Poškodovan potni list

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Živjo,
imam eno vprašanje, sicer neživljenjskega pomena, pa vseeno, če je slučajno že kdo imel kaj podobnega... precej potujem, potni list je vedno z mano. Pa mislim, da ga načeloma kar pazim, pa se vseeno kdaj zgodi, da ga držiš drugače kot v belih rokavicah. Ali pa imam res smolo. Skratka, tisti del, plastični, kjer so gor vsi podatki in notri čip (star je cca 7 let) je nalepljen na prvo stran po platnici, in tu mi je popustilo lepilo. In ker zadeva ko jo vzameš v roko tak hecno par mm odstopi, me cariniki gledajo ko da sem z lune padel. Pa če bi bilo to nekje na evropskem delu, bi si še rekel jeb*ga, samo ko si pa v bolj zakotnih državah, pa ni več smešno. Sploh da si me zmislijo kdaj na službeni poti zavrnit...buhnedaj.
rolleyes-1.gif


Sicer maloverjetno, ampak ali je kje slučajno zavedeno, da dobiš na osebni dokument kako garancijo, karkoli, da zadeva ne bo razpadla znotraj svoje predvidene življenjske dobe? Ker, res se mi ne zapravlja za nov dokument, ki je še nekaj časa veljaven... dilema je v tem, da ne bi rad kdaj ostal pred vrati, ali še bolje, da si uredim vizum za v US in se mi tam en smotan ameros vtakne v dokument
stupid-1.gif



lp
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.840
379
83
Garancija pa kaj še, skeširaj za novega ali bi raje kdaj obtičal v kaki zakotni državi, potem ko si že plačal avionsko karto, ker ti je škoda dati nekih 40€ zdajle?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.806
2.012
113
Moja biserka je bila s takim potnim listom v zadnjih treh letih 2x v ZDA in ni bilo nobenega problema. Na UE, kjer so potni list izdali, za to napako vedo, vendar reklamacija ni mogoča, saj funkcionalnost potnega lista ni okrnjena. So pa izrecno rekli, naj nikakor ne lepi ali kakorkoli poizkuša popravljati te delaminacije, saj je to kaznivo.

 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Moj je bil ravno tako "poskodovan". Sem sel po novega zdaj pred zadnjim potovanjem, ker so tudi mene malo postrani gledali na kontrolah na letaliscih.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tudi meni se je začel en rob dvigovati. Pride pa do tega, ker carinki veselo prepogibajo ta del, ko ga tiščijo v skener. Sem imel že 2x težave na Sheremeyevo in Vnukovo, nazadnje tudi v Frankfurtu in Bruslju. Na prejšnjem (ki je imel enako napako) so mi zavrnili vizo. Trenutno ga ne morem menjat, ker je v njem letna ruska viza in se jo ne da kar tako prenesti na nov potni list....

Če nimaš noter nobenih pomembnih viz, ti priporočam menjavo...
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Meòi so ga enkrat zamenjali, ko se mi je pri prejsnjem modelu to zgzodilo prej kot v letu... Kasneje pomojem krijes sam...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
E, točno takole se mi je odlepil... žal mi je samo raznolikosti žigov, ker imam svašta notri in ko prideš nekam v civilizacijo, niti dobro ne gledajo, kaj je zadnji datum potovanja, od kje prihajaš. Zdej ko bom šel spet na "bližnji vzhod" pa že vidim, da bo vsak na poti nazaj pameten, češ, zakaj si pa tja rinil?
grin1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A res? Zakaj pa so reklamirali da imaš lahko dva, če veliko potuješ na bližnji vzhod v države ki se ne marajo med sabo?
 

doktor

Pripravnik
24. sep 2007
167
0
16
Meni se je zgodilo isto. So mi ga zamenjali brezplačno, ker so me skoraj zavrnili pri vstopu v Izrael.

Če je mlajši od 5 letih, ga zamenjajo brezplačno. Če je starejši, kriješ vse stroške sam.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A res? Zakaj pa so reklamirali da imaš lahko dva, če veliko potuješ na bližnji vzhod v države ki se ne marajo med sabo?

Imaš to kje jasno zapisano? Ker bi mi bilo res v pomoč, da imam enega za privat poti (neke normalne destinacije) in enega za službene (škatljive destinacije
grin1.gif
). Čeprav ne bi si upal rečt, da je to res možno... bom pa vesel za info.
 

doktor

Pripravnik
24. sep 2007
167
0
16
To je možno, imam sam. Uradno bi morala firma dati izjavo, da zaradi poslovnih razlogov potrebuješ dva potna lista, ker potuješ v "škatljive destinacije".

Jaz sem zrihtal, da sem šel na upravno enoto in dal sam izjavo, da potrebujem zaradi poslovnih razlogov. Nobenega kompliciranja.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.840
379
83

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hvala za info!
Sem bom sprehodil do UE in naročil... podpisali in poštempljali mi bodo pa na firmi menda tudi izjavo, sej me oni pošiljajo dvakrat na leto, se mi je nabralo že teh štempljev...
grin1.gif