plavajoči "klik" parket na vrh ploščic?

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
zdravo,

je že kdo polagal "klik" parket (3 slojni) na ploščice?
Kaj se da vmes - da se ne "vozi" in da ne odmeva?

pa še ena s parketom - okrog do stene naj bi puščal vsaj 10mm prostora, da zadeva diha. Kako pa pri vratih? Naredit moram stik s keramiko - ne bi pokrival s kaksnimi "pragovi".
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Stik lahko naredis fugo s silikonom, nikakor ne s kaksno fugirno maso. Kupis barvni silikon take barve kot so naprej fuge med ploscicami. 10mm razmika je prevec, 5mm bo cez glavo. Ce bos puscal 10mm bos potreboval kar debele zakljucne letvice, da bos pokril razmik do stene. Spodaj das namensko podlogo imas jo povsod kjer prodajajo parket, vinil... ne kupuj predebele podloge ker se scasoma posede. Kaksne 3mm debela bo dovolj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Za stik med ploščicami in parketom obstaja aluminijasti namenski zaključek. V obliki črke U. Zaključni profil. Imaš prostora vsaj 10mm, da parket "diha".
Fugirna masa za stik med parketom in ploščicami drugega prostora sploh ni primerna. Tudi silikon ne najbolj. Že zaradi tega, ker barvnega odtenka ne dobiš enakega, ne da se lepo poravnati silikon, pa tudi če po nekem času ostane sploh takšen kot je bil.

Zaključne letve so debele cca 20mm, tako da je več kot dovolj, da prekrije med steno in zaključkom parketa. 5mm razmaka med steno on koncem parketa je skoraj premalo. Še posebej, če bo temperatuna razlika. Seveda, je pa odvisno, kolko metrov je prostor dolg/širok. Če je 2m parketa, se bo manj širil/krčil parket, kot pa če ga je 5m. Če imaš ne eni strani omare in s tem obteženo na strani omar, bo dihal v drugo smer..itd
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.244
185
63
Sem tudi sam polagal na ta način in upošteval priporočila, se je vse lepo in brez težav pokrilo. Čeprav ima ta centimeter ob robu pomoje kar nekaj rezerve.
Terasna deska iz WPCja, ki naj bi se zaradi svoje sestave (pač neka plastika) raztezala kar precej, dolga 3 metre, ki jo cel dan na polno pajca sonce, se od jutra do popoldneva raztegne za pol centimetra. Dvomim, da talna obloga v prostoru, kjer so nihanja temperature med min in max cca. 10 stopinj, zmore toliko dihanja. Ve mogoče kdo iz prakse?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Odvisno. Ni nujno, da je samo 10 stopinj razlike Slick
Jaz sem dal cca 10mm odmika od stene. Na enem delu, kjer gre pa ena cev od radiatorja, sem pa malo napačno zarezal okoli cevi, tako da je bilo do cevi cc 5mm, In glej ga zlomka, naenkrat parket v zraku. Hribček se je naredu, pa še škrpalo je. Torej, čez leto je bilo OK, ko smo pa pozimi začeli greti, se je cev radiatorja segrela na50-60 stopinj, laminat se je raztegnu , se zadel ob cev in naredu se je kr hribček. No, to smo hitr popravli oz povečali razmak, tako da je zdaj mir.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
lanos - U profil je dobra ideja.. tist silikon je sicer tud dobra ideja - samo se bojim, da ga bomo "scufali".. pa kar gledam po kopalnici se vse živo gor prime
barvne odtenke silikona in fugirne pa drgač dobiš - se ujamejo v nulo.. mislm da Mapei

slick - položil sem že laminat.. razmake delal "bolj tako".. pa me je čez ob dvigu temperatur poleti pričakalo najprej škripanje in potem še balon.. sem rešil z multi žagco in porezal tik ob zidu... hvalabogu, da je bil stik točkoven... tokrat bom "bral navodila".. itak so pa zaključne letve - 15-20 mm je spodaj skor vsaka.. preverit moram se koliko je zid kriv.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
No krajsi updejt - ce mogoce kdaj komu peav pride:
- ploscice premazal z lepilom za ploscice (cist na tanko).. ko se je posusilo je bilo kot estrih - grobo
- suho lepilo premazal z emulzijo
- ko je bilo to suho sem vlil gor samorazlivno izravnalno maso (od 0-3 mm recimo so bile razlike). Tu je fajn, da ti vsaj 2 pomagata (eden mesa, drugi nosi in razliva, tretji gladi). Ce ti ne pomagata - bi naslednjic naredil “mejckn” bolj redko maso - pridobis na casu + hitreje jo razmazes.
- ko je bilo suho sem dal cez tist “stirodur” (2 mm podloga). Prvotno sem planiral debelejso podlogo - pa sem zaradi izravnalne vzel tanjso, da sem prisel/ohranil zeljeno visino
- polozil na diagonalo, odmik od stene 1 cm
- cca 16 kvadratov in 8 kotov mel polozenih nekje v 12-14h (dva vecera in en dan)
- letvice prekrijejo spodaj cca 15 mm... je pa ••••• tele kote lovit, da so spoji lepi.. ker mam kote v sobi med 84 in 94 stopinj

sumasumarum - zadovoljen z izdelkom
 
Nazadnje urejeno: