Potovanje v Rusijo - viza

matejmesar

Pripravnik
1. jul 2009
95
0
6
Pozdrav!

Ali ima kdo kako izkušnjo s pridobivanjem turistične vize za Rusijo? Obiskal bi namreč Moskvo in St. Petersburg. Šel bi v lastni režiji in spal v hostlih / na vlaku. Na ambasadi zahtevajo pismo o sprejemu tujega državlljana ter turistični voucher, ki ga je od hostlov načeloma težko dobit, še posebej, če nisi cel čas na istem mestu. Agencija iz Rožne doline, ki jo običajno kdo omenja, tega več ne počne.
Kako priti do vabila in voucherja?

Hvala

LPM
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Z rezervacijo pravega hotela v Rusiji. Odgovor pred kratkim iz ruske ambasade v Ljubljani za področje Kaliningrad Oblast.
 

matejmesar

Pripravnik
1. jul 2009
95
0
6
Mnja, se mi je zdelo, da bo nekako tako:(
A voucherji, pridobljeni prek raznik spletnih strani ala expresstorusia, visaexpress, itd tudi niso dovolj?

LPM
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem ženi zrihtal voucher iz hotela prek interneta. In je šlo vse bp.

Na njem itak piše, da bo v nekem hotelu v Moskvi in that's it. S tem je z lahkoto dobila vizo.
 

matejmesar

Pripravnik
1. jul 2009
95
0
6
Hvala za tole info.

Ali mi lahko zaupaš, preko katere strani si to naročil. Bi šel kar v isto varianto. Lako tudi na zs
Pa predvidevam, da moraš na vprašalnik za na ambasado potem tudi vpisat ta isti hotel? A si naročil voucher za isto obdobje, kot je dejansko potovala, ali je bolje, da ga vzameš kar za 30 dni, čeprav bo potovanje le 10 dni?

LPM
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Nimam pojma kje sem naročil, pogooglal sem, eden od prvih zadetkov je bil. Je bilo pa to že 4 leta nazaj. Voucher je bil za en mesec, ker je bila en mesec pri meni v Moskvi. Na ambasadi ne vem kaj točno je pisala, ker je šla sama to rihtati, mislim pa da je napisala skladno s podatki na voucherju.

EDIT: Mislim, da sem ji vzel single-entry do 30 dni, je bila pa gor od 9.5. do 5.6. (al nekaj takega).
 

matejmesar

Pripravnik
1. jul 2009
95
0
6
Pozdrav še enkrat.
Zadeva urejena... če bo koga zanimalo:

Izbral sem hostel, kjer je bilo v opisu na koncu navedeno, da pomagajo urediti dokumentacijo. Po rezervaciji sem jim poslal mail in dobil nazaj link do nekega spletnega servisa / agencije, kjer sem lahko naročil voucher in pismo o sprejemu tujega državljana (cca 45 EUR za 2 osebi). Predvidevam, da bi to lahko storil tudi na drugih podobnih spletnih straneh, če ne bi imel že rezervacije. Na ambasadi so sprejeli tudi kopijo - torej ni bilo potrebe po pošiljanju originala.

Hvala vsem za pomoč

LPM