plačilno kreditne kartice American vs. ostali

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Sicer uporabljam kartico le potovanjih a vseeno.Sedaj imam activa-viso in iz banke so mi poslali da imam kot komitenti (banke koper) sedaj možnost pridobitve american express.

nekako me mika da bi viso vrnil in sel na american, predvsem zaradi sledečega:
Visa:
Imetnik krije vse stroške, kiso nastali z uporabo kartice, do trenutka pisnega obvestila banki o izgubi ali kraji kartice.

america:
Centurion Finančne storitve d.o.o., Ljubljana zagotavlja varnost v primeru izgube ali kraje vaše American Express kartice. V vašem interesu je, da čim prej sporočite izgubo ali krajo kartice najbližjemu uradu American Expressa, saj ne odgovarjate za stroške, nastale z nepooblaščeno uporabo s strani tretje osebe. Za stroške, ki so nastali pred prijavo, vas lahko bremenimo za nadomestilo za nastalo škodo do zneska največ 100 EUR (23.964 SIT). V tem znesku ni vštet morebitni dvig gotovine z vašo kartico, zato svojega PIN-a nikoli ne nosite poleg kartice.

kaksne izkusnje imate vi? oz. katero kartico uporabljate?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Uporabljam Activa Mastercard Eurocard pri Banki Koper. Praviš, da Banka Koper sama sedaj ponuja tudi AMEX?

Ogo
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
jap. prejsnji teden sem dobil obvestilo domov.
ker je banka koper kupila 75% centuriona ki ima amex licenco v sloveniji.

ja pri koperski banki tega nisem zasledil, da bi meli zavarovanje.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
ceprav za maestro tudi piše da moreš pisno obvestit, pa vem da ni treba nič pisno ampak samo pokličeš
confused-1.gif

verjetno dokler ni nič je vse vredu, če pa bi se dejansko kej zgodilo pa bi se na to vem vlekli.
bom povprašal na banki v ponedeljek. ker se mi zdi skrajno butasto da bi bilo dejansko do pisnega obvestila.
če nekdo potuje in mu ukradejo kartico ne more ravno pisno obvestit, oz to traja preceeej dolgo.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Za čisto vsako odtujeno kartico je dovolj klic na dežurni center. Potem pa v roku 8 do 14 dni (banke imajo različne pogoje.), ko prispeš domov podaš pisno obvestilo oz. zahtevek oz. pojasnilo.