Par naslovov - samodejna izbira najkrajse poti?

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.563
36
48
41
Ljubljana
Obstaja kaj takega za iGo (oz. kako drugo navigacijo)?

Da si namečeš par naslovov in ti potem program samodejno izracuna ruto med točkami, da je čas od začetka voznje skozi vse ostale najkrajši (vrstni red točk ni pomemben, samo da se peljes skozi vse)?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Načrtovana pot se temu drugače reče
smile-1.gif

Če se ne motim ima primo to funkcijo da dodaš vmesne točke.
Probaj naredit ruto in potem idi na moja pot in tam poglej če imaš to močnost, oziroma v tem oknu v spodnjem robu stisni na več in se ti bo pojavil meni.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.563
36
48
41
Ljubljana
Kar sem brskal, ne najdem nič podobnega temu, da bi samodejno potem izracunalo pot med temi točkami za najkrajšo (časovno)/najbolj optimalno pot (in da sam izbere vrstni red točk).

Nekaj info najdem, da naj bi to navigon za androida ponujal, samo nič oprejemljivega... :/
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ravno to kar ti sprašuješ je meni pri Primu najbolj posrečena in uporabna funkcija, kar se tiče lastnih rut. Namreč, lahko si narediš ruto s poljubnim številom vmesnih točk, katere niti ne rabiš vnašat po logičnem zaporedju, na koncu le stisneš opcijo "optimiziraj" in ti jih program samodejno zloži po vrsti. Briljantna rešitev za lenobe in nizke IQ-je
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zadnje čase malo delam s Primom pa ni zanesljiv.

Sem mu nastavil, da se izogiba trajektom pa še kar sili na trajekt
smile-1.gif


Še en zelo uporaben program za konvertiranje rut med razliænimi sistemi.

http://www.benichou-software.c...d=2&lang=en

Lahko pa si tudi narediš ruto, pri čemer izbiraš med različnimi online zemljevidi.

Precej uporabno.
 
22. jul 2007
13.274
1.576
113
124
Zanimivo, sem probal nekaj prekonvertirat z končnico xml., pa pravi da je nepodprt format čeprav naj bi šlo
sprasujem se.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tega ne odpre omenjeni program, je to sploh ruta ali samo sled?

Ker program je namenjen temu:
The converter supports routes file formats (roadbook) from many GPS or mapping software, the most popular are TomTom, Navigon, Garmin, MapPoint or MapSource. This converter can easily transfer a route created by a GPS or mapping software to another GPS or mapping software.

S katerim programom pa sploh vidiš tale tvoj xml file? vidim, da je not podatek o hitrosti.