Povezava Siol TV Sagem - modem

darwin

Majstr
17. avg 2007
582
361
63
Ve kdo, kako rešiti nastalo težavo.

Internetni/telefonski priklop imam v pisarni, tu je tudi modem.
V sosednjo hišo imam pod zemljo od modema napeljane 3 UTP5e kable dolžine 90 m. Eden je za internet, dva za TV. Internet v hiši dela (preko routerja, dela pa tudi, če kabel vklopim direktno v PC), TV preko komunikatorja Sagem ne.

Preden se je sistem postavljal, sem testiral dolžino kabla in sicer tako, da je bil kabel navit v škatli v roli (100 m). Tu najprej ni delal, ko pa sem pred komunikator priklopil switch (cheap-shit Canyon CNP-D05PA), pa je TV deloval b.p.

Pod zemljo v neposredni okolici ne bi smelo biti drugih motečih elementov. Kabla skrajšati ne morem, ojačevalec v obliki npr. switcha pa bi tudi lahko dal najbližje 80 m od modema.

Ima kdo idejo, kako usposobiti sistem, da bodo v hiši lahko gledali TV.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Tukaj ti bodo vsi tehniki svetovali, da je kabel kjer iptv dela še bp lahko dolg največ 25m pa še to v idealnih pogojih. Internet deluje tudi na 150m - če imaš srečo. IPTV bo težko delovala. Tukaj imaš potem kak ruckus ali pa kak elektro tv set, mogoče kak ruter ki zna z vlani.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Zakaj pa misliš, da mora biti na modemu narejen Trunk oz video port za IPTV
smile-1.gif

Vlani so drugi, protokol je enak.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.192
1.367
113
Citat:
Uporabnik Alijen pravi:
Zakaj pa misliš, da mora biti na modemu narejen Trunk oz video port za IPTV
smile-1.gif

Vlani so drugi, protokol je enak.
Tukaj mi je bolj všeč T2 jeva rešitev. Da imaš na vseh portih oboje naenkrat. Modem je isti kot pri Siolu
smile-1.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.648
465
83
Tolmin
Jaz bi najprej preveril, če gre vse na pravi port. Se pravi TV-STB na LAN3-4.
Če ne deluje samo TV preveri še z drugim kablom - preključi tistega za internet na prave porte in poizkusi.
90m še ni kritična dolžina - priklapljal sem že na daljše kable (po spominu 130 metrov) - je pa pri taki dolžini izredno pomemben pravilen razpored žic v konektorju oziroma vtičnici. Na krajših razdaljah zadeva še nekako gre skozi na malo daljših IPTV nagaja (kocka) in potem se ustavi. Če uporabljaš vtičnice preglej še enkrat razpored žic ker ni isti kot v konektorju - na zadnji strani je prilepljen listek z barvno lestvico.
wink-1.gif

Poročaj
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.648
465
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Alijen pravi:
Tukaj ti bodo vsi tehniki svetovali, da je kabel kjer iptv dela še bp lahko dolg največ 25m pa še to v idealnih pogojih. Internet deluje tudi na 150m - če imaš srečo. IPTV bo težko delovala. Tukaj imaš potem kak ruckus ali pa kak elektro tv set, mogoče kak ruter ki zna z vlani.

Koliko kablov in vtičnic si že skrimpal - očitno imaš bogate izkušnje
sprasujem se.gif

Koliko pasovne širine porabi "internet" in koliko IPTV
sprasujem se.gif
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
582
361
63
Priklopljeno je na prave porte.
Če katerikoli kabel dam na modemu na port 1 ali 2, internet na drugi strani dela normalno.
Če katerikoli kabel dam na port 3 ali 4 in drugi konec v STB, TV ne dela.
Dva kabla imata klasično vezavo, en cross-over (en Siolovec je rekel, da je tako bolje). (Zaenkrat) ni vtičnic ampak samo vtikač na vsaki strani kabla.
Tole mi bo požrlo vse živce.

Poskusil sem tudi tako, da sem ruter Asus RT-N66U preklopil v IPTV mode. Ko sem bil ob modemu, je TV delal, ko grem v hišo isti priklop isti porti, samo daljši kabel, pa ne dela.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
KSZ.
Robert dovolj da so velikokrat problematične vtičnice ali kabli, kjer internet dela iptv pa na ISTEM kablu ne dela.
smile-1.gif

Pasovna širina: 2,5mb do 3mb za multicast in do 7mega za unicast
wink-1.gif
To je brez hd-ja
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
mogoče so kabli slabo narejeni oz konektorji slabo gor dani? internet ne rabi vseh paric.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Meni Sagem ni delal niti na 7 m kablu, če parice niso bile prekrižane! Poskusi si kje sposoditi Box in poskusi s Trunk portom.

PS- imaš UTP kable v cevi? Si kdaj pomislil na optično povezavo?
 
Nazadnje urejeno:

darwin

Majstr
17. avg 2007
582
361
63
Konektorji so narejeni okej. Sem naredil xy kablov, ko sem testiral v pisarni, pa kable za računalnike, ... tako da si to napako upam izključiti.
Kot rečeno. En kabel je cross-over, ostala dva (zaenkrat) nista. Ne dela na nobenem.
Si bom popoldne pri tastu sposodil box, pa bom poskusil še z njim.
Kako pa/kje dobim podatek o lokalni pasovni širini?

Ja, kabli so UTP5e, razmišljam tudi o optiki, ampak zaenrat nimam pojma, kako to povezati z RJ45 priključkom.

Btw, sem vam vsem potalal zvezdice, hvala!
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
iperf ali kaj podobnega za test prenosa. Lahko tudi preprosto fajl iz deljene mape preneseš, kaki večji, recimo en film.

Doma izdelan kabel? A ni to včasih bila popularna tema tule?
wink-1.gif


Maš vse žile prav povezane? Po načrtu? 100%?
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
582
361
63
Ja, kabli so doma narejeni. 100% prav. So cevi preozke, da bi še konektorje vlekel po njih.

Vmes prišel do (vsaj začasne) rešitve. Če dam takoj za modem router, nastavljen za IPTV in na drug konec še en router, mi ta dva signal tako ojačata, da TV signal na drugem koncu dela.

Še enkrat hvala vsem za pomoč, če pa ima kdo idejo, kako stvar rešiti bolj elegantno, pa z besedo na dan!
smile-1.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.508
2.978
113
Zanimivo, sam sem imel svojčas čez sadovnjak potegnjenih 130 metrov kabla Cat 5E do soseda pa je delal internet brez težav (100 mbit povezava), dejanski prenos tam nekje 6 do 7 MB/s torej bi bilo čisto dovolj za IPTV a to so bili še časi Calisto modemov. Škoda, da nisi že v štartu poskusil z CAT6 ali 6E varianto kabla. Kakšno hitrost povezave ti je kazalo, ko si poskusil le z internetom?