Pariz - povezava med letališčema CGD - ORY

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Torej ima kdo praktične izkušnje v kolikšnem času se pride od CGD do ORY.
Razdalja med njima je cca. 50km, ne znam si pa predstavljet koliko časa traja vožnja s taxijem med "rush hour".

Od pristanka na CGD in vzleta iz ORY imam časa 3h 20min.
Meni se zdi malo...
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
uf,..lahko traja tudi 2 ure
smile-1.gif
Odvisno od gužve na obvoznici..... a kakšne železnice pa ni?
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Je, ampak kakor sem gledal moraš z vlakom iz letališča do postaje za metro, prestopit na metro..., vožnja traja cca 50 min, vozijo pa na 15 min...
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Če boš padel v gužvo na cesti si dober tudi za 4 ure, če pa greš z metrojem je najcenejši in poleg tega najsigurnejši.
Se pa lahko mal zamudiš tud v metroju če si prvič tam -ampak saj potem vprašaš na katero stran moraš it in po katerih štengah (če ne pa mi piš na privat ti pošljem št. mobija pa me rufneš ko boš tam da te usmerim)
Ob kateri uri pa greš? Gužva na cesti je ponavadi med 6 - 9 ter med 15 - 19 se pa zgodi da je kak štau tud zaradi kakega karambola vmes tako da jaz nebi reskiral ceste, če pa ne greš v gužvi pa šatl vzem, ker te taxi lahko mal okol šeta če ne poznaš Pariza.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Iz Benetk priletim 11:50, naprej grem pa 15:10.
Ko bo aktualno te kontaktiram.
Hvala
zmaga.gif


Air France ima drugače zastoj "Shuttle service" za svoje potnike, tako, da bi najraje to koristil, je pa res, da je metro najsigurnejši.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
P.S. , veš mogoče če moram sam dvignit prtljago na CGD in jo sam trogat na ORY, ali mi jo že oni pošljejo direktno na ORY?
Gre za medcelinski let.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Na taxi pozabi, če že greš po cesti, imaš Air France bus povezavo (direktno). Zanesljivo, dosti udobno kot metro tudi s kupom prtljage, pa glede na tvojo uro prihoda brez problema. Urco pa četrt sem se nazadnje peljal. Taxi je veliiiiko dražji.
Metro je zanesljivejši, če se bojiš gužve na cesti, samo 1x prestopaš ... Najprej RER B, potem Orlyval (na postaji Anthony) - edino če priletiš na terminal 1 (ugibam pa da ne, če sem prav razumel, letiš z AF, tako da je to potem terminal 2), moraš shuttle vzet do postaje (kar pa ne vzame več kot 5, max 10 minut).
Glede na to, koliko časa imaš (realno gledano za pot max 2 uri, še raje uro in pol), bi jaz šel z metrojem, če lahko vlečeš prtljago. Če ne, pač sedeš na bus in upaš, da ne bo gužve.