Poslovanje z Irakom

B81

22. jul 2007
34.675
9.066
113
Zdravo

Sem sem dal zaradi obiska.

V službo sem prek ene "lobistične" firme dobil povpraševanje od iraškega notranjega ministrstva, ki išče zdrave izdelke iz Evrope.
Torej delali bi direktno z notr. ministrstvom, tole podjetje pa pri njih lobira in poskusi našo firmo spraviti do posla, za kar jim mi plačamo provizijo. V prvi ponudbi sem omenil avansno plačilo, kar je pri njih tudi normalno.

Nekako takole:
Ministrstvo naroči tej firmi, naj poišče nekaj dobaviteljev. Firma kontaktira dobavitelje, le-ti dajo svoje podatke in cene in potem ta firma lobira za njih (je omenil, da imajo poznane inside) in nam zaračuna provizijo, ki jo vključimo v kalkulacijo, pogodba pa je direktno z ministrstvom.

V drugem mailu je še podrobneje razložil postopek, kako gre to pri njih, omenil je tudi, da je podkupovanje kaznivo zaradi vere in zakona, na koncu pa še dodal We shall be successful, Insha Allah.


Podjetje sem preverjal, našel na wikipedii podatke, kontakte, odg. osebe in vse, zaenkrat kaže ok.

Zanima me, če kdo tukaj dela z njimi ali ima izkušnje s to državo?

lp
 

B81

22. jul 2007
34.675
9.066
113
Nimam pojma, če bi bilo resno, bi kontaktiral veleposlaništvo na Dunaju (menda je tam za Irak)...

Nisem pa še slišal za take vrste spam, poleg tega pa človek govori pravo angleščino, ne popačeno. Ne vem.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Skoraj 100 odstotno sem prepričan, da je scam. Jaz sem imel opravka (v Sloveniji) s tipom, ki je najel pisarno, sprintal vizitke, najel tajnico, registriral podjetje - na koncu je bil scam. Če ti neka zadeva 'pade z neba' in naj bi tebi prinesla dobiček, potem je 100 odstotno scam. Naj pa še drugi povedo.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
provizijo dobijo samo če je posel izpeljan? v tem rimeru nič ne izgubiš. pa če sprašuješ po firmi je fajn dati naziv firme... in kakšne izdelke iračani iščejo? včasih je jugoslavija (predvsem slovenija) precej poslovala. mogoče je to danes še kakšna prednost... če se tam doli še kdo psomni tega...
 

B81

22. jul 2007
34.675
9.066
113
Se strinjam, sem imel že več takih primerov v službi. Edino takoj sem omenil avans pa se je strinjal.
Najbolje, da odpišem, pa na koncu dodam God bless America pa da vidimo...
 

B81

22. jul 2007
34.675
9.066
113
Seveda, po končanem poslu nam dajo račun za %, kot se dogovorimo pred izvedbo posla.
Gre za prehrambeni artikel.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
zgleda da nimate kaj zgubit. razen če bi vas anročnik hotel natenit... ampak to se ti pa itak lahko zgodi kjerkoli.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Bodi fajn previden. Sicer pa bo pomoje naslednji mail itak nekaj v stilu, da je kralj umrl, in da rabijo 100.000 dolarjev, potem ti bodo pa nazaj nakazali milijon, pa plačilo naj gre prek podružnice HSBC v vasi M'tomba v Sengalu. Pa Thenk Youu sir.
 

B81

22. jul 2007
34.675
9.066
113
Ja tako je bilo rečeno. Me zanima kaj bo, bom napisal sem ko bo tako daleč.

Hvala vsem.