Pralni stroj

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
845
-271
43
Kupuje se pralni stroj, ki porabi (da ne špara z vodo in pere/splahnjuje z dosti vode) dosti vode.
Na črnem perilu se vedno pojavljajo bele lise, ki se na 15 let starem stroju, ki ni šparal z vodo niso pojavljale.

Kak nasvet, kaj kupit?

Hvala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Tezka bo. Bosch pri povisanem nivoju se nekako gre. Pa se vseeno obcasno dolijem malo vode v predal.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Smo pred dvema letoma nabavili nov Gorenjev pralni stroj, ki je počel točno to. Vse cunje so po pranju smrdele.
Lani smo ga zamenjali za tega. Vrhunski, ne špara z vodo, vse cunje so spet OK.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Holobist

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Poraba vode in s tem posledično izpiranje je odvisno od izbire programa.
Krajši je program, manj vode porabi.
Pri črnem perilu ne uporabljaj praška in izogibaj se prekratkih programov.
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
845
-271
43
Poraba vode in s tem posledično izpiranje je odvisno od izbire programa.
Krajši je program, manj vode porabi.
Pri črnem perilu ne uporabljaj praška in izogibaj se prekratkih programov.
Tekoči praški, vsaj 5 različnih sprobanih, vklopljeno dodatna voda in normalni program.
Stari pralni stroj, pa je zadevo opravil z odliko. Žal je skoraj "razpadel".
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Mi imamo tega, zaenkrat zadovoljni.
Tale Gorenjev recimo porabi na programu za bombaž pri 40 stopinjah 57 litrov vode. Boschev, ki sem ga polinkal zgoraj, pa 98 litrov za isti program.
Je treba za vsako posamezen model preštudirat tabele porabe vode in energije po programih. Razlike so ogromne, tudi v trajanju programov.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Kupuje se pralni stroj, ki porabi (da ne špara z vodo in pere/splahnjuje z dosti vode) dosti vode.
Na črnem perilu se vedno pojavljajo bele lise, ki se na 15 let starem stroju, ki ni šparal z vodo niso pojavljale.

Kak nasvet, kaj kupit?

Hvala.
Imam Miele pralni stroj.Z njim več kot zadovoljen.Opere in izpere perilo vrhunsko.V nastavitvah,sem lahko vse aktiviral na max.Več vode,med pranjem in izpiranjem.Poleg tega,sem aktiviral še dodatno izpiranje v nastavitvah.In nikoli,nimam na oblačilih,nobenih sledi pralnih sredstev.
Zdej ne vem,če se to lahko aktivira,samo pr mojmu modelu,ali pr vseh modelih.
In med izpiranjem,se boben hitreje vrti.Tako,da so rezultati res vrhunski. :zmaga: :zmaga: :zmaga:

Imam pa tale model.

 
Kupuje se pralni stroj, ki porabi (da ne špara z vodo in pere/splahnjuje z dosti vode) dosti vode.
Na črnem perilu se vedno pojavljajo bele lise, ki se na 15 let starem stroju, ki ni šparal z vodo niso pojavljale.

Kak nasvet, kaj kupit?

Hvala.
cekini? aviod gorenje. Popularen je beko, boši bi se mrda utegnili popraviti sicer so pa bli kr škrt z vodo.