peking

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
glede na vaše izkušnje- ali je vreden ogled visečih templjev v datongu, če imaš zelo omejenen čas za peking? Vlak baje vozi 6 ur, razmišljamo o letalskem prevozu... Odločamo se tudi o ogledu glinenih vojakov v xianu.. letalska karta je dražja, oboje pa časovno ne bo zneslo... kak nasvet?
 

chlovecek

Pripravnik
21. jul 2007
95
0
6
za datong nevem kak je, ampak glineni vojaki so bili za mene precejšnje razočaranje
raje idi na treking po kitajskem zidu (jingshaling do simatai se mi zdi) za tisti en dan
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Na ta "treking" sem šel jaz, čisto kul sprehajanje po kitajskem zidu. Se pa ne spomnem več koliko je trajalo, ampak je bilo čisto nezahtevno.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Mislim, da so to tudi meni pravli ja, ampak sem na koncu prehodil brez problema in čisto normalen tempo v dveh urah in pol. Nekaj takega imam v spominu no, ne dam pa roke v ogenj
smile-1.gif
. Pa na koncu se še spustiš po tisti vrvi in prišparaš pol urce.

Pri meni je bilo tako, da so iz različnih hotelov/hostlov zbrali za en avtobus ljudi in nas peljali. Razlike v ceni so bile precejšnje. Jaz sem plačal 200 Juanov, eni iz bol fancy hotelov pa tudi 350, za isto stvar. Je bilo to pa ravno med olimpijskimi, tako da je zdej lahko cenejše. Se pa moreš itak malo zdilat, kakor za vse stvari v Pekingu.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
ja razmišljamo o tej turi - al pa na zid Huanghua- je baje še manj turistično..... torej ste večinoma šli z agencijam oz. hotelskimi aranžmaji? se sploh splača rinit z lokalnimi busi...?Koliko časa pa si sploh moraš vzet za zid? 1dan?

Kaj pa te glavne znamenitosti v pekingu? prepovedano mesto, poletna palača, lama tempelj, hutongi...? Ne predstavljam si razdalj, zato ne vem koliko rečunat- pol dneva za vsako od znamenitosti? Sicer se da očitno s podzemno hitro kam pridt, vendar pa imamo navdušenega kolesarja in bomo morali razdalje kar prekolesarit
smile-1.gif


je bil kdo v Pingyao? Je pod unecom, in je baje ful lepo....
 

chlovecek

Pripravnik
21. jul 2007
95
0
6
za zid če greš na one bolj oddaljene, je bolše it prek hostla. je pa kar en dan za računat - recimo za oni pohod je že samo vožnja v eno smer 4 ure
wink-1.gif


za znamenitosti pa je čist odvisno kolko se bote poglobili v njih. ture z agencijami majo po uro ali dve, če pa greš sam okoli pa pol dneva takoj mine. za poletno palačo pa kar en dan
wink-1.gif


je vlko mesto drugače...pa na podzemni zna bit ful gužva...res ful
crazy1.gif
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
no, sej nekaj takega si tudi predstavljam.thx!... še nekaj ur, pa bom že na nudlcih
grims-1.gif
.. lp