Portal Mojeznanje.si - corona nateg

kajpace

Guru
6. nov 2018
3.383
1.796
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
KSZ,

pa če si že tam klikal in dajal podatke, daj še princu iz Nigerije, ki ti bo nakazal ogromno denarja... Pa kupi 1000 zaščitnih mask od trgovca, ki je prej prodajal seminarje, in tako naprej...

Sam si kriv... :cool:

sad

Guru
24. avg 2007
14.678
3.141
113
Mah, ti portali so tako oblikovani, da izkoristijo vse možne psihološke fore. Ampak, da pa potem javno jamraš, kakšne svinje so, ko je bilo res vse jasno zapisano (pa ne v drobnem tisku s fontom 2, ampak na prvi strani in še potrditi si moral), si pa tudi en nesposobnež.

smucar123

Zelenc'
23. apr 2020
8
1
3
Mah, ti portali so tako oblikovani, da izkoristijo vse možne psihološke fore. Ampak, da pa potem javno jamraš, kakšne svinje so, ko je bilo res vse jasno zapisano (pa ne v drobnem tisku s fontom 2, ampak na prvi strani in še potrditi si moral), si pa tudi en nesposobnež.

Priznam sem nasedel in po tvoje sem "nesposoben", misli si kar si hočeš, ampak oni so še vedno zavajajo, tako da to se mora razvedeti.

sad

Guru
24. avg 2007
14.678
3.141
113
Priznam sem nasedel in po tvoje sem "nesposoben", misli si kar si hočeš, ampak oni so še vedno zavajajo, tako da to se mora razvedeti.
Kaj od tega je zavajanje?

1587680340173-png.33048

JASNO ti piše kaj BOŠ sprejel (TOREJ, PREDEN SI SPREJEL, SI BIL JASNO OPOZORJEN) in kakšno možnost imaš, da nimaš stroškov. V 15 DNEH brezplačno odstopiš, ampak moraš TI PREKINIT. Vsak normalno opravilno sposoben človek to razume in bi ali zaprl stran ali si nastavil opomnik pred 15imi dnevi, da prekine, ali pa rezerviral sredstva za plačilo.

Lepo bi napisal, da si spregledal in opozoril druge in to bi bilo to. Z vsemi tvojimi nadaljnimi posti, sploh o zavajanju, si pa šel v kategorijo jamračev, ki niso sposobni prevzeti krivde nase, ampak so vsi drugi krivi. Grdi, grdi.
Pa po moje bi te verjetno lahko še tožili za neupravičeno obrekovanje, ker če si to sprejel in sedaj pizdakaš, bi rekel, da bi bilo to čisto upravičeno.

• Všeč mi je
Reactions: navlixx

smucar123

Zelenc'
23. apr 2020
8
1
3
Kaj od tega je zavajanje?

1587680340173-png.33048

JASNO ti piše kaj BOŠ sprejel (TOREJ, PREDEN SI SPREJEL, SI BIL JASNO OPOZORJEN) in kakšno možnost imaš, da nimaš stroškov. V 15 DNEH brezplačno odstopiš, ampak moraš TI PREKINIT. Vsak normalno opravilno sposoben človek to razume in bi ali zaprl stran ali si nastavil opomnik pred 15imi dnevi, da prekine, ali pa rezerviral sredstva za plačilo.

Lepo bi napisal, da si spregledal in opozoril druge in to bi bilo to. Z vsemi tvojimi nadaljnimi posti, sploh o zavajanju, si pa šel v kategorijo jamračev, ki niso sposobni prevzeti krivde nase, ampak so vsi drugi krivi. Grdi, grdi.
Pa po moje bi te verjetno lahko še tožili za neupravičeno obrekovanje, ker če si to sprejel in sedaj pizdakaš, bi rekel, da bi bilo to čisto upravičeno.

Vsak ima svoje menje, moje je pač takšno kot sem ga izrazil. Kot sem tudi že povedal, vsak povprečen uporabnik pričakuje opozorilo ali avtomatsko odjavo po preteku brezplačnega obdobja. V vsakem primeru tudi če ni zavajanje je to zavajujoča praksa ali nekaj kar normalen ponudnik storitev ne dela.

• Haha
Reactions: navlixx

pek007

Fizikalc
8. maj 2007
675
80
28
36
Vsak clovek pricakuje, da doma sedi in ga drugi obmetavajo z denarjem... Ampak nekak ni tako... Revcek cist zaveden...

sad

Guru
24. avg 2007
14.678
3.141
113
Vsak ima svoje menje, moje je pač takšno kot sem ga izrazil. Kot sem tudi že povedal, vsak povprečen uporabnik pričakuje opozorilo ali avtomatsko odjavo po preteku brezplačnega obdobja. V vsakem primeru tudi če ni zavajanje je to zavajujoča praksa ali nekaj kar normalen ponudnik storitev ne dela.
Vsakemu povprečnemu uporabniku je JASNO, da NE bo opozorila, ker so te že tukaj JASNO OPOZORILI.
To opozorilo boš dobil le od zelo redkih ponudnikov, če sploh.

ma_di_ma

Zelenc'
26. apr 2020
1
0
1
Ta stran JE VELIKO zavajanje. Preko številnih povezav OGLASOV TUJIH SPLETNIH STRANI so OBRAZCI ZA REGISTRACIJO DRUGAČNI.

KDO BO BRAL 15-STRANI POGOJEV UPORABE, če pri registraciji vpišeš le E-MAIL, VZDEVEK, TELEFON (KI GA NE POTRDIŠ), kasneje pa še dopolniš še z naslovom.

Capture d’écran 2020-04-26 à 18.15.23.png

Carrera

Zelenc'
27. apr 2020
11
0
1
sam sem tudi naletel na portal moje znanje kako leto nazaj in takrat tega opozorila ni bilo ob vpisu, prav tako nisem dal nobene kartice. jaz sem hitro odpovedal in želel še od njih prek maila potrditev, da je odpovedano.

_neo_

Zelenc'
28. apr 2020
1
0
1
smucar123 je zadel. Vsak povprečen uporabnik bi pričakoval plačilo le za 1 mesec ali pa avtomatsko odjavo oziroma dodatno potrditev za celoletno naročnino. Glede na to da je kar veliko ljudi, ki je nasedlo na njihovo prakso, predlagam da se združimo za skupinsko tožbo, izterjamo nazaj denar in zavarujemo uporabnike. Kdor je ZA mi pošjite zasebno sporočilo.

Miikech

Guru
11. jul 2013
2.682
541
113
MOžno je, da tistega prej ni bilo (opozorila), ko pa je začelo prihajati vse večje št. pritožb, pa so zadevo spremenili.

sad

Guru
24. avg 2007
14.678
3.141
113
Možno, zato sem pa to toliko poudarjal. Smučar se ni nič pritoževal nad tem, tako da očitno je to sprejel, sedaj pa jokca. Pa me zanima, kam še ta spada.
Je pa zanimivo veliko novih uporabnikov se tukaj prijavilo samo zaradi te teme :).

lalala1

Zelenc'
28. apr 2020
2
0
1
Se moja izkušnja:
Mesec nazaj sem se registrirala na portal kot studentka, saj je bilo na študentskem servisu oglaševanih 30 brezplačnih dni v času koronakrize. Ker sem zaradi trenutne situacije brez zaposlitve, sem se odločila za registracijo. Med samim postopkom ni bilo nikjer rečeno, da je pogodba veljavna za eno leto in ni možnosti odstopa, le da se mi bo po brezplačnem obdobju začelo zaračunavati 19.99 eur. Ko se je je obdobje začelo iztkeati, sem dobila mail, da lahko podaljšam obdobje brez plačila za en mesec, ce povabim se enega člana. Ob tem bi se poudarila, da na samem profilu ni nobenega podatka, kdaj se ti izteče razmerja, tudi mailov ne posiljajo, to sem ugotovila zaradi prejetega maila ob registraciji. Registrirala se je moja mama, vendar med samo registracijo ni prišlo do povpraševanja po bančnih podatkih, kar je bilo sicer nenavadno vendar se vseeno ni zdelo tako neverjetno v tistem casu. Po tem pa pride petek (prejšnji teden), ko so mi želeli vzeti 19.99 z moje predplačniske kartice. Plačilo je bilo sicer neuspesno zaradi pomankljivega stanja, ampak sem ugotovila, da nekaj ni šlo čez pri prevzemu dodatnega brezplačnega meseca. Zato sem jih klicala na objavljeno telefonsko stevilko, kjer sem dobila odgovor, da je to pomota. Se odločim počakati do konca praznikov in pride do današnjega dneva, ko sem pk premisleku se odločila skenslati pogodbo brez dodatnega meseca, saj po resnici povedano, portal ne ponuja nic vec kar bi lahko dejansko uporabila. Nakar dobim mail z računom 240 eur in groznjo izvržbe v primeru neplačila. Na telefon se ne javljajo ("zaradi nesnemanja klicev"), na mail ne odgovarjajo. Na srečo sem po začetni paniki se odločila iti kar preko Študentskega servisa, ki so samo "akcijo" tudi ponujali in so nato oni v hitrem času razrešili situacijo. Prejela sem mail, da sem "izjemoma oproščena plačila kazni" in moram plačati le enomesecni znesek 19.99 eur, na kar sem seveda pristala.

Se zavedam, da ni vsak v situaciji, kjer lahko urgira posrednik, ampak potrebno je razširiti besedo o njihovem poslovanju, ki je sploh v tem času skrajno neprimerno, tudi to da sluzijo na racun studentov, ki je večinoma trenutno brez prihodkov in izkoriščajo Studentski servis za promoviranje.

Jabe

Guru
1. okt 2007
7.061
1.109
113
Saj je rekla, da ja. In pred njim, torej ŠS, so se pa sprpili, ko nimajo enega reveža nasproti, da ga zafrkavajo... So naredili "izjemo"

lalala1

Zelenc'
28. apr 2020
2
0
1
Tu bi se dodala, kar sem malce pozabila v dopisu. Jaz bi naceloma preklicala razmerje se v casu brezplacnega meseca, vendar so me zbombardirali z maili in obvestili, naj povabim prijatelja, da imam naprej zastonj. Tako avtomatsko podaljsas pogodbo, tudi v primeru, da ti ta mesec priznajo in te na tak nacin "ulovijo". Pol pa se to, da ce ta prijatelj ne sprejme placlji e pogodbe (ceprav se to od njega ne zahteva v nobenem od korakov), ti mesec ne pripada (drobni tisk). Ti dobis obvestilo, da je prijatelj zacel narocnino, on jo normalno lahko koristi, ampak tvojega brezplacnega meseca ni. Sam seveda ne ves do samega obracunskega dneva ali ti bodo obracunali ali ne ker, se enkrat poudarjam, nikjer ni napisano, kdaj ti potece narocnina na portalu.

Carrera

Zelenc'
27. apr 2020
11
0
1
Res je grdo, kako zavajajo uporabnike. Me pa zanima če bi izvržba iz njigove strani bila sploh uspešna?

smucar123

Zelenc'
23. apr 2020
8
1
3
Res je grdo, kako zavajajo uporabnike. Me pa zanima če bi izvržba iz njigove strani bila sploh uspešna?

Mogoče bi bila izvržba uspešna, vendar če se pritožiš na izvržbo in gre to na sodišče potem to tam definitivno ne bi šlo čez. Če se pa ustraši in plačaš dobijo oni to kar hočejo.

Kopiram iz mojega prevega zapisa: Vsi, ki ste se tu zapisali in še mogoče kateri drugi oškodovani mi pišite ne: marin.pavlin@gmail.com