Pot v Singapur in okolico - planiranje

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Živjo!

Poleti bomo potovali v Singapur in okolico (Tajska, Malezija, Bali,... ne nujno vse)

Zanima me kako optimalno planirati.

Torej Singapur je obvezna točka zaradi nekih obveznosti, torej tam bi pristali, ostali nekaj dni, potem pa "prosto".

Potnika sva zaenkrat dva odrasla.

Cilj je malo videti svet tam, veliko pa uživati na plažah.

Predviden čas je tam 2 tedna.

V sosednji temi je bilo omenjeno da se bungalove ne splača vnaprej rezervirati. Kaj pa leti? Večji hoteli?

Lp,
David
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Se pridruzujem vprasanju, s tem da je planiran odhod nekje novembra za Tajsko. Sepravi rezervacije hotelov se ne splaca delat v naprej. Kako je z letalskimi transferji znotraj drzave? Rezervacije da ali ne? In enako kot Stein... v planu videti malo dezelo ostalo pa uzivanje na plažah in v vodi.

LP
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Najprej tole odgovorita:

1) Dnevni budget
2) Bosta letela z "resnimi" letalskimi druzbami (jaz bi priporocil Qatar iz Zagreba ali Budimpeste, ce nimata drugih preferenc), ali z Air Asia / Air Asia X?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
1) načeloma odprto. Nisem pa milijonar. Torej če se da, za kako normalno vsoto. Na oko 50 EUR. (na osebo)
2.) Asia koliko vem sploh nima več letov v/iz Evrope. A to misliš za tam okoli letet?
 
Nazadnje urejeno:

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ups, nisem vedel, da Air Asia ne leti vec sem - je pa res, da ko sva midva iskala z njimi ni bilo pretirano ceneje (potem ko vzames v racun, da moras se do Londona priti).

Za po Aziji mi kolegi pravijo, da je Air Asia kul - midva sva letela do Denpassarja (prek Singapurja) z Qatarjem, DPS-KUL in KUL-SIN z Malasyan, in potem se nazaj z Qatarjem, kar je prislo 150 EUR na glavo vec, kot ce bi se jebala z low-costi... Preverit je treba dvakrat kaj se splaca - ne oglasujem agencije, ampak meni ponavadi Atlas najde najbolj pametne lete - in za Avstralijo in za Azijo so bili cenejsi od tega, kar sem jaz na netu skupaj sestavil.

Na Baliju je tako - v visoki sezoni raje prej rezerviraj. Sicer jaz osebno vsem priporocam Vilo Zala Bali (jo ima en Slovenec), ki je mega-zakon (lahko prilimam fotko, ce te zanima), ampak je pa cena izven 50/dan budgeta. Za tam, 30/dan/soba bos nasel kaksen hotel z 2* ali orenk hostel - Bali sam ni toliko cenejsi, kar se tice nastanitev, je pa res, da je hrana - ce ne hodis v zahodnajske restavracije, ali "tourist trap" gostilne zelo, zelo ugodna. Cena strmo pada z oddaljenostjo od plaze (ki so itak "kr neki" ce nisi surfer), ampak so taxiji tako smesno poceni, da se ni prevec za sekirat. Ce mislita it pa na plazo izlezavat, potem pa Bali NI prava lokacija.

Samo kod zanimivost - midva sva privlekla nazaj nov kufer, poln oblek. Trodelna moska obleka iz svile, po meri, za 50 EUR? Don't mind if I take three. Pa se par srajc zraven prosim.

Singapur je pa... Meni osebno zakon. Za nastanitev ne vem (sva furala moje sluzbene hotelske tocke), ampak cene so tam-tam z Ljubljano - kar je za Azijo nenormalno drago. Javni prevoz in Metroji so cisti in poceni, pa tudi ce moras v kaksen taxi skocit te ne bo pobralo. Ce poves kaj vaju ponavadi zanima v mestih ti napisem kam it (ceprav, Mustafa Center NE SMETA zamuditi), imata pa v Singapurju tri dni cez glavo dovolj.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ja, se strinjam. Poceni nastanitev v Singapurju in obenem dobra izhodiščna točka za ogled centra je:

Geylang

dobiš čisto sobo za 2 za 30€ na noč, v center sva šla kar peš, sicer sva hodila 2 uri čez največji mestni park v Singapurju in potem še čez progo oz. po progi formule 1 v finančni center Singapurja.

No, za nazaj sva vzela metro, pomojem, da je bil en cel SGD, skratka nič. Mestni avtobusi ga pogosto šibajo in so 50x cenejši od taksijev. Hrana se tudi dobi za 5€ za dva na ulici in to zelo, zelo dobra.

Približna pot. Recimo, da vsa nekaj takšnega približno prešpancirala. Obenem sem se spomnil verige hotelov, kjer sva spala. Fragnance.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
No, jaz sem malo skepticen do hrane na ulici (moj zelodec je bol Evropejec kot jaz.press), ampak res, nekatere mikro-restavracije imajo tudi na ulici ponudbo, in ce imas bolj stablno crevesno floro in favno kot jaz, se ti po moje nima kaj za zgoditi (v Singapurju... drugje jaz vseeno ne bi preizkusal, razen ce ti kdo ne pove, da je tam OK). Sicer sem po Maleziji jedel v orto-lokalnih restavracijah in prezivel, ampak sva imela zraven dva lokalca, ki sta povedala kam se sme in kam se ne sme.
smile-1.gif

Vseeno priporocam, za vsak primer, dve skatli Linexa Forte in skatlo aktivnega oglja.
evil.gif


Javni prevoz je res kul in poceni, je pa res, da je tudi taxi cez skoraj celo mesto bil 15 EUR, tako da tudi to ni prevec grozno. Ce bos sel (in itak, da bos!) pogledat Marina Bay Sands, potem NE kupit karte za na observation deck, ampak reci, da bi sel gor na pijaco v bar - kar sicer lahko tudi naredis, ni TOLK drago), ampak tako prides zastonj do vrha).

Priporocam tudi, da gresta na turo z ladjico, da vidita mesto tudi z reke, in da se nekje ustavita na en "chilli crab".
smile-1.gif
), kjer lahko tudi navacis poneci darilca za domov, v Little India (predvsem v ze prej omenjenem Mustafa Centru) pa lahko dokaj poceni nabavis elektroniko in obleke - ceprav je tudi ena posebna blagovnica, katere imena se zdajle je spomnim, malo ven iz centra, kjer je vse skupaj se ceneje...

Aja, ce bosta tam v nedeljo zvecer bodita malo (ampak res malo, se vedno govorimo o Singapurju, kjer te "prebicajo" ce smetis) bolj previdna - to je namrec edini dan, ko so uvozeni delavci (Indijci in Kitajci) frej, in takrat je po dolocenih delih mesta malo bolj zanimivo
smile-1.gif
Ni nobene nevarnosti (ker je vsem jasno, da bodo po kratkem postopku morali plavati nazaj domov, ce kaj naredijo turistu), samo malo nadlezni so lahko.