Pot na Nanos

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Že dalj časa imam željo iti na Nanos. Ne vem kje je najboljša pot in kje je najlažje. Baje da se lahko tudi z avtom pride na Nanos. To mi ni v interesu, bi pa šel peš. Kakšno plezanje ali zajebana pot me ne zanima. Nekaj za prijeten sprehod in seveda razgled na vrhu. Kje moram iti oziroma kje parkiram avto...

Prav tako me zanima pot na Snežnik, samo o tem enkrat drugič.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
NANOS

SNEŽNIK

wink-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Po avtocesti proti morju, ven na Razdrto, parkiraš tukaj.
Peš čez avtocesto, na levo in takoj zatem na desno v hrib. Malo višje v gozdu je smerokaz, kjer se lahko odločiš za strmo ali položno pot.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Strma - nekaj plezanja, ena prepadna stena
Polozna - levo od strme, ko prides z gozda hodis nekaj casa po robu, potem pa se malo bolj strm klanec cez senozete in si na vrhu.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.285
2.672
113
Po strmejsi gor, po polozni dol. Plezanje - enkrat se primes za klin al pa se to ne, prepadna stena pa sta dva koraka s strmejsim pobocjem spodaj.
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.868
5.623
113
Avio je bolj špagetarija&pizzeria...kot gostilna
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.868
5.623
113
1x sem jedel v eni restavraciji direkt pod nanosom...ko zaviješ iz AC na desno ( iz smeri iz Lj)...ampak pojma nimam o imenu
 

puding

Zelenc'
13. jul 2014
11
0
1
Če iščeš domačo hrano za odlično ceno, potem je Turistična kmetija Abram prava izbira..Nisem še šel razočaran od tam, vedno prijazni in ustrežljivi, glede hrane pa ni za izgubljati besed, resnično prva liga (nasploh domači njoki z divjačinskim golažem)...tu si malo oglej...http://www.abram-si.com/page.html je pa res kako uro hoda od Nanosa (položna pot), ampak se resnično izplača..
 

puding

Zelenc'
13. jul 2014
11
0
1
no, Majerija je restavracija namenjena gurmanom (beri, vrhunske kombinacije domače hrane, resnično majhne porcije in draga)..nekje cenovno na nivoju Zemona (Gostilna pri Lojzetu, chef Tomaž Kavčič( LIDL ))
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Zelo lepa in manj obljudena pot je z Velikega Ubeljskega, avto pustiš pred vasjo ob pokopališču, v vasi se držiš bolj desno, potem je lepo označeno. Pred vrhom imaš lep pogled na greben proti Suhemu vrhu in vso dolino proti Postojni. Pot je delno v senci in je primerna tudi v toplejšem vremenu. Med in po dežju ne priporočam zaradi drsečih delov pred vrhom. Več na hribi.net.
Hrana? Kadar nismo bili zelo zahtevni, smo zadovoljivo jedli v Senožečah (ob magistralki malo naprej iz Razdrtega) ali v Minutki sredi Postojne.

Lp
Mpix
 

dugi

Fizikalc
2. sep 2011
217
44
28
ljubljana
Bogokletno vprašanje.
Zanima me pot do vrha Nanosa če je možna z cestnim motorjem in od kod ter vmesne točke.
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Ne poznam stanja ceste, sem pa videl dva blatna cestaka na vrhu pred nekaj meseci. Cesta se odcepi s stare magistralke, malo pred vasjo Podnanos.
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Cesta je vsaj na zadnjem delu makadamska, prej ne vem, ker nisem šel z avtom gor že 15 let. Včeraj sem gor opazil par, ki se je pripeljal z nekim malo bolj potovalnim motorjem. Če pod cestaka pojmuješ kakšno superšportno reč, pa ne vem kako bi se razumelo z makadamom.