POPRAVILO peč iz kotlovne pločevine

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Enostavno ,ker si želim podaljšati čas odločanja o novem sistemu ogrevanja iščem mojstra stare šole ki bi obnovil klasično centralno peč 25kw
iz kotlovne pločevine tipa" pavlič-aplenc" .

Peč je pregorela v zadnjem delu kurišča. Stara ni ,je letnik 2011 . Tako da je po vseh zakonih še lahko delujoča mislim da do 2031.

Če tako laično zapišem ,nič ni treba samo "flike " gor dajati, ampak se lahko odreže zadnji zunanji del in vstavi cela nova ploskev kurišča in če je potrebno še kaj ,tako da se res porihta še za kakšno leto.. Za ves nadaljni dogovor se dogovorimo kasneje.

Če kdorkoli pozna dobrega "švajsarja" ,mu lahko posreduje to objavo.

Slika peči je sicer iz neta , je pa identična. Okolica Celja .

lp
 

Priponke

  • centralna-pec-slika model.jpg
    centralna-pec-slika model.jpg
    42 KB · Ogledi: 423

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Spet ne veš kaj kupiš. To še lahko uporabljam uradno 11 let. Če vgradim drugo ,dejansko je sploh ne smeš bodo spet problemi z dimnikarjem. Obstaja možnost. Če bi bil siguren da dimnikarji nebi komplicirali bi šel lepo na hrvaško pa kupil kakšno centrometalovo novo pa mir.
Ceneje ? Odvisno koliko bi mi kdo vzel za obnovo. Sem siguren da bi marsikdo vzel to delo pa ne ve za objavo.Saj se neka pametna cena dogovori okvirno vnaprej. Zastonj vem da ne bo. Nekako mi je to najboljša rešitev.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Daj reskiraj Jurja pa naredi varovanje povratka pa nek "mini"zalogovnik si postavi zraven.
A veš zakaj peči spustijo zadaj?
Tvoja je res hitro.
Kako močno imaš, koliko drv pokuris letno
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Identično ista prejšnja je zdržala 20 let.. 5-6 mesecev na leto gori 24 ur. Pri tej mislim da je tudi pločevina bila bolj tako tako..je zelo mehka na pritisk v spodnjem delu.

Pa itak ni to tema posta.. Iščem mojstra.lp
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Spet ne veš kaj kupiš. To še lahko uporabljam uradno 11 let. Če vgradim drugo ,dejansko je sploh ne smeš bodo spet problemi z dimnikarjem. Obstaja možnost. Če bi bil siguren da dimnikarji nebi komplicirali bi šel lepo na hrvaško pa kupil kakšno centrometalovo novo pa mir.
Ceneje ? Odvisno koliko bi mi kdo vzel za obnovo. Sem siguren da bi marsikdo vzel to delo pa ne ve za objavo.Saj se neka pametna cena dogovori okvirno vnaprej. Zastonj vem da ne bo. Nekako mi je to najboljša rešitev.
Rabljena - če ni ravno stara 30 let in če niso kurili kake svinjarije (premog), ji nima kaj biti.

Mam izkušnje s popravilom peči, ki je spustila.
Bila je stara 12 let. V tistih njenih 12 letih se je veselo kurilo tudi premog.
Rezultat je bil tak, da smo v kratkem potem nabavili novo.
Ta je potem laufala na KO in na običajna, v glavnem bukova drva (sem pa tja kak kostanj in hrast).
Pravzaprav laufa še zdaj, stara je 25 let.

Uspešno iskanje mojstra želim.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
So mojstri ki bi to z veseljem ,če ne drugače na "fuš" naredili.. Samo treba ga najti ,da slučajno vidi objavo ,ali pa ga kdo opozori na objavo.. Tako da če kdo pozna koga ,prosim opozorite ga na objavo.. Hvala.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Centralna peč če je spustila - bo najceneje če takoj kupiš novo. Ampak nikar Pavličeve. Ta firma je pa zares klump. :( Kaj sploh še delajo?

Kako boš varil gnilo pločevino 2,5 mm? Vprašanje če je sploh kotlovska. Ko spusti, spusti zaradi korozije. Včasih so vsaj delali iz 5 mm debeline in se je dalo zadevo očistiti in zavariti, največkrat se je pojavila napaka na varu, ker je bilo varjeno z elektrodo (težave z žlindro) in si napako samo zakernal s točkalom, za par let je bilo. Če je pa material korodiran in je zato spustil, ga pa ne moreš primerno očistiti in zavariti, saj ga ni več.

Pozabi popravljanje, sploh če je pavličeva.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
To je pametovanje na suho... Vse se da. res pa je da zmanjkuje pravih mojstrov , s tipkovnico se pa res ne da popravljati.

In če rečem da se lahko menjajo celi kosi po potrebi ,tudi z varjenjem nebi smelo biti preveliko težav.

Če bi nekdo ki zna variti da je popravilo res nesmiselno ,dopuščam opcijo ,da mi po merah stare naredi identično novo. Samo treba je pa znati. Tule se mi zdi da smo na kupu sami taki ki o varjenju nimamo veliko pojma , nekateri pa itak povsod vedno pametujejo.

Rad debatiram ,a ko iščem nasvet to jasno napišem. Sedaj ne iščem nasveta ampak izvajalca. Če pa kdo ve , da je kje še kakšna nova teh dimenzij na zalogi bo dobil pa še provizijo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Praviš pametovanje itd?
Prav. Moj dobronamerni nasvet je zate pametovanje, ok. :D

Kar veselo naprej v akcijo, pa poročaj kako si na koncu uspel.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Če poči po varu potem ti zavari vsak ki z rokami doseže od znotraj v peč. Če poči pločevina (velikokrat se od robov naredi "mehur" in na zadnji steni s poleni tja zadevaš in slejkoprej porebiješ "bulo") se da z varom premostit če je manjša razpoka ali pa naredit zaplato čezenj. Spet to ni neka umetnost. Da ti bo pa kdo razstavil peč pa povaril na novo eno stranico je pa iluzija.

Pri nas smo prejšnjo peč 3x povarili pa je vsakič zdržala vsaj par let, pa star var ni počil nikoli oz. je spuščala nekje drugje. Tako da na koncu smo menjali ker je bilo nesmisleno varit saj je slejkoprej prebilo drugje in vsakič si imel sranje od poplave v kurilnici.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Vsak ima po svoje dobra mnenja in namene..Ampak res ,sedaj ne iščem nasvetov ,ampak človeka ki bi to kvalitetno uredil ,menjal , ali celo vse skupaj naredil na novo po merah stare. Tist samo malo poflikati me realno niti ne zanima. Ker se sedaj že na oko vidi ,da je zadnji del kurišča zelo porozen in že mehak na pritisk ,tako da smo malo poflikati je zapravljanje časa. Zaradi specifike same vgradnje ,mali prostor , in mali več časa da se odločimo kaj in kako za vnaprej ,si na ta način kupim malo več časa.. Ker je pa stara samo deset let ,pa je zakonsko še lahko v uporabi do 2031 . To je vso bistvo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nekako se imam kar se varjenja tiče, kar visoko. Sploh pa glede termotehnike, saj imam dvajsetletno kilometrino na posebnih tipih industrijskih peči.
Torej, če boš našel nekoga ki ti bo šel flikat staro pavličevo peč - definitivno ni varilec, ali pa ne ve kaj bo našel. Da ga boš pa nasral da ti naredi novo po obstoječi (za spodobno vzdržen denar) - si pa itak zmagovalec. :cheer:

Moje skromno mnenje, nikar ga preveč ne jemlji k srcu, ker je "pametovanje".
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in Hanzi

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
moje mnenje: pišeš, da si samo hočeš podaljšat čas odločanja o naslednji kurjavi, torej menjaj. če je po 10 letih hin, je peč za ku r ac, popravljat je brezveze.
2031 zakon ne pomeni nič za to, če je hin peč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Nekako se imam kar se varjenja tiče, kar visoko. Sploh pa glede termotehnike, saj imam dvajsetletno kilometrino na posebnih tipih industrijskih peči.
Torej, če boš našel nekoga ki ti bo šel flikat staro pavličevo peč - definitivno ni varilec, ali pa ne ve kaj bo našel. Da ga boš pa nasral da ti naredi novo po obstoječi (za spodobno vzdržen denar) - si pa itak zmagovalec. :cheer:

Moje skromno mnenje, nikar ga preveč ne jemlji k srcu, ker je "pametovanje".
Neke stvari bom spregledal.

Jasno sem zapisal brez flikanja. Da ni možno menjati cele plošče verjetno tudi ne drži.

Sploh mi pa ni jasno zakaj se nebi dala narediti nova peč ?? Vrata ,priključki, zunanja obloga se itak vzame s stare.
Se pravi so bili vsi ti mojstri ki so kar množično delali te peči doma kaj ?? Ali butlji ali pravi mojstri ??

Nasral nekoga ?? Tu pridemo do tega ,da v današnjih časih je vse polno hudo pametnih ljudi v njihovih mislih ,z rokami je pa malokdo še sposoben karkoli narediti.. Pa saj ne bo delal zastonj.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
moje mnenje: pišeš, da si samo hočeš podaljšat čas odločanja o naslednji kurjavi, torej menjaj. če je po 10 letih hin, je peč za ku r ac, popravljat je brezveze.
2031 zakon ne pomeni nič za to, če je hin peč.
Res ne vem ,ali se eni delate ali ste res brihtni sam za tipkovnico.

Zakaj ne popravljati ,obnoviti ,ali narediti na novo ?? Jaz pa vem ,da bi pravi maček to z veseljem naredil ,in dobil to plačano ,samo težava je ,da takšen človek zelo malo časa preživi ali pa sploh nič za tipkovnico.

Dejansko je pred nami še vsaj par mesecev kurilne sezone. In če bi sedaj imel že vse izdelano do potankosti v svoji glavi kako in kaj ,bi bilo to realizirano dvomim da kaj dosti prej kot do jeseni.

Tako pa sem v tem trenutku totalno nepripravljen . Rad bi lepo v miru po pameti izbral in se odločil kako bomo naprej.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zdaj pa res ne vem, če je res kakor pišeš, ti grem takoj novo peč delat. Me je pa strah, da je zadaj neka finta, še najbolj nedolžna tista da bo plačnik nekdo drug in ne ti.

Namreč : če ti grem delat novo peč - nekdo jo bo moral posneti in izrisati detajle. Tisto kar ima orig. proizvajalec že v seriji. Računaj delovno uro ~80 Ejev, risal bo pa npr. en šiht (če bo uspešen). Izdelavo boš plačal cca. 35 Ejev/uro, priprava, sestavljanje, varjenje skupaj cca. 24 d.ur, če bodo fantje zares imeli vse pripravljeno od onega spredaj, ki ti bo risal po 80 Ejev/uro. Na koncu pregled in testiranje, ultrazvok ali vsaj penetracija, tlačna proba, kar bo požrlo naslednje vsaj 4 ure, ali pa 12, če se bodo pojavljale napake.

Bla bla bla. Ne sanjaj. Si sploh že kdaj videl kovinarsko delavnico odznotraj, da imaš tako dober občutek? Sploh potem če bo nekdo hotel malce prišparati na času in narediti po bližnjici - pa boš reklamiral in naprej objavil, kako so v "tisti firmi" šalabajzersko naredili?

Če greš pa na peč variti fliko, moraš pa imeti na varnem mestu 100% čistočo, torej vsaj eno uro za pripravo in čiščenje peči, sistem brez vode, ko začneš variti pa izpade črvojedina ali še marsikaj, ravno pri Pavličevih pečeh dvoplastnost materiala (pločevina druge klase itd) ...

Kakšen poklic sploh imaš? Tehničnega prav zagotovo ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8