Povezava med dvema sobama ne deluje

Generik

Guru
14. maj 2011
3.860
1.252
113
Prosil bi za pomoč oz. nasvet zakaj mi noče vzpostaviti povezave - glej obe sliki. Ali je krivo to, da sta modra in modro-bela žička povezani tudi na UTP, ki gre v drug prostor? Ali v čem je finta?
Skratka, če imam vezano direkt iz modema na TV vmesnik dela vse OK, tudi internet, če imam vezano preko 'že vgrajenega' podaljška v drugo sobo pa mi ne dela nič - ne TV in ne internet.

Če sliki nista dovolj zgovorni oz. je potrebna dodatna informacija pa kar z besedo na dan. Tnx.

NEDELUJOČE STANJE:
2zxw3ft.jpg


DELUJOČE STANJE:
14wr2ua.jpg
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.440
1.011
113
Obišči stran
In zakaj bi jih potem po UTP kablu vlekel če maš vtičnico? Če ne drugače pač uporabi na UTP kable ki niso v uporabi, pa potem seštukaš dovod. Tako kot si narisal, da bi imel pa kar priklopljeno pa ne bo delovalo...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.860
1.252
113
Nisem prepričan ali te razumem.
Vtičnico za modem imam sedaj le v enem prostoru. Tam je sedaj tudi modem.
Če bom moral modem preseliti v drugo sobo, bom modri dve rabil. No, očitno ju ne bom, ker mi povezava sicer v tej obliki ne bo delala.
smile-1.gif

Torej, bottom line - zadeva ne špila zato, ker sta modri dve povezani?
Klasično pri UTP modri dve itak nista v uporabi, samo tale povezava ga pa verjetno zmede. Ali kaj.. ne vem.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.860
1.252
113
Nimam pojma. Kako preverim ali je gigabitni vklopljen?

edit: še sploh nisem uspel pogledati papirjev od ponudnika storitev. Bom malo pobrskal pa se povežem gor pa preverim kaj sploh lahko kot user/naročnik nastavljam.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.440
1.011
113
Obišči stran
V vsakem primeru lahko kasneje, če boš modem prestavu uporabiš samo UTP kabel, kolikor razumem v nobenem primeru ne bo uporabljen za kaj drugega.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.860
1.252
113
Če modri dve žički odklopim, modem ne bo dobil povezave, ker ne bo imel 'dovoda'.
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Zakaj pa bi sploh kaj odklapljal?
Zdaj kabel v steni uporabiš za povezavo do tv vmesnika, če pa boš modem prestavil k tv vmesniku, pa boš kabel v steni uporabil za linijo do modema.
Sicer pa mora 100M leteti samo po dveh paricah, modri in rjavi par lahko odklopiš. Če je seveda vse prav zvezano.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.860
1.252
113
Se strinjam s tem kar si napisal. Vendar v praksi zadeva ne deluje in mi ni jasno zakaj.
Ker UTP kot praviš gre samo po dveh paricah. In nobena izmed teh dveh ni modra. Zakaj ne dela ta povezava kot na sliki mi ni jasno... Sumim modro. Bom odklopil pa probal še enkrat.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.913
3.939
113
A druga parica ki je prosta (rjava) je floating ali je vezana? Odklopi jo iz konektorja če je priključena in pusti na primarni liniji samo parici ki jih rabiš (zelena-oranžna). Če imaš sedaj priključeno tudi rjavo potem imaš neko polovično rešitev.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.638
451
83
Tolmin
Modem na sliki je Innbox V60U in ima vseh 5 Lan portov gigabit.
Gigabitna mreža uporablja vse štiri parice (vseh osem žic) in ti "kratkostiči" tudi modro parico
wink-1.gif


Ker modema ne boš vsak dan prestavljal bi bilo tole najbolje ločiti in ob morebitnemu premikanju napraviš en kratek kabelček, ki ga vtakneš med vtičnici RJ11 in RJ45.
Tudi če pustil tako kot je in bi na kablu med vtičnico in modemom prekinil modro parico bi ostala "slepa veja", ki močno zmanjšuje sinhronizacijo modema in "blagodejno" vpliva najbolj na TV.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Generik

Guru
14. maj 2011
3.860
1.252
113
Hvala vsem za support.
Sem odstranil povezavo modrih žičk med RJ11 in RJ45 in je sedaj OK. Če bom kdaj selil modem bom pa moral pač prevezati, ni druge.