Plačilo vrtca in subvencija občine?

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Ima kdo izkušnje, kako je s tem.

Naš otrok zaradi enostavnejše logistike staršev obiskuje vrtec izven občine stalnega prebivališča.
Občinski vrtec je namreč v drugi smeri poti v službo obeh staršev, kar dnevno pomeni 2x 30 minut časovne izgube.

Uveljavljena pravica do znižanega plačila je ok, občina paše dodatno subvencionira manjši delež otrokom, ki obiskujejo vrtec znotraj občine...

Baje so se občinarji tako odločili ker tako stimulirajo obisk občinskega vrtca, nam ostalim pa ta subvencija baje ne pripada...

Menim da to ni prav, vendar ne vem na koga lahko naslovim nadalnja vprašanja glede tega.

Na občini so nas odpravili na hitro in na kratko.

Ko pa smo rabili prostor za otroka sredi sezone, pa niso imeli prostih kapacitet, razen če bi si plačevali rezervacijo...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.308
5.339
113
Jaz imam izkušnje. Ne pripada, s tem da imam problem razumeti, zakaj naj bi ti. Saj je jasno povedano in razloženo, zakaj je občina določila tak bonboncek, ki ji ga ne bi bilo treba in komu je namenjen. Zakaj bi bila tvoja logistika njihov problem? V bistvu lepo od občine, ampak seveda ponudiš prst...

To drugo pa tudi mene zanima. Ko sem jaz hotela plačevati rezervacijo, so mi rekli da to ni več možno / mogoče / dovoljeno. Niti če plačujem celoten strošek vrtca. Kot da bi hodil, z malico vred, samo da ga imam čez par mesecev ko rabim, nekam dati. So me nasponali ali ne? Če prav ne vem, zakaj bi me, to je senkan denar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Sprašujem v glavnem zato, ker mamo tule še kero drugo občino, ki pa to "gesto" prenaša, saj gre konec koncev za njenega občana, in ta seveda edno plačuje storitve občini...

Ampak ja, kaj te jaz sanjam o tem da so to javne službe v dobro občanov, če pa niso...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.308
5.339
113
Kako niso? Doda tistim, ki ostanejo, pa ji ne bi bilo treba. Meni je to v dobro obcanov. Kakršnokoli evro, ki ga ne bi bilo treba dati, pa ga. Pač se pa seveda zgodi, da so pogoji taki, da včasih ven padem, zaradi tega se zmeri nisem na slabšem. Samo ne na boljšem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Ne vem kako je z vrtcem, ker sem že out. Določeni otroci so na našo šolo hodili (se vozili s kombijem) iz sosednje občine.. Ker jim je bila naša šola blizje....tako kot tebi vrtec. sosednja
občina ni hotela financirat kombija, na koncu ga je nekaj financiral šolski sklad.jaz sem predlagal da bi samo enega otroka vpisal na njihovo šolo, da bi samo po enega otroka hodil kombi. Banda birokratska
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Ima kdo izkušnje, kako je s tem.

Naš otrok zaradi enostavnejše logistike staršev obiskuje vrtec izven občine stalnega prebivališča.
Občinski vrtec je namreč v drugi smeri poti v službo obeh staršev, kar dnevno pomeni 2x 30 minut časovne izgube.

Uveljavljena pravica do znižanega plačila je ok, občina paše dodatno subvencionira manjši delež otrokom, ki obiskujejo vrtec znotraj občine...

Baje so se občinarji tako odločili ker tako stimulirajo obisk občinskega vrtca, nam ostalim pa ta subvencija baje ne pripada...

Menim da to ni prav, vendar ne vem na koga lahko naslovim nadalnja vprašanja glede tega.

Na občini so nas odpravili na hitro in na kratko.

Ko pa smo rabili prostor za otroka sredi sezone, pa niso imeli prostih kapacitet, razen če bi si plačevali rezervacijo...

Tudi občina Ljubljana je za otroke v vrtcu, če so starši plačevali kredit za stanovanje v njihovi občini "odštela" en razred. Če si imel otroka v Lj, pa si plačeval kredit za stanovanje v drugi občini, ti to ni pripadalo. Meni se tudi ni zdelo prav (BTW: bil sem občan Lj takrat), ampak tako pač je...

Sem dobil "ustno" da se udobje pač plača :S