Poletni dopust v Črni gori

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
49
evo me
Odločili smo se, da bi letošnji poletni dopust preživeli v Črni gori. Zaradi dveh otrok hotel odpade, iz istega razloga se bomo na pot odpravili z lastnim prevozom.
Lahko kdo priporoči apartma za štiri osebe (2 odrasla in 2 otroka)?
Katera pot je najbolj primerna?
Kako je z urejenostjo, gostoljubnostjo,... in kako je z zdravstvom (otroci).

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Lahko ti povem za drugi del vprašanja, pot in podobno: mi smo 3pred 3 leti šli tja in nazaj preko krote po njihovi AC do Makarske, no malo dlje, Bosiljevo ali kaj že, skratka do konca, nato pa po magistrali mimo Dubrovnika in Herceg Novi do Budve.
Rabili smo cca 17 ur, ne prehitre vožnje. Računaj na gužvo na mejnem prehodu med krotami in črnogorci: tri leta nazaj smo bili na meji razmeroma zgodaj, kolona ni bila ravno dolga, vendar smo čakali vsaj 3 do 4 ure, ker je model preverjal in si v zvešček ročno zapisoval čisto vsakega, tudi nazaj je isto. Naslednje je gužva okoli Herceg Novi, ceste nikakršne, vse zabasano od plehovja, premika se po polžje, zopet rabiš uro, dve, tri, do trajekta. Mi smo se raje peljali okoli, kot da bi čakali v koloni za trajet. Prometa skoraj ni bilo, verjetno nismo profitirali nič, je pa lepo za videt. Na cesti vozijo kot norci, dvakrat sem se umikal, da ni prišlo do čelnega, ceste, vsaj do Budve in okoli zanič.
No, ljudje so prijazni, vendar te ociganijo na vsakem koraku: drobiža v lokalih po navadi ne vračajo, vsaj v Budvi ne.
Čistoča jim ni ravno vrlina, da pa boš našel čisto plažo, se je bolje peljati izven mesta, nekam na samo.
Ko smo mi bili tam, je primanjkovalo vode: znanci, ki so bili isti čas so v hotelu imeli vodo za tuširanje samo ob določeni uri. Tista iz pipe ni primerna za pitje, kakšno uporabljajo za kuho raje ne izvem. Mi smo se prehranjevali v privatnem penzionu, kjer smo čisto vsi gostje imeli vsaj tri+ dni drisko. Jaz sem imel intenzivno čiščenje črevesja cele 3 teden, najmanjša hči tudi ipd. Tako da, če rabiš tovrstne storitve: go for it. Verjetno v privatnem app ni nič boljše.
Doli je večino gostov srbov, tako da boš v glavnem slišal bre, eni so celo precej negativno nastrojeni do slovencev, v glavnem pa ni panike. Slovencev tudi ohoho.
Cene: precej podobne našim.
Je pa, vsaj za Budvo lahko rečem, nočno življenje precej burno in razgibano: od turbo folka, narodnjakov, do roka, housa, ni da ni in dogaja se do jutra.

lp
 

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Zgleda bolj slaba kot dobra izkušnja. In problem je bil najbrš ker si šel b Budvo. Že vsak vrabček čivka da "Budva ne".
Ustavi se v boki kotarski in si tam najdi prenočišče. Imam telefon od ene gospe, ki ima 2 apartmaja, lepa, blizu obale, toda raje se odpelješ kam drugam, avto imaš pred vrati na njenem dvorišču. en apartma je ra 3 drugi za 4 osebe. oba pa 35€ na dan. Vsaj tako je bilo leta 2006. Letos grem spet dol, samo moram še rezervirat termin. Vzel bom pa oba apartmaja, ker nas bo zgleda šlo kar nekaj.

Cene niso iste kot pri nas, to velja le za cene v Budvi. Kotor, Tivat, vse drugo je ceneje. Palačinka npr je bila 1€ v ljubljani pa pozimi 3€. Prekrasna plaža je plaža Jaz pred budvo. Čista, mivka dokler lahko plavaš, tudi tam kjer je 10m globina vidiš kot da je 1 meter. Malo peš naprej od Jaza je ena plaža podobna zrčam. Drugače je pa tudi na Jazu lepo. Lokalov, bifeje, vsak ima pa svoje ležalnike ki jih moraš kupit (6€) to je kr dosti, samo kam drugam se ne moreš dat.

Glede vožnje je pa tako. Šel sem isto skozi Bosiljevo do Slita, nato pa po jadranki do črne gore. Problemov na meji ni razen obvezno moraš imeti zeleno karto za vstop v Črno goro.

Črnogorci ne znajo vozit, policaje se da podkupovati za smešne cene. Kolega je ustavil in mu rekel da bo sodnik za prekrške in 300€. A na koncu mu je rekel koliko hoče in mu je rekel policaj 9€. Mu da 10€ pa policaj pravi da nima 1€ za nazaj. Tako da, revščina je velika, in to se vidi tudi pri policajih. Vozi se na obeh pasovih, dokler ne pride nekdo nasproti. Trobi se stalno.

No to so delni spomini iz črne gore.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Ma no, saj razen driske sicer ni bilo take panike, vendar ni tako, da bi se vrnil. Pravzaprav smo v Budvi pričakovali to, kar smo dobili, razen zdravstvenih težav seveda.
Plažo Jaz poznam zelo, zelo dobro, sam ne bi zahajal tja, sta lepši plaži Trsteno in Ploæe, malo višje oz. naprej od Jaza.
Ampak znata obe biti nabito polni kot jaz, tako da... No drugi znanci so mi govorili o tisti črnogorski copacabani južno od Ulcinja, vendar je za turiste po njihovih izkušnjah izpred 2 let bolj slabo poskrbljeno.
Boka zna biti bolj čista, vendar je tudi morje bolj mrzlo, pa verjetnost ploh je večja kot kje ob odprtem morju. Mene skratka Črna gora ne pritegne več.

lp
 

debeli

Pripravnik
5. jan 2010
51
0
6
Če rabiš ti posredujem številko gospoda ki ima dve aprtmanski hiši v za Črno goro, mirnem in otrokom prijaznejšem kraju Bijela.
 

otka

Zelenc'
11. apr 2010
6
0
1
apartma.net
Zaradi zdravnikov je dobro biti v bližini večjih mest, vendar, ko smo bili mi, sem dobila alergijo, na polico o zavarovanju so se samo nasmehnili, inekcije in pregled je bilo treba plačat, kar je pozneje zavarovalnica vrnila. Je pa tule nekaj zelo dobrih in relativno poceni apartmajev v Črni gori, tudi primernih za otroke. Budva je eden mojih najboljših dopustov, seveda, če se prilagodiš, vsekakor nekaj zelo drugačnega.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.530
5.697
113
Naj še jaz povem.

Mi smo najdli hišo z apartmaji v Budvi. Lasti ga ena gospa, ki sicer živi v Nemčiji tukaj doli pa ima bajto. Je lepo urejeno po njemačko, avto imaš na njenem dvorišči pred tem 2,5 meterska ograja. Zraven je dala daljinca. Tam smo letovali 3 leta zapored.

Življenje v Budvi je pač tako, da si ga je vredno ogledat, vroče beybe, vedno se nekaj dogaja, kulinarika izvrstna, vsepovsod se peče, kadi in smodi...
Kopat smo se hodili na plažo Jaz. Tam plačaš za avto 2 eura in še posebej za ležalnik 2 in marelo 1eur. Te cene se v treh letih niso spremenile. Cene hrane in pijače pa so vsako leto zrasle za 100% . Prvo leto je bil hamburger pol marke (đabe), naslednje leto marko (spet đabe), še naslednje pa en euro, kar pa ni bilo več tako malo. No zdaj mislim da so se te dobrote (hamburgerji, pizza cut, gyros) ustavle pri 1,5 do 2 eura. Enako je s pijačo.
Ampak kot je že nekdo rekel, da jim čistoča ni neka vrlina, zato je vprašanje kaj se z hrano dogaja v zakulisju. Mi smo vsako leto imeli prebavne motnje. En dan je obležal eden, drugi dan drugi. Prav zaradi tega smo nehali hodit dol. Mogoče smo si bili krivi sami, ker smo se enostavno nažirali z njihovim pečenjem. Pač enostavno dobra hrana je bila, dišalo je, in človek nehote postane lačen.

Probleme z tem da smo Slovenci nismo imeli. Še več, včasih se nam je zgodilo da je kako rundo častila kuča, ker smo ravno v tistem času njihovim pevcem dodelili 12 pik na evroviziji. Glupa fora, ampak resnična. Če mene vprašaš sploh ne vem kdo je takrat pel, ampak njim to očitno veliko pomeni. Z dečkom ki je izposojal ležalnike, smo bili kot stalna stranka v zelo dobrih odnosih in nam je vedno kljub temu da je bila plaža polna, rezerviral 4 ležalnike za nas Slovence, četudi smo se na plažo pridevali ob 11tih. Enhkrat mu plačaš pir pa si že koLega...

Promet doli je res katastrofalen, ampak se iz leta v leto izboljšuje. Mogoče bodo čez 35 let na takem nivoju kot smo pri nas danes
smile-1.gif


Osebno me spet malo mika, da bi šel dol, ampak sem si usodo ukrojil malo drugače. Pa tudi moja boljša polovica pravi, da si ne želi več zvijanja ob črnogorski WC školjki.
 
Nazadnje urejeno: