Par vprašanj o Gileri Runner

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Če bi slučajno kdo vedel kaj od naštetega, se priporočam za odgovore.
smile-1.gif


- Runnerji do leta 2003 so imeli na desni strani stikalo za vklop luči. Novejši tega stikala nimajo več, jaz bi ga pa rad vradiv.
Ali slučajno kdo ve kam je to stikalo vezano, direktno na luč ali kam drugam?

- Kako se najlažje pride do valčkov, oziroma kako lahko odstranim variomat? Pnevmatske pištole na žalost nimam.

- Kje se nahaja CDI modul?
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Še nekaj me zanima;
sprednje vilice so zelo mehke, že ob minimalnem zaviranju motor počepne do konca.
Se jih da kako stršati (če ja, kdo to dela?), ali je potrebna zamenjava?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Glede elektrike ti ne znam odgovort....

Za variomat dol dat si na skuterist.si naročiš orodje za blokado variomata....jst sm si dodatno naroču še "abciger" za magnet dol dajat...ni drago....lahko pa po domače eno špago parx zavozlaš tolk da grejo še čez lukno od svečke vozli zablokiraš bat pa variomat odviješ
smile-1.gif


Vilce sm dal obnavljat k temu pr rudniku pr strelišču v Lj...pršlo me je 15.000sit še takrat ( novi semmeringi x2....vsaka vilca mislm da ma po 300g masti!!! plus delo)

Vsi so mi pametval da bi lah sam naredu za čist pocen.....sam mi je mehanik lepo razložu da ma vsaka vilca 2 zegger varovalki...prva je takoj pod tistim srebrnim al pa zlatim delom nakonc k ga odviješ dol (nevem kjer navoj).....druga je pa globje not nakonc vilce in al morš met posebn orodje al si ga morš pa narest......na 2h dolgih palčkah tko k da bi mel podaljšane klešče za zegger varovalke dol odklaplat....

Da se vilce normalno obnovit...sam novo mast daš not pa 2 semmeringa nakonc zamenjaš.....ne brini
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
CDI modul je pr 1999 letniku na levi strani pod plastiko......na zunanji strani školjke od sedeža

Vse plastike boš mogu dol dat
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Mislm da mam pa nekje na disku runnerco v eksplozijskih slikah...pa z kodami delov....pogledam zdele če najdem...pa javim če kdo rab dobi na mejl
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Mam v PDF runnerco v eksplozijskih slikah.....in kosovnico z kodami delov itd.....če kdo rab nej na ZS pusti mejl!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Evo ti orodja:

Za sklopko zadaj!

Jst sm si ga sam naredu...pač na en primeren cevni profil zavaril 2 armirani žici da pašeta v luknje od sklopke...pa en ročaj da primeš....lah tud uporabš ključ za oljne filtre dol šravfat (un ta listnat)

Blokada variomata! Lah tud z špago...če boš to kupu...bodi pazljiv da šravfi ne počjo bloka če jih ne boš lepo not zašravfal...jst sm še podlagal z podložkami da je blo bl na tesno zašravfan!

Abciger za magnet!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Tega ne bi vedel.......jaz sem jih nesu tja.....ma mi nakonc ni bil ušeč njegov odnos ker glede na to da dam jaz $ želim tud individualne želje....oz če rečem hočem zamenjan/nov del potem nočem da mi on starega popravi ker se mu ne da u trst
stupid-1.gif


1x sem naroču 2 gumi....gilera ma 2 različni....dubu sm 2 enaki
bonk.gif


2gič....nesem popravt vilce tja....ena je spuščala ker sem nevem kako dubu rajso v un kromiran del vilce.....in je mast mim semmeringa vn dajal.......in sm ga prosu da zamenja te kromirane dele in kao bom zrihtal......on ga je šel pa brusit pa popravljat (kao če jih iz trsta naroči bo predolg trajal...oz se mu jih ne da it sam zato tja dol iskat)
bonk.gif
U trst hodjo te kupvat dele ker je boljša izbira in dobavljivost

Jaz bi se še mal na tvojem mestu pozanimal še okol...sej ni edini...na viču maš še enga....tm pred gimnazijo vič (smer Vrhnika) greš desno u križišču čez štreko pa takoj v naslednjem semaforju na levo in čez cca 50-100m na levi strani maš tega....šravfa u garaži od ene vrstne hiše

Pa tud kolegi so za tega na strelišču govoril da nateguje po mal.......mogoče se je zdej model kej popravu...ma vseeno pejt mal po Lj naokol
 
Nazadnje urejeno:

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Hvala, bom preveril!
Imam tudi jaz s tistim na strelišču podobne izkušnje kot ti. Vsako stvar mu je težko narediti, čeprav pošteno plačaš.
Mislim pa da Donacco (ta na Viču) že en čas ne dela več, zaradi bolezni.
Če ne bo šlo drugače, bom pa poiskal rabljene vilice.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Mah ebeš rabljene...odmontiri jih dol neseš do kakga lokalnega mehanika popoldanca pa se zdilaš...semeringe pa u kakem skf kupš tm uzad za litostrojem k so nove firme not...tm greš pr ex gorenje tiki po makedamu ta druga hala na levo u sredini!
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Kaj pa je z Donaccotom? Vidm ga včasih se fura z svojo aprilio atlantic 500 po centru. Sam ne pa Živcu hodt, kok je pa šele ta nategun!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Sm slišal za živca...lokalni pijanček baje
frown-1.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Dober šraufa tudi majster v TimG-ju, v trgovskem centru na Dolenjski cesti, Strelišče...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Sej o tem smo se par postov višje pogovarjal da ne upošteva individualnih želj...čeprav si mu jih pripravljen plačat!