"Podaljšan vikend" v Atenah

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.533
4.473
113
49
Na sončni strani ALP
Oj.

V drugi polovici oktobra načrtujemo 4 nočitve (petek-torek) v Atenah. Letalske karte so, apartma tudi, sedaj pa načrtovati kaj se splača videti. Pred leti smo kot mulci z rukzokom že bili v Atenah in smo si ogledali akropolo, menjavo straže pri spomeniku neznanemu vojaku in še kaj. Tokrat pa bi za družino v naprej splaniral ogled znamenitosti in morda še kakšen popoldanski skok do morja. Internet je poln idej in je težko načrtovati z preveč informacijami.

Je kdo že bil 2 do 3 dni v Atenah in kakšen je bil časovni okvir za ogled posameznih znamenitosti?
Kako je s prevozi (metro/avtobus/taxi) in če je treba vstopnine plačevati v naprej preko spleta?

Hvala.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
915
115
43
Mi smo med letošnjimi prvomajskimi precej sledili itinerarju na gpsmycity self-guided tours, potem imaš na Rick Steves audio tours tudi predlagane poti in audio vodiče zastonj.
Mi smo šli še v Allou luna park - res odsvetujem. Tako neučinkovitega osebja ne srečaš zlepa in to nas je kar živciralo. Vrst skoraj ni bilo, čakal si pa. Vozili smo se z metrojem in tramvajem, kupili smo neke tridnevne turistične karte za 20EUR po osebi, vključujejo 2-krat vožnjo mesto-letališče. Sicer kupuješ po vožnjah, 1,20 EUR je karta.
Za morje - marsikaj je blizu; če boste imeli rentacar, eni grejo do rta Atike (Pozejdonov tempelj) in se zvečer nagnetejo med te stebre za sliko Kitajcev v topli oranžni svetlobi, ampak to je verjetno 1,5 ure vožnje na JV. Kopaš se pa lahko menda marsikje tudi v dometu mestnega javnega prevoza.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga in aljoman

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
915
115
43
Še to - mi smo za Akropolo kupili karte prek spleta, ker spuščajo omejeno število noter po time-slotih. Kupili smo komplet karto, vključuje še polno antičnih ostalin v bližnji okolici. Državni muzeji so za EU mlade zastonj, verjetno do nekih študentskih let.
Nismo šli recimo na slavni stadion (sprehodili smo se mimo, jaz sem pa že bil noter prej in me ni tako navdušil).
Zanimiv je bil en muzej, kjer imajo rekonstruirane antične tehnikalije, ne spomnim se imena (tu je bila vstopnina za vse, ker je zadeva privat).

Pa seveda - sem in tja dobiš dober gyros, otroci me še danes sprašujejo, kje bi ga dobili :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga