Pega na lasišču

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
264
83
tam ko se terc po tori rola
Moja je pred mesecem na lasišču, nad ušesom, otipala eno...kot neke vrste hrapavo kožo..... Razgrnem lase in je bil videto rjav madež, srbeč...mogoče za milimeter ali dva debel. Čez teden dni je skoraj izginil, danes pa ga je spet otipala. Prilagam fotografijo -temni del je 10x7mm velik. Je razlog za paniko, bi bilo dobro obiskati zdravnika? Njen osebni je namreč na dopustu.
andreja pega.jpg
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.220
9.458
113
kod Džej-Zija
Za kožna znamenja velja pravilo: ABCDE
  • A - asymmetry: asimetrično znamenje
  • B - border: rob mestoma nejasen in nepravilne oblike
  • C - color: znamenje velikokrat iz več barv
  • D - diameter: premer presega 6 mm
  • E - evolution: razvoj skozi čas. Sumljiva znamenja pogosto spreminjajo obliko.
Dermatolog čimprej, povesta kompletno anamnezo. Tudi pri naročanju bodita tečna za nujno, sicer bosta čakala leta.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Ce lahko, pejta na samoplacnisko, vsaj prvi pregled. Ce bo kaj nujnega bodo ze urgirali naprej, vsaj pri meni je bilo tako. Drugace bosta res dolgo cakala. Ne it k rogljevi, ker bosta tudi tam cakala en mesec na pregled, kljub temu da se placa. So se drugi dermatologi, ki so enako dobri..
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in luciano

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.212
113
Sam imel podobno.
Tale temni temni del (ne barva podpludbe!) pri meni imel velikosti 30mm + 4x10mm, sem imel vsaj 3 leta predno sem šel v akcijo.Velikost se je spreminjala.
Dermatolog: Ah to ni nič!
Samoplačniško: Bomo uredili. Lokalna anestezija, zažge z laserjem v 15 minutah konec (4 madeži). 250€ (pred 5 leti)
Za Bežigradom: https://www.dermacenter.si/
Sem reklamiral, me sprejel TAKOJ! Reklamacija je bila NEpotrebna. Pač slabo videl in prepoznal!
Bi šel tu, če bi bilo potrebno še enkrat ali kaj podobnega.


Prej.JPG
Potem.JPG
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.158
3.171
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Imam eno "bunko", cca 0,5cm premera in 0,1mm debeline. Že cca 10 let...
Seveda sem takoj letel k dermatologu, ki je povedal, da je benigni lipom in da ni potrebno nič, samo naj opozorim frizerko...
Ni vse slabo/rakavo/težavno...
Seveda pa najprej k dermatologu... Upam, da ni kaj hudega...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Imam eno "bunko", cca 0,5cm premera in 0,1mm debeline. Že cca 10 let...
Seveda sem takoj letel k dermatologu, ki je povedal, da je benigni lipom in da ni potrebno nič, samo naj opozorim frizerko...
Ni vse slabo/rakavo/težavno...
Seveda pa najprej k dermatologu... Upam, da ni kaj hudega...
Predvsem tole. Seveda previdnost ne škodi. Ampak kot primer se nekaj podobnega pojavlja moji babici, če se izpostavlja soncu. So ji pa tudi predpisali kremo, ki vsaj malo pomaga, da se počasneje razvije ali pa sploh ne.
 

B81

22. jul 2007
34.268
8.816
113
Moja je pred mesecem na lasišču, nad ušesom, otipala eno...kot neke vrste hrapavo kožo..... Razgrnem lase in je bil videto rjav madež, srbeč...mogoče za milimeter ali dva debel. Čez teden dni je skoraj izginil, danes pa ga je spet otipala. Prilagam fotografijo -temni del je 10x7mm velik. Je razlog za paniko, bi bilo dobro obiskati zdravnika? Njen osebni je namreč na dopustu.Poglej priponko 57105
Ne vem, od kod si, v Rogaški je dober Dr. Luft, sem šel k njemu za neko čudno znamenje na hrbtu (sicer ga je videl tudi bivsi alter doc, se mu ni zdelo sumljivo, ampak...). Sam bi šel samoplačniško.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
264
83
tam ko se terc po tori rola
Sva pisala parim dermatologom, v Fontani bo že čez en teden na vrsti -pregled in če bo potrebno, odstranitev. Samoplačniško, seveda. Njen zdravnik je na dopustu, nadomestni pa... ''ja, počakajte svojega osebnega zdravnika''....pa še tam bi verjetno dobila napotnico za redno...to so pa meseci ali leto čakanja.