Potovanje v času pandemije v Amsterdam

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.384
363
83
Ljubljana
Spoštovani!

Zanima me, kje na netu lahko najdem podatke, kako lahko potujem v eno državo?

Primer, kupiš letalske karte za Marec 2022 iz Ljubljane do Amsterdama. Tam si 3 dni in greš nazaj. Petek/nedelja

Ali potrebuješ kaka potrdila? Ali je razlika cepljen/necepljen/prebolel za Nizozemce?

Imamo enega "antivaxxewrja" pa ne vem če bodo problemi zaradi tega.

Vsaka informacija bo hvaležna.
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
317
22
18
Tebe zanima kakšni pogoji bodo čez tri mesece, čeprav dejansko ne moreš vedeti kakšni bodo pogoji tako pri nas kot tudi v NL naslednji teden ...

Še cepljeni (z drugo, tretjo .... dozo) bodo verjetno imeli probleme, kaj šele necepljeni ...
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
a) če imaš antivaxxerja zraven prav iščeš težave, kar se tiče zapletov pri potovanju (jaz nebi nič planiral)
b) tudi če ste/boste vsi cepljeni poglej ceno letalskih kart, če boš moral odpovedati in bo šlo vse v 3-krasne, boš v tem primeru samo preklinjal in to bo to, v tem primeru kupi
Če bo pa precej bolj bolelo, enostavno ne tvegaj (zavarovanja odpovedi so bila precej zoprna v drobnem tisku)

PS: smo kupili, in smo šli, in prišli nazaj, čez bi šli čez 3 tedne bi obtičali v 10-dnevni karanteni (ker so se zaostrili pogoji).
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.099
476
83
jaz nisem cepljen pa sem v decembru čisto normalno letel. Samo pcr test za sem in tja. Za nazaj ga sploh nikjer niso pogledal.

Samo kot so že rekli, za jutri ne veš kakšna bodo pravila. Zna se zgodit za necepljenga karantena...
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
579
359
63
Kot so že povedali. Tega, kakšni pogoji bodo veljali marca, zaenkrat še niti Baba Vanga.
Skoraj najbolj ažurne trenutne ukrepe in omejitve v EU pa lahko najdeš tukaj.
Po mojih izkušnjah je lahko kakšnih 24 ur zamika, imaš pa vse relativno pregledno zbrano na enem mestu.
Da pride do MZZja, mine še kakšen dan, dva, lahko tudi teden.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.099
476
83
Evo, antivaxer morda ne bo mogle z vami...
Ampak marec je še daleč ;)

"Kot kaže plačljivih PCR testov, ki jih mnogi potrebujejo za potovanja, sploh ne bo več mogoče izvajati."