Pomoč pri nakupu

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Odločam se za nakup nove GPS naprave. Rabil bi pomoč pri izbiri. Pomembna mi je natančnost navigacije, dobro glasovno vodenje, možnost cenovno ugodnih nadgradenj in dobra pokritost SLO in sosednjih držav. Do zdaj sem uporabljal Garmina Nuvi 660 in me je kar nekajkrat imelo, da bi ga vrgel skozi okno. Predvsem je odpovedal na kakšnih kompliciranih križiščih, kjer ni bil natančen in smo falili izvoz ipd.

Kolikor sem gledal ponudbo, se mi zdijo zanimivi sledeči modeli:
Navigon 3310 max
Mio MOOV m400u FEU
GoClever 4330AFE

Si kdo lasti kaj omenjenega? Zanimajo me praktične izkušnje in predvsem tisto, kar uporabnike najbolj moti.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Zaenkrat se najbolj nagibam k 3310 MAX. Pri pregledu delovanja mi je bil še najbolj "domač".

V čem je po tvoje tale Mio 580 boljši?
 

capodistria

Zelenc'
2. nov 2009
4
0
1
Ker ima neskončno boljšo pokritost kart kot katerikoli Navigon, Bluetooth, veliko več POI točk, 3D prikaz, TMC, FM odajnik ..
Ma ne bom te prepričeval, boš že sam ugotovil zakaj ....
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Me ni treba nič prepričevat, samo zanima me. Pač od navigacij poznam samo garmina, ki pa ga bi najraje zabrisal nekam.

Bom pogledal malo več o tem Miotu, thnx.

Trgovec mi je sicer ponujal Mio Moov M400u FEU in Mio Moov S505. Sta tadva tudi ok?
 
Nazadnje urejeno:

Raso

Zelenc'
27. nov 2009
24
0
1
Pozdravljeni,

sem v nakupu nove naprave. do sedaj se imel Nomada in je po 1 letu crknil! Dobro, da je bil še v garanciji in so mi v Leclercu vrnili celoten denar. Od nove naprave pričakujem podobne lastnosti kot pri nomadu (omejitve, radar, pokritost eu+slo+hrv+bih+srb, itd.) ali boljše
smile-1.gif
Po prebiranju te teme, bi se nekako odločil za napravo Mio in sicer pri pc plus: http://www.pcplus.si/avtooprema/gps-navigacija/mio-moov-m400feu-navigacija

Cenovno bi zapravil tam nekje do max. 180€. A bi loh pliz mi priporočil in pomagate pri nakupu! Hvala vam vsem za pomoč
 

Raso

Zelenc'
27. nov 2009
24
0
1
Pisal sem zastopniku Navon naprav (Radio Vili) glede pokritosti Adriatic regije in Evrope. Dobil sem sledeči odg.:

"Na tej povezavi (http://www.navngo.com/pages/global/eng/maps) si lahko ogledate spisek procentualne pokritosti po državah.
Zahodna Evrope je več ali manj pokrita 100% (z izjemo nekaterih držav)."


Zanima me ali imajo tudi ostale navg. naprave in njihove naložen karte podobne pokritosti Adrije (Hrv, Srb, BiH) in je ta od Navona isto solidna oz. ali ima še kdo boljšo pokritost?

Cena N470+ pa je z gotovinskim popustom 170€, kar se mi zdi dokaj ugodno. Kaj vi menite?
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Citat:
Uporabnik capodistria pravi:
Ker ima neskončno boljšo pokritost kart kot katerikoli Navigon, Bluetooth, veliko več POI točk, 3D prikaz, TMC, FM odajnik ..
Ma ne bom te prepričeval, boš že sam ugotovil zakaj ....

na navigon lahko daš tudi Igo8 softwer mimogrede. Drugače pa Navigon ima vse to, razen pokritost južnih krajev je slaba, pa POI točke.
Ostalo ima pa vse, odvisno kater model vzameš. Po resnici povedano pa blutootha in FM oddajnika ne rabiš...
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Fantje, ali lahko prosim pomagate izbrati med Navigonom 7310 in Navonom N650? Prosim popravite me ce se kje motim:

- Eden ima malo vecji zaslon [4.3 proti 5]
- Oba podpirata namestitev Igo
- Oba imata Bluetooth
- Oba podpirata TMC
- Oba imata SiRF sprejemnik.. Ampak ali je tisti v Navigonu novejsi?
- Koliko k performancu pripomore hitrejsi CPU [600 MHz vs. 396 MHz] in vec rama [128 vs 64], oboje v prid Navigona?

Pa se nekaj zelo pomembnega. Kaj tvegam pri nakupu Navigona s pixmania.com kje je samo 250€. Bo imel vse karte, slovensko podporo in drugo kot tisti kupljeni tukaj?


Hvala!
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Navigon narocen.

Sem ga vzel kar pri nas.. Uporabljal se bo za poslovne namene in se ne morem jajcat s tujino pri uveljavljanju garancije. Ni vredno 30€ razlike.