Plačilo letalske karte, provizija?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
LP! Eno vprašanje za vse znalce, ravno kupujem letalsko karto v rangu 500-600€ in me zanima kakšna finta je zdaj to da ti kasirajo plačilo z večino kartic 23,50€ provizije? Razen če plačaš z Maestro kartico ni provizije. Sicer ne štekam kako mislijo plačilo z Maestro kartico? Namreč vsaka klasična bankomat kartica je Maestro a ne? In potem ko značim opcijo Maestro zahteva tudi security code ki pa jih imajo samo Vise ter Mastercardi?! Hvala
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ponavadi za debetne kartice (kjer torej placas iz svojega racuna isti trenutek ko klinknes) ni provizije ali je kak euro. Za kreditne kartice pa ponavadi zaracunajo manjso provizijo. Le- ta je odvisna od ponudnika. Dosti rezerviram preko travelgenio direktno in so provizije minimalne. enako bi ti minimalno provizijo zaracunal slovenski odklop ce bi placal z kartico.

Pazljiv moras biti na raznorazne online agencije kjer cena skokovito naraste "pred zadnjim klikom" ko si zraven kartice zaracunavajo raznorazne stroske rezervacije ali podturijo namerno kaksno opcijo (zavarovanje rizika, hrana itd.)
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Zadnjih pet let sem uporabljal Norwegian in vsakič je bila obračunana 2% credit card fee, tako da me tudi Ryanair letos ni presenetil.

Sicer sem pa našel tole , drugi podatek je za debetne kartice

Ryanair 2% of transaction Free
Easyjet £14 per booking + 2% £14 per booking
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
Jaz placujem karte z debetno viso in sem nazadnje kupil pri turkish airlines in ni bilo nobene provizije.
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Teh provizij ni samo pri nakupu letalskih kart - so tudi drugje. Zato uporabljam izključno Viso debit (kjer pa na provizijo še nisem naletel). Razlika med to in klasično kreditno kartico je v tem, da ti denar trgajo v istem trenutku, ko izvedeš plačilo. Za marsikoga je to nesprejemljivo. Velika prednost visa debetnih kartica pa je tidi v tem, da prošnje po povišanju limita niso potrebne, saj je limita toliko kolikor je stanja na kartici. Nenazadnje pa je debetna kartica tudi precej cenejša. ( mislim da me zadeva stane 2,5€ letno.)
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
No ga povem, rešil preko letalske.si brez kakršnih koli provizij, pač poklicat in dogovorit se je potrebno. Seveda, vsi pa poskusijo...