Poslovanje sodišča

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Dober dan,

na koncu poziva k podaji dedne izjave je sodišče pristavilo poduk:

Pri tem vas opozarjamo, da so dedne izjave nepreklicne in da morajo biti lastoročno podpisane (izjave vložene preko elektronske pošte ne bomo upoštevali).

(Poudarki so njihovi.) Zanima me, kako je sodišče izvzeto iz ZEPEP in apriori zavrača elektronski podpis.
Pojasnilo sodišča je, da pač poslujejo pisno in tu se ustavi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Si sploh prebral Zakon iz tvojega linka? Dve minuti:

13. člen

(1) Kadar zakon ali drug predpis določa pisno obliko, se šteje, da je elektronska oblika enakovredna pisni obliki, če so podatki v elektronski obliki dosegljivi in primerni za kasnejšo uporabo.

(2) Določbe prejšnjega odstavka ne veljajo za:

1. pravne posle, s katerimi se prenaša lastninska pravica na nepremičnini ali s katerimi se ustanavlja druga stvarna pravica na nepremičnini;

2. oporočne posle;

3. pogodbe o urejanju premoženjskih razmerij med zakoncema;

4. pogodbe o razpolaganju s premoženjem oseb, ki jim je odvzeta poslovna sposobnost;

5. pogodbe o izročitvi in razdelitvi premoženja za življenja;

6. pogodbe o dosmrtnem preživljanju in sporazume o odpovedi neuvedenemu dedovanju;

7. darilne obljube in darilne pogodbe za primer smrti;

8. (prenehala veljati);

9. druge pravne posle, za katere zakon določa, da morajo biti sklenjeni v obliki notarskega zapisa.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Očitno ne :zardelalter: sem začel s 3. poglavjem Elektronski podpis, ki se začne točno s 14. členom (pred tem pa kup izbrisanih). Hvala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Gre za to, da je možno tvoj lastnoročni zapis/podpis izpodbijati, e-pošto pa lahko kdo zlorabi in ga ni boga, da to dokažeš - ajde recimo če si ležal na intenzivi, in omogočil dostop do svojega e-podpisa.