Potovanje, 10+ dni, 1000e max

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.981
15
38
Bled
Za letos nama še nikakor ni uspelo splanirat dopusta. Kar na lepem sva začela gledat tudi mal bolj eksotične kraje. Nisva svetovna popotnika, u bistvu čista začetnika
smile-1.gif


Kaj bi priporočili?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Imaš kar nekaj letalskih kart za azijo reda 500€ tako da z jurjem za 10 dni prideš čez.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.981
15
38
Bled
Kako pa je kaj glede vremena v jesenskih mesecih? Zaenkrat se najbolj nagibam za DR sli Srilanko.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
DR in srilanka sta si povsem različni državi,prvo se odloči kaj bi rad pa potem naprej razmišljaj,jesenski meseci so ponavadi za azijo OK.izbereš tisto stran otokov kjer ni monsunov
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.981
15
38
Bled
Verjetno sta res zelo različni državi, zato kot čisti popotniški začetnik tudi sprašujem za vaša mnenja.
Kaj bi rad
- lahko med 20.9.in 15.11
- lahko kjerkoli, samo da je dobra plaža in dobro vreme
- če je možno, da si vse dni stacioniran na isti lokaciji, vmes na kakšne enodnevne izlete po okolici
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
bolj izi je sri lanka za začetnika,pa ne narest klasične napake in biti cel dopust na istem mestu,
še bolj izi je tajska,nočitve in prevoz je res simpl
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.981
15
38
Bled
Kolk pa je težko začetniku zorganizirat eno tako potovanje? Da bi si ogledal najbolj zanimive zadeve. Zaenkrat me je bolj navdušila Šri lanka.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.600
1.385
113
Emona / Carnium
Investiraš v Lonely Planet, ga odpreš, pogledaš, kaj te zanima in kako je najbolje potovati ter natančno tako narediš, kot piše v Lonely-ju
smile-1.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.981
15
38
Bled
Ok, odločitev je padla. Če se bo vse izšlo greva od 30. januarja do 20 februarja na Šri lanko. Qatar airways ima do konca tega tedna akcijo za 480€ povratno iz Benentk. Zato je blo dons hitro treba dat delat potni list in povečati limit na Visi
rolleyes-1.gif
Imava vsaj dovolj časa za planiranje kompletnega potovanja.
Me pa nekaj zanima. Letiva iz Benetk v Doho in pred naslednjim letom imava 12ur časa (tja priletiva ob 11ih zvečer). Ali moraš biti ta čas na letališču ali greš lahko tudi naokoli?
Kako kaj iščete prenočišča na potovanjih? Se poslužujete portalov (airbnb, tripadvisor, booking), ali se raje dogovarjate na mestu samem?
 

maremm

Pripravnik
26. dec 2010
357
0
16
Letos maja sem bil na šri lanki, za rezervacije sem uporabljal aplikacijo agoda.com na androidu, na letališču sem kupil sim kartico z vključenima 2GB podatkov! Prvo rezervacijo sem opravil od doma, druge pa sproti na potovanju, rezerviraš in plačaš preko spleta! Drugače pa opozorilo na Šri lanki za plačevanje uporabljaj gotovino, mene je zadnji dan zelo drago prišlo plačevanje s kartico pri nekih nategunig v nekem ajurveda parku kamor naju je peljal šofer, ki je dobil provizijo, sicer pa naj bi bila lanka vodilna v aziji po nategih s karticami! Zgodilo se je pa ravno zadnji dan, ko mi je že popustila pozornost! Priporočam nakup sim kartice, in nalaganje aplikacije trip advisor, ki jo vklopiš na mestu obiska in hitro prečekiraš, če je že kdo napisal kaj o mestu obiska! Drugače je pa Šri lanka čudovita, sigurno bom še kdaj šel na počitnice tja dol! Jaz sem šel v lastni režiji in že vožnja z domačini v lokalnem avtobusu je bila nepozabno doživetje, cene pa smeh, 200 km z busom 2eur.
cheer.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.981
15
38
Bled
no super, da dobim enega z informacijami iz terana
cheer.gif

Za koliko časa pa si šel?
Kartico katerega operaterja si vzel, kako je z omrežjem?
Kako je kaj z bankomati?
bi lahko na kratko opisal kje si bil? kaj se splača pogledat, kaj vseeno če se izpusti?
 

maremm

Pripravnik
26. dec 2010
357
0
16
Šla sva za 10 dni, iz Colomba sva šla z busom do Mirisse na jugu, ker sva prenočila tri dni in si ogledala kite, prenočevala sva pri tej družini: link kjer nama je žena od lastnika pripravljala njihove tipične jedi. (skoraj vse peče
evil.gif
)

Potem sva se odpravila na ogled safari parka Yala, kjer sva prespala v mestu Tissamaharama pred parkom : link .
Ta hotel ima v lasti mlajši fant, ki zelo skrbi za svoje goste in je bil najbolj pošteni lastnik hotela na celem potovanju!
Po ogledu parka sva ostala v še en dan v hotelu, kjer nama je lastnik uredil da sva si z tuk tukom ogledala okolico Tisse kjer je nekaj jezer in mnogo živali, najbolj so s mi vtisnili v spomin sadje jedni netopirji, indijske leteče lisice. Drugače je v okolici Tisse tudi znano budistično romarsko svetišče, vendar tja nisva šla, ker nisva prevelika ljubitelja religioznih stavb in pogleda na vklenjene slone kot je bil v svetišču na poti do Tisse!

Potem sva se podala v hribe v Ello, kamor naju je zapeljal oče od lastnika hotela s kombijem za 40 USD. Na Elli sva si ogledala nasade čaja in se hotela odpeljati z vlakom med čajnimi polji, vendar zaradi poškodbe proge vlak ni vozil, zato sva se naslednji dan odpeljala z busom v Kandy!

Tam sva si ogledala slavni tempelj z Budovim zobom, kjer te hočejo vsi oskubiti ( vstopnina, obvezen nakup rož, vodič se ti prislini in hoče napitnino, ..) Po Kandyu sva se odpravila nazaj proti Negombu, kjer sva rezervirala sobo v bližini letališča.
To je na hitro, za ogled Sigiriye nama je zmanjkalo časa, potrebovala bi najmanj tri tedne dopusta za ogled vsega kar ponuja Šri Lanka!

Glede plačevanja, prenočišča sem vsa plačal direktno preko aplikacije agoda, 200 EUR sem zamenjal na letališču v rupije, 100 eur pa še v Tissi, v banki, kjer je na varnost pazil s potezno šrotarico oborožen paznik. S seboj sem imel še 200 USD v gotovini katere sem porabil za prevoze med kraji, ker vedno se nama ni dalo gužvati na avtobusih!

No pa še nateg zadnji dan, V penzionu v Kandyu sem se zmenil za prevoz do Negomba. Šofer pa naju je zapeljal še na ogled ayurveda parka, kjer so nama predstavljali razne maže in podobno sranje, potem pa seveda nakup v trgovini!
Ker je bil zadnji dan sem bil bolj proti koncu z rupijami, pa sem rekel da bom plačal s kartico, vprašam koliko je in mi pokaže ceno 7000 rupij, no potem pa po transakciji opazim ceno 70000! Se začnem razburjati in ugotovim da je najboljše biti tiho in ostati cel, ker so začeli letati skup razni čudni tipi.
Še link do lopovov!

Če bi plačal z gotovino mi ne bi mogli toliko potegniti dol, seveda je takoj sledil preklic itd, ostal pa je grenak priokus sicer lepega popotovanja.
Uporabo kartice na Šri Lanki priporočajo samo za dvig gotovine na bankomatih v bankah.

Operaterja sem vzel Mobitel
evil.gif
s tole ponudbo: mobitel
Omrežje je delalo skoraj povsod s 3G samo v hribih je bil EDGE, vendar povsod brez problema!

Meni osebno je bilo najlepše na plažah v Mirissi in na jugu, okolica Kandya že smrdi po molzenju turistov!




To je na hitro po spominu!

LP