PC se ne prižge

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Ko sem želel pc ugasnit, sem pomotoma pritisnil sleep. Ker nisem želel, da gre spat, sem miško še malo premikal. Pc je šel spat in se "kao" nazaj zbudil. Vendar se ni do konca. Samo ventiltorji laufajo. Matična ne da nobenga zvoka.

Ne pomaga reset, niti izvlek iz vtičnice, niti par sekundno držanje gumba off.
Na tipkovnico sploh ne dobim signala, nobena lučka se ne prižge.
Tudi na miški spodaj ne gori.
Monitor tudi ne zazna, da bi dobil kak signal.

Ko se pc kao nažge, se samo ventilatorji vrtijo. Vse ostalo pa zgleda mrtvo.
confused-1.gif
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Za zacetek resetiraj bios, malo poguglaj kako se resetira. Preveri ce so vsi kabli prav priklopljeni. V kolikor to ne pomaga, probati drugi napajalnik, ce je le ta na voljo in tudi izklapljanje komponent. Pusti samo ram in ce je moznost brez graficne, vporabi integrirano ce je na voljo, toliko da vidis ce se postavi do biosa. V kolikor se postavi, nato komponento po komponento priklapljas da najdes krivca.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Hvala!! Delaaaa:))
Bios je bilo potrebno resetirat z jumperjem.
Sej na to sem že prej pomislil, samo sem baterijo iskal na astični. Pa je skrita za grafično :/

Nimam pa več procesorja navitga:(
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Sedaj pa drug PC in podobni simptomi
bonk.gif

Imam tole matično, kjer vse v enem http://goo.gl/qraagJ
led display na matični kaže kodo 11. Vendar ne najdem kaj to pomeni
crazy1.gif

Bios sem resetiral z jumperjem in z odstranitvijo baterije.
Na monitorju preko dvi in hdmi kabla se ne zgodi nič. Vga pa nimam nobenga doma.
Odstranil vse priklope in ram, nič drugače.

Ni se pa hotel več prižgat potem, ko sem na proc in grafični zamenjal termalno pasto, ker na momente prikazoval mavrico in sem predvideval, da se slabo hladi. Kable sem že vse 100x pregledal, vse priklopljeno...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
11 pomeni "pre-memory CPU initializaton start", kar pomeni da ga serje CPU. Če si šaril okoli njega, si ga lahko kaj poškodoval.

Lahko probaš narediti BIOS update, samo ne imeti kaj preveč upanja.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kje si pa našel to razlago za kodo?

hmm, bom dal hladilnik dol, pa da vidim kaj je spodaj:/
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Na tvojem linku je manual in na koncu so bios error kode.

Nogica pa ne vem če je zakrivljena, ker je procesor zalotan na plato. Bolj je problem to da so ti procesorji brez zaščitne ploščice in če daš hladilnik nerodno gor, lahko poškoduješ jedro.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
tist sem videl ja. Samo nekje vmes piše, da so te kode na cd-ju v neki razširjeni verziji navodil... tko, da potem nekak nisem vedel al je to-to ali ne.

Sem odstranil hladilnik, nč posebenga. Še parkrat resetiral bios, sprobaval brez rama, brez priključkov. Skos, samo to kodo ven meče.

Kak pa bi bios updejtal, če ni nč na zaslonu?


@netko
ne mogoče, ker je vse ulito v plato.