Potovalni adapter

aver

Pripravnik
9. jun 2008
441
12
18
Pozdravljeni,

kupujem potovalni adapter in se odločam med Skross

Kateri je boljši oz. je kakšna bistvena razlika med njima?
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Tisti ki deluje, ki ustreza in ki je poceni; nobenih high tech gadgetov - ti ne delujejo v zanimivih okoljih. Jaz imam "Swiss knife" adapter, je obojestranski, se pravi da ga lahko uporabljaš tudi za bolj eksotične pripomočke - in deluje po 15 letih.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
865
63
28
Med temi dvemi ki jih ti izbiraš je prvi boljši, ker za drugega piše, da je pretvornik iz EU v poljubnega, medtem ko prvi je obojestransko poljuben. Drugače pa, če ne misliš potovati po celem svetu, je boljše če kupiš neuniverzalnega. Je bolj priročen in cenejši. Naprimer tale: Link
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
441
12
18
Citat:
Uporabnik onlyme pravi:
Med temi dvemi ki jih ti izbiraš je prvi boljši, ker za drugega piše, da je pretvornik iz EU v poljubnega, medtem ko prvi je obojestransko poljuben. Drugače pa, če ne misliš potovati po celem svetu, je boljše če kupiš neuniverzalnega. Je bolj priročen in cenejši. Naprimer tale: Link

Hvala. Ubistvu je le še Skross na voljo in drug model Ansmann

Kupil bi pa raje all in one kot posamezno.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
če bi se še odločal enkrat, ne bi kupil univerzalnega. dostikrat stiki niso najboljši. Link ki ka je dal onlyme, zgleda ok - pa še majhen je. Več kot 2-3 tako ali tako ne rabiš.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.042
65
48
Ne kupuj teh velikih univerzalnih, ker jih velikokrat zaradi velikosti ne moreš uporabit. Men se je do zdaj še najbolje obnesel podoben komplet:

hama-reisestecker-set-universal-ii-44220-weiss.jpg


Vzameš samo tistega ki ga rabiš.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
865
63
28
Če boš v tujini dlje časa, je praktično zapakirati tudi razdelilec, boš lahko naenkrat priklopil prenosnik, telefon, polnilec za baterije, ...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Probleme ti zna delati ozemljitveni del. Na spodnji sliki je npr. adapter za Brazilijo, ozemljitev je srednji kontakt:
Wholesale-white-black-Universal-AU-US-UK-EU-to-font-b-BRAZIL-b-font-Switzerland-Power.jpg

Potem pa v hotelih naletiš na tale vtičnice:
espelho+de+tomada+mod+ep4209+ou+ee4210+timoteo+mg+brasil__644269_1.jpg

In si lahko adapter nekam ... saj veš kaj.
wink-1.gif


Dal sem samo konkreten primer za Brazilijo, čeprav to ni edina država s tovrtnimi težavami. Kupuj čimbolj preproste adapterje, po možnosti brez ozemljitvenih vtičev oz. z možnostjo njihove odstranitve.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
V primeru čudnih vtičnic (npr. italijanske, ki imajo ožje zatiče) je še ena ne preveč lepa metoda v sili, da ga preprosto zabiješ v vtičnico. Včasih to povzroči uničenje vtičnice, dela pa.
Ozemljitvene zatiče lahko komot porežeš, saj verjetno ne boš uporabljal grelnikov vode in sesalcev.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
kaksen adapter rabis za Dubaj,... kar sem bral je tak kot za anglijo?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik onlyme pravi:
Če boš v tujini dlje časa, je praktično zapakirati tudi razdelilec, boš lahko naenkrat priklopil prenosnik, telefon, polnilec za baterije, ...

to mene vedno vsi čudno gledajo kaj nosim podaljšk/razdelilc seboj na dopust.
No še na vsakem dopusti mi je zelo prov prišel:)