Pariz - Charles de Gaulle

Rocco

Pripravnik
17. jan 2008
200
0
16
Ljubljana
Živjo,

jutri letim v Pariz in pristanem na CdG.
Kako najbolj elegantno pridem do centra Pariza, oz .vsaj do Gare du Nord ali Est. S katerimi RER vlaki, da ne bom zgubljal časa po nepotrebnem?

Hvala!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
RER B te pelje na Gare du Nord.
Postaja je pd terminalom (razen če priletiš na 2G, potem moraš vmes na shuttle bus skočit) ... Postaja CDG 1 je za T1, CDG2 je za T2 ...
Karta je, če se prav spomnim, enih 8 evrov ali nekaj podobnega.
 

GrandFelix

Fizikalc
15. feb 2011
1.453
0
36
Varianta RoissyBus je pa pomojem še najboljša, ker te pelje direkt do Opere in nemoraš kaj veliko zajebat. ROR zna bit za štart kar mal zajeban. Jaz sem šel tja z RoissyBus nazaj pa z RER, da se mal navadiš
smile-1.gif
RoissyBus je iz terminala 1,2,3. Ko prideš tja, pa vzameš taxi, ker te nebom prišel veliko, če imaš tam okoli kje hotel. Mislim, da je to najbolje, da se ne loviš že prvi dan.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Bus ima en velik minus: čas. Že tako traja dlje, če pa greš v času konic, znaš lepo stat na Periferique. SPloh za na letališče, ko moraš bit pač točen, je popolnoma neprimeren.
Sam tudi relacijo CdG-Orly ali obratno kljub direktni bus povezavi večinoma oddelam s podzemsko. Izjema je le, če imam ogromno časa, pote raje dremam na busu.

Pri RER nimaš pa kaj kiksnit, pelje dirket na GDN - od tam naprej pa pač na podzemsko (tudi nobena umetnost) ali pa kresneš, kot si napsal, taksi. Sam to veliko prakticiram, kadar imam malo več prtljage: v center z vlakom/podzemsko, naprej taksi pred vrata hotela.
 

Rocco

Pripravnik
17. jan 2008
200
0
16
Ljubljana
Hvala za nasvete, ugotovil sem da imam od Gare du Nord do apartmaja približno 1km (!), tako da bom pešaka udaril, morda srečal kako francozinjo... za metro bom pa do četrtka vzel une kupončke (10kom), se mi zdi najbolj ugodno.

zdaj pa na LJU!
Srečno
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ja v vsakem primeru RER B, ker je sobota verjetno letiš s Easyjetom, ki pride na terminal 2B, samo slediš tablam RER B, se kar nahodiš po letališču, potem pa kupiš eno karto za Paris (na šalterju za vlak) in pa kar tam kupi Carnet (10 kart v kosu)

Ne moreš falit, izhod po francosko je pa Sortie.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Slediš znakom:
panneau_rer0.gif


Cena do Gare du Nord je 8,70 EUR, vozi 30 minut.

CDG je sicer čisto na vrhu najslabših letališč na svetu. Tako da je za marsikoga kar šok, ko pride nanj.

Še en nasvet: pazi na žeparje, na železnici in podzemni operirajo na vstopu / izstopu, povsod kjer je gužva. Večinoma gre za otroke.

Med hojo po pločniku pazi kam stopaš.