nekih težkih predelov, kjer še ta pravi hribovci zasopihajo. Rabim "začetniške" hribovske poti primerne tudi za starejše. Gojzarji so pri bajti, kondicija od vseh nas pa je žal na dopustu.
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.265
6.466
113
pri taščici
Svak jo je z zeno v ponedeljek in torek jo mahnil od SG do MB. Ob 6 uri sem ga dostavil na 1000+ nmv pod Kremzarjev vrh, potem pa popartizansko do zelezniske v MB.
No spala sta v neki koci, tudi vmes sta obiskala cca 6 koc. Zvecer naslednji dan sta bila s cugom v zasavju. Zjebal jih je asfalt od vzpenjace do zelezniske. Sicer pa sta imela vsak oo 10kg+ ruzak in prehodila cca 60km po pohorju.
Ce nimas kondicije je to za zacetek za moje pojme prevec. Ona dva sta jo kar dober prezivela, pa imata nekakrat letno nekaj enodnevnih pohodov. Je pa res da sta v sluzbi in doma precej na nogah
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Dodajam še lokacijo: Smo iz LJ, tako da razdalja ni nek problem. Pač ok če je blizu je še bolje. Julijci so blizu, Kamniške so blizu, primorska je blizu...dolenjska tudi, ravno kam v MB se pa nebi vozil če je kje kaj bližjega, lahko pa tudi za tisti konec predlagate ampak raje kje bližje....

Hribi.net sem pregledal, ampak tam recimo ko uporabiš iskalnik, pa daš lahka označena pot, verjetno ni mišljeno klanec? Recimo na golico, je lažja označena pot, ampak ko berem ostale forume so baje tudi iz Planine pod golico kar klanci? Je bil kdo mogoče tam in lahko pove kako je?

Še kakšne poti mogoče?
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Na Golico greš lahko iz Križevca,.... je fletna ne preveč strma pot,.. do koče... Potem se pa odločiš če greš na vrh al ne
smile-1.gif

Greš pa lahok iz Križevca tudi na Belško planino.,.... fletna pastirska koča,... lep razgled, pa še lahka pot... moj 4 letni sin je kamot prišel gor (no z malo podkupnine :) )
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Najprej sprobaj Šmarno Goro s Tacna gor, potem pa poročaj, kako in kaj - oz. če si preživel, pa dobiš nadaljnje nasvete.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Hvala vsem za nasvete. Smo šli na Šmarno iz Šmartnega po šmartinski ter po romarski, pa je za nas nekje to bil max. Smo bli gor v eni uri in 10 minut (kar niti ni tako slabo ker piše na hribi.net da je nekje 50min). Problem je ker je celo pot klanec, niti ene ravnice. Raje bi videl da je vse skupaj dlje oz daljša pot, pa magari da se hodi 3 ure v eno smer, samo da ni tak klanec. No kot sem rekel, to je bilo zaenkrat nekako max. kar še lahko prilezemo. Gor smo bili že z jeziki do tal, spodaj pa so kolena malo trpela. Ta teden gremo še po palice da malo kolena razbremenimo. Še kak nasvet?
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Če ti je Šmarna "problem" potem pojdi na Mengeško kočo, pa tam naberi malo kondicije, pol pa dalje
tongue-1.gif
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Moj predlog:
- nabavi palice (razbremeniš noge in kolena. zadihan boš enako - saj bo delalo več mišic)
- najdi ENO turo, ki ti bo dovolj lahka, da jo boš obdeloval 2x na teden
- čez vikend si izberi take, ki ti poberejo malo več (ne čisti maksimum a vseeno)

In videl boš, da se ti bo kondicija zelo hitro dvigovala, če boš hodil vsaj 3x na teden. Če boš čakal le vikende potem se boš načakal tudi kondicije. Odvisno s kod si doma a, če začneš na Golovcu (se da nabrati dolgo pot) ali rožniku ter tam vsak drugi dan hodiš 1-2 uri (malo gor, dol, gor...) boš za začetek čisto zadovoljen.
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
225
4
18
Murska Sobota
Še en lep predlog, sicer bolj z naše strani, je Mariborsko Pohorje
srce-1.gif
. Vzpon je dolg slabe 4 km, višinska razlika okrog 700 metrov, za normalno peš hojo cca. 1.5 ure. Na vrhu imaš res lep razgled, restavracijo, če si pri močeh pa lahko pot še podaljšaš proti Arehu.

Za nazaj po isti poti ali pa gondola, ki te elegantno dostavi v dolino
grin1.gif
.
 

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Al pa če prideš v posavje. Recimo Lisca je ful zanimiva (koča zaprta ob pon.), različne poti, različne dolžine. Ti pa tudi jaz priporočam da si kupiš palice (cca 20eur) in hodiš s palicami vsaj 3x dnevno.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Vogel (zgornja postaja kabinske žičnice) potem pa naprej "vzpon do Šije. Precej položna in simpl pot - planinska obutev priporočljiva.

Drugače pa ne razumem tega posta na začetka - Šmarna gora je problem (gor ste hodil eno uro WTF - je sm gor in dol v 45 minutah) pa bi vseeno lazili po hribih? Mogoče za začetek sprehod po prekmurskih ravnicah ne bi bila slaba ideja?
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
na hribi.si si poiščeš bolj nizke gore;)
Pa upam, da na vrhu v koči ne planete vsi po piru, cigaretih, čokoladah... Ker pol bote bolj malo nardil za kondicijo.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Pa upam, da na vrhu v koči ne planete vsi po piru, cigaretih, čokoladah... Ker pol bote bolj malo nardil za kondicijo.

od kdaj pa pivo in čokolada vplivata na kondicijo
sprasujem se.gif
...od 0,5L piva še noben ni izgubil kondicije (baje je pivo celo boljše za regeneracijo - seveda v mejah normale, kot pa voda), čokolada (to ne pomeni 1kg, ampak recimo 50g) pa ti da potrebno energijo, katero si porabil - seveda so boljše energijske tablice, ampak če jih nimaš, je tudi čokolada ok
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
predvidevam, da je pomankanje kondicije in odpiranje teme posledica preveč kg. Za pivo in čokolado vemo, da nista za dietno prehrano;)
Če človk 1000kcal zgubi, jih ne rabi ravno 1500 takoj nazaj dobit iz alkohola in sladkorja a ne;)
Sej morda sem napačno sklepal njegove navade in cilje. Bo sam povedal. Sem pa samo opozoril na napek, ki jih ljudje počnejo. Če je družba dedcev, ponavadi ni samo eno pivo a ne. Sta dva al pa trije pa še sendvič z domačim špehom...;)
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Hvala za vse informacije. Na šmarno goro če pogledate na hribi.net je najkrajša 50 min hoje, drugače 1 uro+. KLINI TUKAJ Če si pa gams pa laufaš gor pa to ni povprečje. Verjamem pa da če kipiš od kondicije prideš gor v 20 min. Vsi ki jih poznam pravijo da je šmarna okrog eno uro. Moraš se zavedati da mi brez kondicije še počivamo vmes na kaki klopci za 5 minut, pa malo obstojiš da spiješ malo vode itd. BigMIKE Mislim da brez potrebe tukaj nekaj cinično omenjaš prekmurske ravnice. Po ravnini lahko hodim tudi po poti spominov in tovarištva. In nebi odpiral teme torej. Če pa priguraš v takem tempu res gor pa svaka čast.

Drugače pa grem(o) ta teden po palice, ker me koleno kar malo boli ko počepnem. Mislim da po klancu dol mi kolena grejo v PM. Sploh tiste višje štenge. Se kolena lahko "utrdijo"? Ker res nekako mi ni da me bolijo vsakič ko dol pridem. Kak nasvet glede tega?