Podaljšan vikend na severni hrvaški obali - kje?

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Živjo, več kot 10 let ne hodim na hrvaško pa bi jim rad dal šanso da spet začnemo hodit dol.
Glavni dopusti so še vedno kakšna grčija, vendar pa je poletje dolgo in bi vmes skočli še na kakšen podaljšan vikend in
se tako bolj naužili poletnega feelinga. Torej 2 osebi.
Želje so take:
- ne dlje kot do Crikvenice oz. Lošinja, najraje kar hrvaška istra
- kakšen aparta, sobe, mir, zunanja terasa v zelenju za ždet, po možnosti roštilj
- da je morje direkt spredaj in da ni mrzlo
- mir, po možnosti kakšna slepa ulica
- bližina lokalne promenade za zvečer, če že ne peš pa vsaj da ne greš lih po glavni cesti domov nabasan z avtom
- bližina trgovine za hrano
- poceni
uf-1.gif

Vem, da kaj takega obstaja, vendar ne mislim zdaj se it 30 x zafrknit, da bi potem našel nekaj spodobnega.
Maste kakšne brihtne predloge, slike, linke, cene. Na internetu itak povsod vse oh in sploh, ampak raje slišim iz prve roke!
pozdrav.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Brez veze. Še vedno jejo majhne otroke za zajtrk. Pejt raje v Grčijo in ne dajat šans tem bedakom ki nam kradejo morje
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Seveda v grčiji se še nagne oz ga nagnejo ko mu denar jemljejo drugače kar iščeš najdeš na Krku sam da si čim dlje od mene. lp. Unem čobanu ko mu morje kradejo pa prit dol s hriba pa si oglej kje morje sploh je.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
hehe Tega pa si se lotil kar ornk optimistično
evil.gif


Da boš kaj takšnega našel v HR IStri ali zgornjem HR Primorju, bo pa konkretno težko.
če imaš rad LEPO morje (s čisto vodo, rastjem in okolico,ki ga očitno pričakuješ), potem se za mene to "morje" začne s severno Dalmacijo (torej od Zadra navzdol).

Verjetno se hudo poredko najde tudi na področju, ki si ga opisal - a take "raje" so si ljudje pokupili ali zase...ali pa so zasedeni kako leto vnaprej
uf-1.gif


Tako,da bo potrebno le malo spremeniti kriterije in se postaviti v realno Istro-če boš želel uživati kak dan tukaj.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
hmm, vsi hvalijo to hrvaško, pol pa ko je treba dat naslov kam it so pa vsi, znaš onaj, kako da kažem, nisam ti ja, ti si čuden, pa tako naprej.....bla bla....bom probal nekam budget za kakšen vikend do vrsarja, poreča al pa max, premanture. Če grem u dalmacijo, potem to ni več vikend, ampak teden. Če grem pa za teden grem pa itak u grčijo, pomagat so-evropejcem v stiski.
grims-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
ma to su ti ovi luudi slovenci... zemo ajt ti raje kam drgam
priden.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Tudi sam glavne dopuste že nakaj časa izbiram vse drugo, samo hrvaško ne... in ta vikend + še dva dni sva z mojo pač "skočila" mal od Zadra naprej, h prijateljem, ki so bili dol...
No hravško morje se ni nič kaj spremenilo. Je prav "fino". Na plaži je šuder, prod ali pa skale. Bos seveda ne moreš hoditi. Voda je še vedno mrzla. OGROMNO je poljakov in čekov. Cene hrane in pijače so nižje kot pri nas. DOmačini pa so bolj prijazni do slovencev kot so bili.

Pod črto... če bo le opcija bom na glavne dopuste še vedno hodil nekam, kjer je peščena plaža in kjer je voda topla. Pa tudi če bom kak evro več zapravil.
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Čudno, da Koprčan ne "pozna" bolje Hrvaške.

Sicer pa bi rekel, da je Istra najslabša izbira. Umazana voda (edino na vzhodnem delu je lepo) in gneča.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Čudno, da Koprčan ne "pozna" bolje Hrvaške.

Sicer pa bi rekel, da je Istra najslabša izbira. Umazana voda (edino na vzhodnem delu je lepo) in gneča.

Poznam jes, poznam, sem hodil vse dol do ulcinja pred leti, ampak zdaj 10 let ne hodim več, pa me zanima kaj predlagate največji zapriseženci hrvaške obale. Vidim pa da ni ravno nekega 'toplega' sprejema.
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lej, dejstvo je, da je Hrvaška idealna lokacijo, če si navtik. Če si pa "seljačina", boš pa s Čehi, Madžari in Poljaki na "blatnem" jezeru.

Obstajajo vrhunske lokacije in plaže, vendar kot je že nekdo omenil, šele na Jadranu, Istra je katastrofa, Kvarner, no ja, se da kaj najt.

Tebi pa je to predaleč zato ti ni kaj svetovati, ampak ti lahko le odsvetujemo, Istre se izogni.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Lej, dejstvo je, da je Hrvaška idealna lokacijo, če si navtik. Če si pa "seljačina", boš pa s Čehi, Madžari in Poljaki na "blatnem" jezeru.

Obstajajo vrhunske lokacije in plaže, vendar kot je že nekdo omenil, šele na Jadranu, Istra je katastrofa, Kvarner, no ja, se da kaj najt.

Tebi pa je to predaleč zato ti ni kaj svetovati, ampak ti lahko le odsvetujemo, Istre se izogni.

LEPO napisano.

Človeku s takšnimi zahtevami, kot si jih napisal ti, je samo za svetovati: Istre se izogni.
Če pa spustiš zahteve...in se narediš rahlo "seljačino"...boš pa za par dni vseeno lahko užival kje v Istri: POMEMBNA je tudi družba
evil.gif
(včasih pomembnejša od vseh tvojih zahtev)hehe

Te pa razumem: tudi sama bi rada imela tako "morje" kot si ti opisal...
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Čist tako informativno me zanima, kaj manjka Istri naprej od Pule? Torej Kamenjaku z okolico? Sploh za vikend varianto se meni zdi super. Seveda, če spregledamo nekatere kriterije, ki jih avtor navaja
smile-1.gif


lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pa recimo Kamenjak bi še šlo glede vode, a v sosednjem zalivu Medulin pa si z masko nimaš kaj početi, razen če plankton tam ni mikroskopski organizem
smile-1.gif


Saj tudi vzhodna Istra bi še šla glede vode, a je prenabito.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Čudno, da Koprčan ne "pozna" bolje Hrvaške.

Sicer pa bi rekel, da je Istra najslabša izbira. Umazana voda (edino na vzhodnem delu je lepo) in gneča.

Poznam jes, poznam, sem hodil vse dol do ulcinja pred leti, ampak zdaj 10 let ne hodim več, pa me zanima kaj predlagate največji zapriseženci hrvaške obale. Vidim pa da ni ravno nekega 'toplega' sprejema.
grims-1.gif

btw hrvaška obala je "le" do prevlake in ne do ulcinja.

si pa mal naporen glede tega pa ti še jaz povem. istra je ok od pule do moščeničke drage vse ostalo je gneča in višje cene. na tej obali je ogromno mest ki le delno lahko zadovoljijo tvoje PREVISOKE zahteve. priporočam Brseč. spodaj je krasna obala in ni gneče.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.074
6.885
113
Citat:
Uporabnik TheBizz pravi:
Čist tako informativno me zanima, kaj manjka Istri naprej od Pule? Torej Kamenjaku z okolico? Sploh za vikend varianto se meni zdi super. Seveda, če spregledamo nekatere kriterije, ki jih avtor navaja
smile-1.gif


lp
Moja izkusnja s kamenjskom je, da bos ne mores v morje ne da bi si poskodoval noge
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.609
-203
113
a dej dej... skočiš not pa je. edino ven je malo zoprno pridit, ampak se da... že večkrat...
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Lej, dejstvo je, da je Hrvaška idealna lokacijo, če si navtik. Če si pa "seljačina", boš pa s Čehi, Madžari in Poljaki na "blatnem" jezeru.

Obstajajo vrhunske lokacije in plaže, vendar kot je že nekdo omenil, šele na Jadranu, Istra je katastrofa, Kvarner, no ja, se da kaj najt.

Tebi pa je to predaleč zato ti ni kaj svetovati, ampak ti lahko le odsvetujemo, Istre se izogni.

huh, sem nazaj iz grčije. vse super, sem pa tokrat najel še gliserček in moram rečt, da sem se kar navdušil. Ajde zdej ti, ki si navtik povej mal kje, kako najeti čoln, gliserček na hrvaški obali za dobro ceno in kje se pol splača prenočiti, kolk kej to stane in tko..za dopust s čolnom, gliserčkom sem zdej pripravljen it tudi v dalmacijo...vse to itak piše po internetu in se izve na samih lokacijah, ampak vedno je dobro dodatno prisluhniti izkušnjam iz prve roke.
wink-1.gif