Passat B7 - komanda na volanu - tezava

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Pozdravljeni

Na Passatu B7 me je zacela zajebavati volanska komanda za glasno (+). Vcasih dela, vcasih ne. Takrat ko ne dela, je tipka kr vdrta in je ne gre pritisnit. Tipka levo/desno in tipka za tišje delajo bp, le za na glas ne dela. Ampak zacne pa po dolocenem casu ponovno delat in ne vem od cesa je to odvisno. Najbrz od polozaja volana. A je imel kdo ze taksno tezavo? Ce da, koliko me pride popravilo tega? Verjetno bi mi to znal resit kakšen avtoelektricar? A je potrebno za tole odstranit celoten volan, al gre dol tisti plasticni del na volanu?

Hvala in lp
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Zanimivo, da pri tako pogostem avtu (golf, passat, polo....) ni imel noben podobne težave :rolleyes:
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.192
3.353
113
Ne vzet za slabo, samo če tega nimaš, se ti ne more pokvarit. :)
Drugače pa dvomim, da se bo tole dalo popravit, saj so take stvari namensko narejene da crkneko. Part number je pa itak komplet. :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Izvoli en neuporaben odgovor. :) Naš Polo 6R je imel podoben problem, ampak so bile tipke zamenjane še v garancijskem roku.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Pravkar prevero na Porscheju in te komande se lahko menjajo samo v kompletu in pridejo 212€ + 1 ura dela se dodatnih 70€
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Aliexpress avtodeli.. hmm. Pred leti sem naročil tipke za daljinca za Corso. Oblika ok, prileganje ok. Material pa namesto gume trda plastika, kar je naredilo vse skupaj popolnoma neuporabno, saj se tipk tako ni dalo pritisniti.
Mogoče najprej odpad? Po telefonu bodo povedali, če imajo tvoj model avta.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Aliexpress avtodeli.. hmm. Pred leti sem naročil tipke za daljinca za Corso. Oblika ok, prileganje ok. Material pa namesto gume trda plastika, kar je naredilo vse skupaj popolnoma neuporabno, saj se tipk tako ni dalo pritisniti.
Mogoče najprej odpad? Po telefonu bodo povedali, če imajo tvoj model avta.

To na ALIEXPRESS so original elektronske komponente.
Saj veš da Nemci to na veliko kupujejo pri Kitajcih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: blazek33

acc

Pripravnik
16. apr 2020
42
14
8
Še en neuporaben odgovor - podobno pri škodi, kjer se na kolešček ni odzivalo. Tudi zamenjali v reklamaciji - me je pa presenetilo, da menjajo celo komando.

Predlog: poglej po kakem avtoodpadu /rabljene dele.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Pozdravljeni

Na Passatu B7 me je zacela zajebavati volanska komanda za glasno (+). Vcasih dela, vcasih ne. Takrat ko ne dela, je tipka kr vdrta in je ne gre pritisnit. Tipka levo/desno in tipka za tišje delajo bp, le za na glas ne dela. Ampak zacne pa po dolocenem casu ponovno delat in ne vem od cesa je to odvisno. Najbrz od polozaja volana. A je imel kdo ze taksno tezavo? Ce da, koliko me pride popravilo tega? Verjetno bi mi to znal resit kakšen avtoelektricar? A je potrebno za tole odstranit celoten volan, al gre dol tisti plasticni del na volanu?

Hvala in lp
Lahko je samo umazana in bi jo bilo dobro očistit.