Polarizator

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Po dolgem času je bilo spet malo sonca, zato sem lahko hitro malo sprobal polarizator.
Že včeraj sem ugotovil, da mi pobere svetlobe za malo manj kot dve zaslonki (F11 -> F6,3).

Primerjava s protect filtrom: klik.

Še nekaj današnjih slik:

IMG_1176.jpg


IMG_1178.jpg


IMG_1181.jpg


Pri prvih dveh sem slikal s programom landscape. Verjetno zadnji dve sliki s tem programom
rolleyes-1.gif

Barve so namreč zelo čudne, preveč navite, modra barva pa je itak razred zase. V manualu sicer piše da bi naj landscape način bolj poudaril modro, ampak to je za moje pojme preveč.
Pri tretji se mi zdi barva neba še kar vredu, mogoče celo malo preveč na sivo vleče. Ali pa imam samo jaz monitor narobe nastavljen ?

Kako najhitreje ugotoviš, kako obrniti polarizator ? Razen da pogledaš v nebo, kjer se to najlepše vidi.
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Koliko je polarizator učinkovit, je precej od dneva odvisno. So tudi jasni dnevi, ko sploh ne prime. Razen seveda, da požre kar dve zaslonki.

Jaz sem tuhtal vse možne načine, kako bi lahko še drugače kar v naprej ročno nastavil obroček. Z edigsom sem naredil zaznamek, vendar brez uspeha. Ni druge, kot da pogledaš skozi objektiv in obroček enkrat prevrtiš. Saj, potem ko se navadiš, to narediš že kar avtomatsko.
smile-1.gif




Je pa prava jeba, če imaš objektiv z zunanjem ostrenjem. Pri vsakem zumiranju se kot filtra spremeni.
uf-1.gif




Aja. Slike so pa kul. Vsaj jaz imam rad močno poudarjeno nebo. Kar zvije me, če ima slika prežgano nebo. In tega je veliko preveč.



lp
 
Nazadnje urejeno:

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Efekt polarizatorja je odvisen predvsem od kota vpadanja sončne svetlobe na nebo oz. pline v zraku. Nisem popolnoma siguren kako točno, samo se mi zdi da je najbolje ko imaš sonce za seboj (in slikaš pod kotom 45° od kota vpadanja sončnih žarkov) .. no tko nekak.
Pa od vremena je seveda tudi odvisno - od nasičenosti ozračja ipd.

Tkole temne so mi prišle nekatere fotke v španiji:
polarfilter.jpg
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
še moje dve fotke....spet delane čist za foro (ko sem kupil polarizer)



brez in z filtrom
28829-PICT1687r.jpg
 

Priponke

  • 28829-PICT1687r.jpg
    28829-PICT1687r.jpg
    31,9 KB · Ogledi: 310
Nazadnje urejeno:

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Prva zažge, ni kaj!

MMG, en filterček bo moral dol iz objektiva. Vogalčki so črni. press
evil.gif


lp