Peru

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Takole, pa imamo že plan za Peru pripravljen...gre se čez cca 10dni
cheer.gif


Lima, Valee Sacree (Sacred valley), Cuzco, Lima... vse v kratkem času (10 dni zopet)...
Ampak tako pač je, če ni več časa.



Je že šel kdo podobno turo?
Kake izkušnje? Predvsem me zanima glede oblačil, denarja (je bolje nesti s seboj EUR ali Dolarje)...kaj glede hrane. Kaj je treba poskusiti...
smile-1.gif
?

HVALA!
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.151
2.332
113
Jaz takšne ture nisem šel, sem bil samo v Limi službeno nekaj tednov in po izkušnji sodeč si niti z US dolarji nisem imel kaj dosti pomagat. Za oblečt pa.. Lima je precej vroča, sploh v višje ležečih predelih, vlage pa vseeno ne veliko, tako da sem na koncu potreboval samo hlače in kratke majice. Glede hrane ti ne znam kaj dosti svetovat, boj se vode, tudi ustekleničene, jaz sem kljub temu fasal drisko. Od hrane kaj dosti se ne spomnim, imajo nekaj čisto svojih receptov, večinoma na podlagi piščanca.
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Se mi zdi, da je bilo treba denar tako v njihovega zamenjat, kakor imam v spominu. Tako da je potem vseeno, EUR ali US.
Glede oblačil, pač čimbolj popotniško, torej oblačenje v plasteh. Bolj ali manj to pomeni, da vzemi kak flis in windstoper, ostalo pa bolj pomladno/poletno, pa si zmagala.
Hrana je kar ok, se ne spomnim kaj posebnega. Vem, da imajo morske prašičke, samo tega jaz nisem hotela.
smile-1.gif

Lima je čisto dovolj en dan, vsaj meni, nisem ljubitelj velikih mest.
Kokinega čaja in listov se boš pa tako preobjedla.

Če boste stisnili v plan, priporočam še Nasca lines in Santa Teresa (termalne vode).

Kako pa se boste tam premikali, imate že organizirano? Kdaj je štart?

Uživaj in poročaj!
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Hvala za odgovora!
Vsaka malenkost iz prve roke pomaga
cheer.gif


Gre se v torek. Ljubljana-Pariz-Lima.... zorganizirano je približno premikanje po Peruju. Nimam pa pojma kako so se odločili za premik med Limo in Cuscom
confused-1.gif