Pokvarjen trdi disk

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Začelo se je s temi obvestili, ko se datoteke niso hotele več prenesti v celoti.
1612986713045.png

Ker na disku ni nobenih važnih datotek, sem ga formatiral in ga poskusil popraviti s chkdsk X: /F /X /R ukazom v Win. Nekaj se s tem naredi, vendar se mi vedno ustavi na istem mestu in ne gre naprej. Obstaja še kak način, da se disk popravi, ali je disk za odpis. Prilagam še PrtScr. kaj je naredil chkdsk.
1612987136134.png
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Verjetno bom res kupil novega. Glede na to, da ga uporabljam samo za nepomebne stvari, torrente in podobno, sem vseeno mislil, če bi ga lahko oživil. Stran ga lahko še vedno vržem.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Verjetno bom res kupil novega. Glede na to, da ga uporabljam samo za nepomebne stvari, torrente in podobno, sem vseeno mislil, če bi ga lahko oživil. Stran ga lahko še vedno vržem.

S tem si boš povzročil same probleme, kupil pa si boš mogoče par mesecev. Četudi gre za nepomembne podatke, boš vseeno imel neko izgubo (potreben ponoven download ipd.).
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Meni se je včeraj zataknil, na začetku sem mislil da je kak virus. Potem sem naložil nov sistem, potem sem pa še formatiral. Sedaj dela "normalno" s tem, da malo poka (se mi zdi, da prej ni tega počel). Sistem imam na SSD-ju, da pod kakim hudim pritiskom ni bil. Ko sem kupoval, bi dobil dosti hitrejšega seagata, pa sem reku, dajmo kvaliteto. :D Selil se pa tudi nisem, da kabli se pomoje niso zdrkal v zadnjem času.

1641642525917.png


Kaj mi je storiti?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Meni se je včeraj zataknil, na začetku sem mislil da je kak virus. Potem sem naložil nov sistem, potem sem pa še formatiral. Sedaj dela "normalno" s tem, da malo poka (se mi zdi, da prej ni tega počel). Sistem imam na SSD-ju, da pod kakim hudim pritiskom ni bil. Ko sem kupoval, bi dobil dosti hitrejšega seagata, pa sem reku, dajmo kvaliteto. :D Selil se pa tudi nisem, da kabli se pomoje niso zdrkal v zadnjem času.

Poglej priponko 51794

Kaj mi je storiti?
Takoj v trgovino po novega, prenesi s tega kar je pomembnega in ga zabriši v koš (za elektronske odpadke).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Obstaja vedno možnost, da je disk OK in da je problem v kablu. Je pa treba temeljito preveriti zadevo (najdaljši SMART test, večkrat).
 
  • Všeč mi je
Reactions: jtfc

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Meni se je včeraj zataknil, na začetku sem mislil da je kak virus. Potem sem naložil nov sistem, potem sem pa še formatiral. Sedaj dela "normalno" s tem, da malo poka (se mi zdi, da prej ni tega počel). Sistem imam na SSD-ju, da pod kakim hudim pritiskom ni bil. Ko sem kupoval, bi dobil dosti hitrejšega seagata, pa sem reku, dajmo kvaliteto. :D Selil se pa tudi nisem, da kabli se pomoje niso zdrkal v zadnjem času.

Poglej priponko 51794

Kaj mi je storiti?
Kaj mate tako velike diske - zasedeni/prazno? Ja, ja, pač je tako:)

C:500Gb, Free 333Gb
D:2T, Free 1,6T