Povezava prenosnik in Neo

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
V čem je fora, da mi prenosnik ne zazna wifi točke, ki jo oddaja box Neo?
Prenosnik zazna vse ostale dostopne točke in druge naprave zaznajo Neo.

V mansardi imam nekoliko slabši signal, ker je model v pritličju in bi se rad povezal na Neota...

Kakšna ideja?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Kakšen je prenosnik in kakšna je vgrajena WIFI kartica? 5 GHz omrežje namreč ni neka novost, sam imam en laptop iz leta 2009 in že podpira 5 Ghz N standard.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Če boš ojačal slab signal, lahko da ne bo veliko boljše. Če pa je NEO box povezan s kablom in imaš do njega dober signal (recimo da prej preveriš z neko drugo napravo), potem je to sigurno boljša opcija.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Neo je povezan s kablom, problem je, da moj prenosnik se povezuje v pritličje na modem in ima nekoliko težav s signalom. Problem je drug prenosnik v sosednji sobi, ki ima zaradi več vmesnih sten težave s povezavo.
Kaj pa repetitorji? Recimo kaj takega https://anni.si/usmerjevalniki-stik...h_query=Ojačevalec+Wi-Fi+signala&results=1130
To dejansko deluje?
...samo bi bilo fajn, če se poveže na Neota in potem oddaja vseeno v 2.4 GHZ tudi za moj prenosnik? Možno ali si narobe predstavljam?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Načeloma se ti repetitorji lahko nastavijo (preko MAC naslovov) točno na kateri AP se naj povežejo. Najbolj optimalno je, če daš nekje na sredino med NEO in problematičen prenosnik ta repetitor. Če ga boš dajal v isto sobo, je skoraj boljše da kupiš en WIFI router in ga priklopiš pred NEO box in skonfiguriraš da deluje ko AP - torej da ne uporabljaš WAN porta.

Edino preveri, ali je zmožen ta repetitor uporabljati 5 GHz omrežje kot izvor in hkrati oddajati 2.4 GHz in 5 GHz.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Načeloma se ti repetitorji lahko nastavijo (preko MAC naslovov) točno na kateri AP se naj povežejo. Najbolj optimalno je, če daš nekje na sredino med NEO in problematičen prenosnik ta repetitor. Če ga boš dajal v isto sobo, je skoraj boljše da kupiš en WIFI router in ga priklopiš pred NEO box in skonfiguriraš da deluje ko AP - torej da ne uporabljaš WAN porta.

Edino preveri, ali je zmožen ta repetitor uporabljati 5 GHz omrežje kot izvor in hkrati oddajati 2.4 GHz in 5 GHz.

Fora je, da imam router, pa ga ne znam urediti kot AP, že poskusil. :)
Repetitor bi bila dejansko v vidni točki z Neotom, do enega prenosnik pa bi tudi imel v napoto le eno steno, drugi bi bil v vidnem polju.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
Kabel ne utaknes v wan port ampak enega drugega in router rata ap... V vecini primerov...
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Sem malo preveril po netu, očitno rabiš boljši ruter, da lahko nastavljaš določene porte za NEOta...bo treba pogledat za repetitorji.