Poslovni najem - kampiranje

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Ojla,

ker nimam PCT pogojev, me zanima če se lahko v kampu prijavim kot s.p., za njih in firme baje PCT ni potreben? Žena je cepljena, otroci so <12let. Zaradi vikend kampiranja ne grem na test.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Lahko se prijaviš na raznorazne načine, za preverjanje PCT itak niso zadolženi na recepciji.
Če te pa slučajno inšpektor povpraša po dokazilih, pa vso srečo pri utemeljevanju tega, da nisi gost...
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Sej bone bi koristila žena zase pa za deco, pa placovino, jaz pa bi skeširal in glumil serviserja v kampu :D
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
IMHO imaš najmanj težav, če greš na HAT pa maš gmah.
Dodajam pa: vidi se, da se trudijo s promocijo (in "promocijo") cepljenja, Poklukar je čisto prebavljiv, trenutno boljše strategije od cepljenja žal nimamo.
Samo kaj ti to pomaga, če se ostale svinje v vladi ukvarjajo z biseri (ali se mogoče biseri ukvarjajo s svinjami?), namesto da bi poskrbeli za odpravo anomalij, kot je PCT pogoj v gostilnah in nastanitvah (kampih :nigladek: ) SAMO ZA fizične osebe.
Bi še razumel, da je PCT v omenjenih primerih nekakšna reklama za cepljenje, samo jaz to razumem, da se morajo cepiti samo fizične osebe.
Kredibilnost na višku.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Iskreno nisem povsem preprican. Ali je zadaj ideja, da v kolikor najem placa pravna oseba se uporabnikom ni potrebno cepiti/testirati? V tem ne vidim smisla, ni pa nemogoce najbrz. Pri nas vsaj...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Point je v tem, da se je sredi epidemije Počivalšek zajevabal v gostilni in so potem iz rokava riti potegnili tisto o b2b najemu, kar se je lepo preneslo še na namestitve (kampi, hoteli, apartmaji). To je tisto, ko so bili apartmaji v KG polni v času, ko kot fizikalc nisi smel iz občine.
Zadeva je še vedno v veljavi, kar je zajebavanje ljudi v glavo. V praksi to pomeni, da necepljeni, nepreboleli in neteststirani Janez Novak s.p. lahko gre na poslovno kosilo ali na team building na Sočo, kot podjetnik lahko zraven vzame kogar se mu sprdne (ker je to poslovna odločitev). Ta isti Janez Novak "v civilu" ne sme iti na kofe v notranjost lokala, v kamp, apartma ali hotel.
PCT pogoj tudi v luči odprave omejitev in mask v lokalih (in še kje) izpade kot nesorazmeren ukrep.
PCT bi lahko bil dobra reklama za cepljenje, vendar pri naših bebcih pač ne.
Tako da PCT izpade kot način, kako prisiliti v cepljenje tiste, ki nimajo firme ali ki nimajo dovolj jajc, da bi hodili okoli in jemali račune na firmo - ker to bp lahko narediš.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Evo podjetniška niša - registiramo blabla s.p. in lahko z družino potuješ in gostuješ po sloveniji.