Poslan vam je bil MMS...

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Iz znane stevilke dobim SMS s tekstom:

Citat:
Poslan vam je bil MMS s stevilke 38640XXXXXX. Ogledate si ga lahko v roku treh dni na www.planet.si/poglejMMS.


Vse lepo in prav, ampak sva tako jaz kot pošiljatelj na Simobilu. Why planet.si??!!? Poleg tega na omenjenem naslovu ni nobene možnosti za vpis priložene kode za ogled MMS. Za povrh vsega pa imam aparat pravilno nastavljen za sprejemanje MMS-ov (E71).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce je poslan iz stevilke 040xxxxxx se ne pomeni, da je res pri Si.mobilu... Lahko je prenesel stevilko...

Drugace pa je na Planetu stran, kjer si ga lahko ogledas >> http://www.planet.si/portal/site/planet/menuitem.1b67fd8b5d615eb614b4fdf47400c3a0/


20090103-jje64mr71a13kyam2t5ur5dkeu.png


Zakaj pa si ga dobil ti, ce si Si.mobilov narocnik, pa nevem
smile-1.gif
...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Pošiljatelj je zagotovo pri Simobilu... enako tudi jaz.


Weird... in bila sta dva taka SMS-a...

Je pa res, da je moja številka 041. Lahko kaj v zvezi s tem?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
če je blo to med vikendom je bla napaka na simobilu. če si pa pred kratkim prestopil iz mobitela pa je možno da so te pozabili registrirati al nekaj podobnega. sem imel iste probleme prvi tedn po prestopu
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Bilo je okoli novega leta... ne vem več točno.

Sem pa že dobro leto na Simobilu, tako da to verjetno ni.


Sem pisal mail in čakam odgovor...
 

lajci

Zelenc'
6. okt 2008
6
0
1
tudi jaz mam iste probleme
nokia e71, prestopil k simobilu z mobitela že pred dobrim letom, dobival mms-e preko leta normalno, zdaj med prazniki dobil dve taki sporočili kot zgoraj. Eno od pošiljatelja z mobitela drugo z simobila (številka 040, ne prenešena).


dobo kdo kake odgovore, je samo "novoletni škrat" ali kaj v nokiah e71???
lp
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

A res? A tudi E71?

Zanimivo...

A si slučajno tudi ti upgradal firmware? Jaz se pravzaprav ne spominjam, da bi po upgrade-u dobil še kak MMS...
 

lajci

Zelenc'
6. okt 2008
6
0
1
sem ja, sem nekako pozabil na ta upgrade
bom probo si poslat en mms s puncinega telefona pa da vidimo
javim rezultate
smile-1.gif
 

lajci

Zelenc'
6. okt 2008
6
0
1
ravnokar prejel mms, brez problema, pa nisem spreminjal nopbenih nastavitev - očitno res "new year bug"
smile-1.gif

srečno 2009 vsem
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Hvala za info!


Samo še vedno mi je hudo čudno, kaj ima www.planet.si zveze s pošiljanjem MMS-a med dvema Simobilovima uporabnikoma
smile-1.gif
.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Drugace pa je na Planetu stran, kjer si ga lahko ogledas >> http://www.planet.si/portal/site/planet/menuitem.1b67fd8b5d615eb614b4fdf47400c3a0/

Samo ce si registriran uproabnik ... Ce imas telefon na firmo, moras gnjaviti nekoga, da doda avtogram in stampiljko, da se sploh lahko prijavis tja gor - ni recimo mozno avtenticirati samega sebe s telefonom preko SMS ali pobvratnega klica. Najbrz ima nekdo za izgovor za nesposobnost, da to ni urejeno, "varnost", saj bi bilo hudo neprijetno, ce bi uporabnik izgubil telefon in bi nekdo - jezesmarija ! - gledal njegovo porabo na Planetu, ni pa neprijetno, da lahko klice na 090 po mili volji, operater pa blokira kartico po prijavi izgube in veselo zaracunava do ... kdaj ze ?
 

Chipmunk

Pripravnik
30. jun 2008
366
0
16
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Drugace pa je na Planetu stran, kjer si ga lahko ogledas >> http://www.planet.si/portal/site/planet/menuitem.1b67fd8b5d615eb614b4fdf47400c3a0/

Samo ce si registriran uproabnik ... Ce imas telefon na firmo, moras gnjaviti nekoga, da doda avtogram in stampiljko, da se sploh lahko prijavis tja gor - ni recimo mozno avtenticirati samega sebe s telefonom preko SMS ali pobvratnega klica. Najbrz ima nekdo za izgovor za nesposobnost, da to ni urejeno, "varnost", saj bi bilo hudo neprijetno, ce bi uporabnik izgubil telefon in bi nekdo - jezesmarija ! - gledal njegovo porabo na Planetu, ni pa neprijetno, da lahko klice na 090 po mili volji, operater pa blokira kartico po prijavi izgube in veselo zaracunava do ... kdaj ze ?
Kolikor se spomnim, za registracijo na Planetu rabiš samo telefon zraven, ker dobiš SMS z kodo, ki jo v postopku registracije vpišeš. Ni mi jasno zakaj bi rabil podpis pa štempilko - v primeru ko je naročnik pravna oseba
sprasujem se.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Drugace pa je na Planetu stran, kjer si ga lahko ogledas >> http://www.planet.si/portal/site/planet/menuitem.1b67fd8b5d615eb614b4fdf47400c3a0/

Samo ce si registriran uproabnik ... Ce imas telefon na firmo, moras gnjaviti nekoga, da doda avtogram in stampiljko, da se sploh lahko prijavis tja gor - ni recimo mozno avtenticirati samega sebe s telefonom preko SMS ali pobvratnega klica. Najbrz ima nekdo za izgovor za nesposobnost, da to ni urejeno, "varnost", saj bi bilo hudo neprijetno, ce bi uporabnik izgubil telefon in bi nekdo - jezesmarija ! - gledal njegovo porabo na Planetu, ni pa neprijetno, da lahko klice na 090 po mili volji, operater pa blokira kartico po prijavi izgube in veselo zaracunava do ... kdaj ze ?

Registriras se s pomocjo gesla ki ga dobis prek sms. Operater telefon blokira ko prejme prijavo. Kdaj pa naj bi ga?! a naj zavoha da sitiizgubil telefon?!

Ne pisi o stvar ce jih ne poznas, ali pa vsaj napisi da si ti zdi tako - pa ti nihce ne bo zameril.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
O, tega pa zagotovo ni bilo, ko sem to zadnjic poskusal ... se ravnokar prijavljam, najbrz bo SMS kmalu tukaj.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
O, tega pa zagotovo ni bilo, ko sem to zadnjic poskusal ... se ravnokar prijavljam, najbrz bo SMS kmalu tukaj.

Skoraj en dan pa nobenega SMSa s kodo ... pa poskusimo se enkrat.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
O, se boljse, ne morem dobiti novega SMSa, ker je moja stevilka ze registrirana (vceraj se ni bila, jaz pa SMSa tudi nisem dobil). Gesla tudi ne morem dobiti, ker ne poznam vzdevka, ki si ga nisem izbral. Briljantno ...