Povračilo škode nastale v avtopralnici

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.377
716
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ker vem, da na Alterju rešimo vse probleme, vas naprošam za mnenje oz pripročila. Sicer ni moj primer, je pa kolegov in zdaj ne ve kaj narest.
Torej, ženščina pelje avto v petrolovo avtopralnico in tamkajšnja mašinerija ji odbije oba stranska ogledala. Naredijo zapisnik, vsa dokumentacija gre na zavarovalnico kjer, kot je spodaj navedeno, elegantno zavrnejo škodni zahtevek, na podlagi te obrazložitve (klik za povečavo):



da smo korektni, je treba poudariti, da z ogledali predhodno ni bilo nobenih mehanskih niti tehničnih poškodb na omenjenih ogledalih. Ali se lahko tukaj še karkoli naredi, glede na to, da je škoda ocenjena na 400 eur
13.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.358
298
83
Jest sem 2x pral v avtopralnici btc, prvič mi je zakrivilo desn špegu, sm reku ok, zgleda je neki čudn, sm drugič pelu isto, spet desn in tokrat še levi špegu čist nazaj pokrivl, počl pa uničen pa nč. Pa oba mi je un k predhodno pošprica avto lepo pospravu not. Od takrat ne peljem več tja, sm se pa sprašval ja, kaj bi blo, če bi ga odtrgalo. Pomojem nč, kupt bi mogu nou špegu?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Ker vem, da na Alterju rešimo vse probleme, vas naprošam za mnenje oz pripročila. Sicer ni moj primer, je pa kolegov in zdaj ne ve kaj narest.
Torej, ženščina pelje avto v petrolovo avtopralnico in tamkajšnja mašinerija ji odbije oba stranska ogledala. Naredijo zapisnik, vsa dokumentacija gre na zavarovalnico kjer, kot je spodaj navedeno, elegantno zavrnejo škodni zahtevek, na podlagi te obrazložitve (klik za povečavo):



da smo korektni, je treba poudariti, da z ogledali predhodno ni bilo nobenih mehanskih niti tehničnih poškodb na omenjenih ogledalih. Ali se lahko tukaj še karkoli naredi, glede na to, da je škoda ocenjena na 400 eur
13.gif

Pritožba na zavarovalnico, sicer tožba.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Ker vem, da na Alterju rešimo vse probleme, vas naprošam za mnenje oz pripročila. Sicer ni moj primer, je pa kolegov in zdaj ne ve kaj narest.
Torej, ženščina pelje avto v petrolovo avtopralnico in tamkajšnja mašinerija ji odbije oba stranska ogledala. Naredijo zapisnik, vsa dokumentacija gre na zavarovalnico kjer, kot je spodaj navedeno, elegantno zavrnejo škodni zahtevek, na podlagi te obrazložitve (klik za povečavo):



da smo korektni, je treba poudariti, da z ogledali predhodno ni bilo nobenih mehanskih niti tehničnih poškodb na omenjenih ogledalih. Ali se lahko tukaj še karkoli naredi, glede na to, da je škoda ocenjena na 400 eur
13.gif

Pritožba na zavarovalnico, sicer tožba.

Če je postopal v skladu z navodili (zložil ogledala) potem ni druge kar praviš... Katera zavarovalnica ima to čez? Menda Generali. Se je pa mojemu agentu zgodilo isto... Odgovor isti. Vozi pa se sedaj z novim ogledalom...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.377
716
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
V tem primeru ima to čez zavarovalnica Triglav. Sicer pa Ok, to že vemo, da ženske niso za v avto, vendar verjamem, da bi jo (če bi bilo to potrebno) pred pranjem opozorili na to, da mora zložit ogledala in verjetno temu nobena normalna oseba nebi oporekala in tudi ta ženščina ne. Je pa res, da glede tega ne vem kako je v pralnicah oz kako je bilo glede tega v dotičnem primeru. Sicer jaz redko perem v pralnici, ampak do sedaj mi še ni bilo treba zapirat ogledal, pa ni bilo nikoli nobenih problemov. Je pa res, da imam jaz "tank"
grin1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Zadnjič je bila tema o tem v avtobildu. Za ogledala zavrnejo praktično vse zahtevke, prav tako za antene, spojlerje in podobno. Nekaj možnosti za uspeh je edino če dokažeš kontakt trdnega dela (torej samega bobna krtače, šobe fena ali kateregakoli dela konstrukcije). Če je šlo samo za dotik krtače, se šteje da je bil karoserijski del slabo pritrjen. To velja tudi v primeru, če ogledala recimo sploh niso take vrste da se zložijo ali je antena neodstranjliva.

V članku je recimo od desetih hipotetičnih situacij odškodnina pripadla samo v treh primerih.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Za antene je itak opozorilo, da moraš pospraviti. Ali je celo izraz "štrleči deli"?

Na mojem včasih med pranjem zavije ogledalo (le eno), v "parking pozicijo", gre tudi proti naprej brez poškodb.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.200
2.579
113
Mene je enkrat študent na OMV avtopralnici poslal na kavo, on pa je avto opral z visokotlačnim čistilcem in ga potem zapeljal pod krtače. Pridem nazaj malo prehitro in vidim obe ogledali obrnjeni naprej proti pokrovu motorja (samodejno se ob zaklepanju sicer zapirajo nazaj). K sreči imajo varovalni mehanizem, da se lahko obrnejo v obe strani in ni bilo nič narobe. Je pa le ena izkušnja več, da moraš nekatere stvari preprosto opraviti sam.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.444
1.012
113
Obišči stran
Meni je nazadnje v pralnici pri supernovi zaprto ogledalo porinilo čisto naprej... kaj bibilo če bi ga odtrgal si niti ne predstavljam...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
Eno je, če zavarovalnica zavrne zahtevek, drugo pa, kaj o tem odloči sodišče. Tudi o tem, kakšno mora biti ogledalo, da se šteje, da je za škodo odgovorna avtopralnica ne odloča Zavarovalnica Triglav.

Seveda pa obstoja dilema, ali se splača urejat primer na sodišču zaradi enega ogledala.
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Jah, Alter srenja bi to počela zaradi praske na ogledalu. Sicer pa primerno zavarovanje in ni blema...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.116
3.591
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Jah, Alter srenja bi to počela zaradi praske na ogledalu. Sicer pa primerno zavarovanje in ni blema...
Kaj nisi ravno ti zgoraj pritrdil komentarju, da najprej pritožba, če ne pa tožba?
bonk.gif
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
A ni hec ko ugotoviš, kateri sogovornik ima navado samemu sebi nasprotovati? Postavi vsako njegovo naslednje sporočilo v posebno luč...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tvoj nick dejansko odraža stanje tvojega duha... Je vseeno s katero zavarovalnico se je kregal, ogledalo je dobil novo, ne na svojo polico. OK?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.116
3.591
113
Marlbor
Kaj mu svetuješ tokrat, ko je treba problem rešiti z zavarovalnico Triglav?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
Pbutec, zavarovalnica Triglav se v nekaterih okoliščinah pusti tožit.
frown-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sam redno perem v btc-ju na tekočem traku. ogledala "zaprem" pa tok tok še ni blo težav.

mi je pa na drugem avtu odtrgalo zaprt pokrovček za gorivo. so plačal novga brez prerekanj in zavarovalnice. sicer so najprej ponudli dobropis za pranje, samo ko sem preračunal bi vsaj 2 leti zastonj pral:)
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
sam redno perem v btc-ju na tekočem traku. ogledala "zaprem" pa tok tok še ni blo težav.

mi je pa na drugem avtu odtrgalo zaprt pokrovček za gorivo. so plačal novga brez prerekanj in zavarovalnice. sicer so najprej ponudli dobropis za pranje, samo ko sem preračunal bi vsaj 2 leti zastonj pral:)

A ta pokrovček stane cca 200€???? Recimo povprečno pranje stane 8€ (pa še to sem rekel malo) *24 mesecov (2 leti) = 192€
stupid-1.gif