Potepanje goriška brda

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Prosim za kakšen nasvet. Punco bi rad ta vikend peljal na en takšen izlet. Šla bi z motorjem, morem pa bit zelo previden zato ker je to prvi takšen izlet. Rad pa bi, da bi potem šla še na kakšnega z motorjem. To pomeni, da ne sme biti predolg, ne preveč ovinkast, pa da se dosti pogosto ustavljava. Prenočit sem hotel kar v kakšnem cšod http://www.csod.si/index.php?str=24 ne vem še kje.
Kaj se splača pogledat, slikat, obiskat, predvsem pa kje so fige, da jih lahko natrgam iz drevesa.

Talam alte.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.870
5.621
113
http://www.emka.si/312195-100-druzinskih-izletov-po-sloveniji/PR/110417,2

Sem dobil kot darilo....probaj si jo kupit/sposodit.......maš par res lepih po krasu.......pa tolmin......ostali pa še čakajo
wink-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Brd ne poznam toliko, ampak imas razgledni stolp v Brdih (Gonjače), za druge zanimivosti vem pa le se za grad in vinsko klet v Dobrovem. V Dobrovem zavijes v bližnji TIC iun se pozanimas.

LP
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.038
4.026
113
V brdih so vse ceste ozke, ovinkate in v klanec. Za začetnika z motorjem popolnoma neprimerne.

S kje bi štartal?

V osnovi v brdih nimaš kaj veliko za videt (ali pa ogromno), imaš razgledni stolp v Gonjačah, vinsko klet v Dobrovem, grad Vipolže, potok Kožbanjščka z koriti (Krčnik), pa polno malih vasic po gričih ki so vsaka zase atrakcija (Medana, Cerovo, ...). Vse skupaj si lahko ogledaš v 3-4h, vmes greš še v kako domačo gostilno (tam pod razglednim stolpom je ena), poješ nekaj domače hrane in popiješ glaš vina.

V osnovi v brda lahko prideš iz Gorice (Solkana) po glavni cesti pod Sabotinom (hrbi, se splača zapeljati tudi gor) ki je dokaj OK in do Dobrova celo ravna. Druga opcija je preko soške doline iz Plav in potem malo po gričih naokoli (ozke, ovinkaste, strme ceste). Še ena opcija za bolj pogumne je pa preko Kanala (Lig-Korada) kjer spet prideš po ozkih cestah.

Alternativa je tudi pot preko italije oz. če si že v brdih si lahko pogledaš tudi italjansko stran.

Pač furo skombiniraš tako da ne greš po isti cesti gor in dol!

Kar se tiče fig/breskev/whatever si kakšno lahko postrežeš usput z drevesa, moraš pa vedet da večina ljudi v brdih živi tudo od sadja in neradi gledajo ljubljančane kako kradejo pridelek in fuk... med trtami (no kakšno dekico le vzami da se usedeš kje v travo in malce razgledaš po romantičnih gričih).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.264
6.465
113
pri taščici
Moja izkusnja z brdi ni dobra.
Tudi cwnocno znajo biti drazjw kot kje drugje. Kot skoraj povsod kjer imajo italijane za goste.
Tudi cesta za zacetnike ni ravno najbilj primerna kot ti je ze utisevalec napisal.V tej vrocini bi se jaz raje nekam v hribe zapeljal. Oblecen na motorju pri 30+ ni ravno udobno. V goriska ae zapelji oktobra...
fige so ze?