Potni list - nov naslov prebivališča

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Samo preverjam, če je to povsem normalen postopek, da ti v potni list prilepijo nalepko brez kakršnegakoli štemplja ali česa podobnega, kjer piše nov kraj bivanja. Štempelj "uničeno" je čez stari naslov.

Ne vem... samo čisto lahko si predstavljam kakšnega levega carinika, ki bi mi težil, da hodim okoli z neveljavnim potnim listom.


Potni%20list%201.JPG


Potni%20list%202.JPG
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tole bi res znal kak carinik v kaki bolj levi državi čudno pogledat, samo to ne boš vedel, dokler ne boš imel opravka z njim. Mislim, pa da se mora veljavnost potnega lista preklicati z luknjo skozi vse liste. Samo po moje z veljavno vizo ne bi smelo biti nekih težav, mogoče bi kje dobil kako dodatno vprašanje. Sicer je pa dober test (vsaj pri meni je bil) že šengenski carinik, ti po mojih izkušnjah še najbolj komplicirajo.
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.039
4.028
113
Uradna stran potnega lista je tista prva plastificirana .. tam so tudi vse zaščite potrebne za preverjanje potnega lista; v nobene tretji državi ti ne bodo kompliciral zaradi druge strani, ki je itak samo nek zaznamek in je vseeno če v njem piše penis te gleda.

Tako da uradno je vse OK, za slovenske organe ki mogoče rabijo tvoj naslov pa je to tudi uraden popravek - zanj tudi vedo in ne komplicirajo!

Tako kot je vseeno ce dobis (začasno) prepoved voznje v uradni zaznamek vozniške, pa greš v tujino in je vozniška veljavna oz. ti ne bo noben nič omenill!
evil.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

To mi je vse popolnoma jasno.


Samo vseeno se mi zdi čuden postopek. Kaj pa uradniki v tujini vedo, kako se zadevam streže pri nas na Slovaškem. Vidijo samo napis "ANNULE" in neko nalepko na drugi strani potnega lista in ne med vizumi.

Samo razmišljam... bolj smiselno bi bilo, da se napiše nov naslov in zraven pripis z datumom, od kdaj naprej velja. Kot si rekel, tujcem je vseeno, naši bodo razumeli za kaj gre, potni list pa bo zgledal manj "sumljivo".
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.607
113
Hmm...
Jaz sem tudi menjal bivališče pred ca. tremi leti in so mi pod stari naslov samo nalepili nalepko (z enakim vzorcem, kot sam list) z novim naslovom. Čez stari naslov mi sploh niso udarili nobenega žiga. V potnem listu imam tako dva naslova(?), verjetno se kao razume, da je veljaven tisti, ki je bil dodan kasneje, ali kako?
Ja naša birokracija je res zelo pedantna.
P.S. na par letih znotraj Evrope in vstopu v Turčijo mi se nihče v to ni vtaknil, drugje pa nisem hodil.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.555
1.435
113
Hja, tole tudi meni ni najbolj všeč... Čeprav se moram strinjati s teorijo, da bi za neveljavnost pasuša uporabili še luknjač in štempelj užgali čez plastificirano stran oz. čez sliko?

Tako se spomnim, da so fotru pred leti tudi flegma užgali dva štemplja čez dve fotki otrok, ko sva z bratom dobila svoja pasuša... Ampak, če se na glavo postavim, ne vem več kaj *točno* je pisalo na štemplju...
tongue-1.gif


Držim pesti, da vseeno ne boš imel težav...
zmaga.gif
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Kot je napisal Mr_Wolf, tudi meni so ob spremembi naslova nalimali nalepko, čez prvotni naslov pa niso nič udarli, problemov nisem imel še nikjer, niti na ruski meji.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Me too. Nalepka, brez štampiljke.
Jaz bi vprašal na UE, kaj je s to štampiljko.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.363
231
63
Točno tako imam tudi jaz v potnem listu. Sem 2 leti nazaj spremenil naslov in dobil notri nalepko z novim naslovom (črte se lepo ujemajo z ostalimi), čez star naslov pa štampiljka tako kot pri tebi.
Sem bil s tem potnim listom potem tudi v US&A, pa ni bilo nobenih težav.
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik ishtar007 pravi:
Točno tako imam tudi jaz v potnem listu. Sem 2 leti nazaj spremenil naslov in dobil notri nalepko z novim naslovom (črte se lepo ujemajo z ostalimi), čez star naslov pa štampiljka tako kot pri tebi.
Misliš tako kot pri Jerneju?
wink-1.gif
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Mogoče je ta štampiljka nova pogruntavščina, jaz sem menjal pred cca 4-5 leti.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.363
231
63
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik ishtar007 pravi:
Točno tako imam tudi jaz v potnem listu. Sem 2 leti nazaj spremenil naslov in dobil notri nalepko z novim naslovom (črte se lepo ujemajo z ostalimi), čez star naslov pa štampiljka tako kot pri tebi.
Misliš tako kot pri Jerneju?
wink-1.gif

Se razume.
wink-1.gif
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.573
8
38
Ma enkrat sem imel probleme z podaljšanim vozniškim dovoljenjem ,ko sem najemal renta car in sem komaj prepričal žensko na šalterju ,da mi velja do takrat ,ker seveda nisem imel mednarodnega dovoljenja ampak našega .