Peugeot Speedfight 1998

Bugarcek

Pripravnik
20. avg 2010
102
0
16
Torej zanimajo me vaše izkušnje z zgoraj omenjenim skuterjem.
Zanima me predvsem kakšne hitrosti presegajo (če kdo ve za kakšne blokade) in pa zanesljivost.
Imam ga možnost kupiti in me zanima, če bi bil to pravi nakup.
Je pa to 50 ccm samo belo tablico (veliko in ne majhno, kje je hec -nebi morali imeti 50 ccm skuterji rumeno, oziroma majhno belo tablico?)

Hvala za kakršno koli informacijo.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Brez blokad gre tam cca. realnih 80km/h. Blokadi sta pa na izpuhu in v variomatu.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.660
9
38
Ljubljana- okolica
Smo ga imeli doma, kot je cizy povedal so blokade na variomatu(neka podložka ) ter na izpuhu(slepa krivina katero odžagaš ter zavariš da ni luknje) Priporočljivo je da se krivina zavarit nazaj da ni tako opazno
smile-1.gif


Pri nas se je sestra bolj ali manj vozila po gozdu, zato je bil na koncu kar "zmahan". Drugače pa ni delal problemov, če je dobra cena se mi zdi da je dober nakup. Je pa priporočljivo da se naredi en servis da boš bolj 100%. Mi je pa všeč da pri tem motorju mešanico dela preko zobnikov in ne preko jermečka(npr. gillera stalker) tako da je zihr zadeva in ni neke bojazni da se ti jermenček strga(potem ne dela mešanice).

Drugače pa rumenih tablic pa že kar nekaj časa ni. So samo bele ki so velikosti rumenih(približno) samo da so zarotirane za 90°.
smile-1.gif
 

Bugarcek

Pripravnik
20. avg 2010
102
0
16
No saj vem, da rumenih tablic ni več, samo, ta skuter je imel že v času leta 2003 bele tablice in tudi sedaj jih ima, tavelike bele tablice.
A to pomeni, da se motor smatra kot motorno kolo in ne kolo z motorjem, zanima me, če ga lahko vozim s svojim AM (H) izpitom?
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.660
9
38
Ljubljana- okolica
Je bil primer ko so na apn 6 dali ta veliko tablico(pri sosedi) ker niso imeli majhnih na zalogi. Poglej v prometno kaj piše(50 ccm).
Ker speedfighter je vozen z H-jem.

Edino če je kje kaka fora da je šel na tehničnem več kot 50 ter so potem dali za A kategorijo. Vendar to skoraj nebi bilo možno zaradi homelogacije, te prej vrže.