potovanje po poroki s starim potnim listom

janez09

Zelenc'
5. jun 2012
18
1
3
Zivjo!

Imam ze rezervirano karto za potovanje, vendar je karta narejena se s starim priimkom (po poroki sem namrec k svojemu dodala se fantov priimek). Kolikor berem v uradnem listu, ti po enem mesecu stari potni list naj ne bi vec veljal. Ampak kaj to tocno pomeni? Ce grem jaz v Benetkah na letalo in mi v sistemu preveri stevilko potnega lista - ali on dejansko preveri v nasem sistemu in vidi, da so ga preklicali (ali ga po 30ih dneh res preklicejo)?

Ce je tukaj kak obmejni policist/z Brnika, ki tocno ve kako to poteka? Vem, da lahko klicem na letalsko druzbo in zamenjam ime na karti, vendar me najprej zanima easy way
smile-1.gif

Hvala!
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Ja, a prej pa nisi vedela, da se boš poročila in zamenjala priimek?
bonk.gif


Verjetno je odvisno kam greš, potrebuješ vizo, v kolikem času po poroki greš.. Načeloma bi pa moglo it skozi, če vsaj tja greš v roku 30 dni.
lp
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.122
75
48
Na isto foro so moji ženi pred 10 leti razložili, da ni problemov spljoh, le poročni list (iz katerega je razviden stari - nov priimek) naj ima s sabo.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
912
111
43
Seveda je pomembno, da imaš s sabo veljaven potni list.
Če se ime (priimek) ne sklada s tistim na karti, pa moraš imeti s sabo potrdilo, da si ga spremenil. Potrdilo o poroki bo zagotovo dovolj, glede na to, da je novi priimek samo dodan.
Torej, menjaj dokumente, vzemi s sabo potrdilo in ne kompliciraj.

Tako je bilo leta 2009.
 

janez09

Zelenc'
5. jun 2012
18
1
3
@grenivka - pri nakupu karte je bilo potrebno vpisati tudi stevilko potnega lista. ker novega se ni bilo, sem pac dal starega.. potovanje bo 2meseca po poroki
@sulc: sej na sedanjemu je datum veljavnosti 2018 - ampak a italjanski organ ve, da je po enem mesecu po poroki potekel? to je moje glavno vprasanje
smile-1.gif

ker je priimek samo dodan, naceloma ne bi smel bit problem (zraven bi imel se potrdilo o poroki). spreminjat priimek na letalski karti mi je pa odv€c...
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
912
111
43
Ne razumem...
A boš po poroki spremenil(a) potni list? Če ga nameravaš, potem ni problema. Naredi, kot smo ti svetovali (vzemi s sabo poročni list).

Če pa boš šel z neveljavnim potnim listom, pa ti želim, da ti to ugotovi že policist na beneškem letališču in ne šele kakšen nadobuden policijski pripravnik v Iranu. Rektalni pregled, nočitev s "frendi" v čuzi...

Resno, sploh ne razumem - a ti je 2 meseca po poroki premalo časa, da si narediš nov pasoš?
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Citat:
Uporabnik janez09 pravi:
@grenivka - pri nakupu karte je bilo potrebno vpisati tudi stevilko potnega lista. ker novega se ni bilo, sem pac dal starega.. potovanje bo 2meseca po poroki
@sulc: sej na sedanjemu je datum veljavnosti 2018 - ampak a italjanski organ ve, da je po enem mesecu po poroki potekel? to je moje glavno vprasanje
smile-1.gif

ker je priimek samo dodan, naceloma ne bi smel bit problem (zraven bi imel se potrdilo o poroki). spreminjat priimek na letalski karti mi je pa odv€c...

Sicer je zdaj že prepozno, pa vseeno, če bo kdo drug na tem.
Ko sem jaz kupovala pred poroko letalsko karto za medene tedne, je bilo potrebno vnesti nov priimek, številko novega potnega lista pa sem sporočila naknadno. Nobenega kompliciranja ne nič (je pa pametno o tem prej povprašat dotično letalsko družbo).

Šla sva za 2 meseca in res ne bi imela živcev potovati z neveljavnim potnim listom.
lp
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.122
75
48
Čaki, čaki... Semn mislil da greš TAKOJ po poroki.
Nov pasoš, javit aviotaxiju, verjetno plačat spremembo podatkov...
=bi ga, poroka pač ni poceni
evil.gif
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
midva sva sicer šla dobri dva tedna po poroki, sva pa imela s sabo samo poročni list in ni bilo nobenih problemov.
 

janez09

Zelenc'
5. jun 2012
18
1
3
se tole..
a se je komu mogoce zgodilo, da je zamenjal potni list po 30ih dnevih in je zraven dobil se kazen ( državljan, v primeru, da potnega lista v predpisanem roku ne predloži v uničenje ali ga ne zamenja za novega, krši določbe zakona. Za ta prekršek pa je predpisana globa v višini od 125 do 400 eur. )?
hvala!!
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.915
558
113
Tule drugače piše

Pogrešate potni list?


Če ste pogrešili ali izgubili svoj potni list ali so vam potni list ukradli, morate to naznaniti na katerikoli upravni enoti v RS čim hitreje, najkasneje pa v osmih dneh po dogodku. Če ste pogrešili potno listino v tujini, morate naznanitev opraviti najkasneje v osmih dneh po prihodu v domovino.

Državljan brez stalnega prebivališča v Republiki Sloveniji mora pogrešitev potne listine v tujini naznaniti najbližjemu diplomatsko-konzularnemu predstavništvu Republike Slovenije v tujini v 30 dneh od pogrešitve.

Ob naznanitvi pogrešitve morate natančno opisati okoliščine, čas in datum pogrešitve, izgube ali tatvine. Uradna oseba upravnega organa o naznanitvi sestavi zapisnik. Prijava pogrešitve zgolj na policijski postaji ne zadošča.

Zaradi zagotovitve varnosti pravnega prometa se na enotnem državnem portalu e-uprava objavijo podatki o izgubljenih, pogrešanih in ukradenih potnih listinah, in sicer: ime organa, ki je izdal potno listino, številka potne listine, datum izdaje in datum veljavnosti potne listine in datum naznanitve pogrešitve potne listine.

Takoj po naznanitvi lahko podate vlogo za izdajo nove potne listine.

Če v določenem roku in na predpisan način ne naznanite pogrešitve pristojnemu organu, ste lahko kaznovani za prekršek z globo od 125 do 400 evrov.

http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/osebni_dokumenti_in_prebivalisce/potni_list/
 

janez09

Zelenc'
5. jun 2012
18
1
3
samo update:
ceprav je bilo potovanje 2 meseca po poroki oz spremembi priimka, ni nihce nic kompliciral. odhod je bil iz italije in na vseh 7ih letih so samo preverjali, ce se ime in priimek na karti ujemata s podatki v potnem listu.
tnx!
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
ksz


Če jaz prav razumem, je "janez09" oseba ženskega spola, ki se je poročila, priimku pa dodala še priimek fanta - mož se je očitno strinjal. S kom je šla na poročno? S fantom ali z možem?