P3600 in novejši ROMi?

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Živjo,
Ravno mi je prišlo na uho (ja, pozno to meni), da je zunaj WM6.1
cheer.gif


Ko sem telefon dobil, sem praktično takoj upgradal iz WM5 na WM6 in sicer na rom od Bepe v končni fazi. Zdaj mi ta služi vredu že kar nekaj mesecev, ampak me že srbijo prsti, da bi probal kakega novega.

Zanima me, ker vidim da vas je kar nekaj imetnikov, če ste že probali kako varjanto WM6.1 in katero. Je opazno boljši/hitrejši/karkoli, ker kar tako pa ne bi menjal... zaradi vseh podatkov ki jih imam zdaj gor, pa imenika,...



lp
Peter
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Sem sprobal FInixNOver wm6 in wm6.1 in uporabljam wm6, ker je 6.1 nekompatibilna z nekaterimi spb produkti (weather, pocket plus) , ki se zaženejo ob loganju v winse. Drugače pa sta isto hitra in po mnenju ostalih med hitrejšimi in stabilnejšimi romi. Zaenkrat ostajam na wm6.

Jaz glasujem za tega, ker ni prenafilan z raznimi aplikacijami, ki jih ne rabim pa ima izredno hiter boot time okoli 20 sekund.. Tak hitro se še ni zagnal noben od mojih prejšnjih telefonov z symbian uiq ali wm.

btw Ti samo menjaj!
evil.gif


Nato pa samo greš v bootloader in začne avtomatsko . Isto lahko nalagaš radio rom, splashscreene , spl/ip in original rom, ki ima vse to v kompletu, kar sem naštel.

Super uporabna zadeva. Win xp ne rabim več. hehe
zmaga.gif






 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
20 sekund, a se hecaš!?
shocked-1.gif

Moj rabi (ravno štopal) do vnosa pina nekje 50-55 sekund.
uf-1.gif
celo večnost u glavnem...
Koliko imaš recimo prostega rama v "prostem teku" - če nimaš nobenega programa odprtega? Moj ima nekje 19,30MB free...

Btw, kateri radio uporabljaš? Ti delajo povratnice pri smsih? Tisto, da dobiš prou kot sms nazaj, da je bilo dostavljeno?

Ja, to za preko kartice sem že slišal, samo... moram dobit čitalec, ki bo zaznal mojo kartico. Nekje sem staknil miniSD, itq z adapterjem, ampak edino telefon mi jo spozna, čitalci, fotoaparat pa pravijo
ne-ne-1.gif



lp
Peter
 
Nazadnje urejeno:

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Kaj maš ti to neki zafilani rom.
uf-1.gif


Prosti pomnilnik po resetu : 28 MB
Plac na disku ob svežem romu : 68 Mb

radio pa mam zaj neki prastari( 1.38.00.11 pa dela tak kot mora , fix gpsa, dobm po sveži iinštalaciji rom-a in prvem štartu igoja v dobrih 30 sekundah.
wink-1.gif
Probal pa sem tudi 1.46.30, dela isto dobre le da dobi fix kako sekundo hitrej, pa porabo baterije ma večjo. radio 1.50 ma pa še večjo porabo baterije.Vsi delajo. Povratnice tudi delajo.

.
 

B81

22. jul 2007
34.497
8.961
113
KSZ

Bi tule vprašal, če se da Rom ali Ram (ju ne ločim) kako povečati?
Ker imam enega 64 mb in drugega 128 mb in potem ostale 22 mb roma/rama in včasih zašteka, moram kakega ugasnit.
Hvala
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Read-only memory (usually known by its acronym, ROM) is a class of storage media used in computers and other electronic devices. Because data stored in ROM, it cannot be modified (at least not very quickly or easily), it is mainly used to distribute firmware (software that is very closely tied to specific hardware, and unlikely to require frequent updates).

Random access memory (usually known by its acronym, RAM) is a type of computer data storage. Today it takes the form of integrated circuits that allow the stored data to be accessed in any order, i.e. at random. The word random thus refers to the fact that any piece of data can be returned in a constant time, regardless of its physical location and whether or not it is related to the previous piece of data.[1]

Ram in rom lahko pridobis na dlančnikih le s kakim predelanim rom-om. Vanilla, stripeddown. lite verzije.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
1. Rom fajl preimenujes v TRINIMG.nbh
2. Spominsko moraš imeti v načinu fat32
3. rom fajl daš samo na kartico , v nobeno mapo
4.ker boš flešal custom rome, moraš nekak zaobit cid lock, če seveda nimaš odklenjenega. Sicer obstaja hard spl, ampak ga ne "uporablam" ker ne vem,če se ga da odstranit. Zato pa uporabljam eno fino zadevo imenovano sspl trin - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=293632 . Je majhen .exe fajl. ga das poleg na spominsko in ga s pdaja poženeš. Ta .exe pa spravi telefon v posebn bootmode , pripravljen za flešanje.(to je vse, kar naredi, nič trajnega)
5. Ko pride pda v bootmode se požene fleš, katerega samo še potrdiš s tipko on/off.

Na ta način jaz menjam tudi radio rom ali pa splash screen. Hitro, varno in enostavno.Ni problema če zmanka elektrike na pcju, če se slučajno vklopi msn okence, napaka na kablu itd...

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Trinity_SDCardFlashing
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hvala za tole... torej simko lahko pustim notri.

Kaj je cid lock? Na nobeno omrežje ni zaklenjen, če to misliš?

Samo še to... kak je z imenikom? Če sem ga sinhroniziral z outlookom, se bo potem sinhroniziral nazaj?
grin1.gif



lp
Peter
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
CID lock pomeni, da lahko flešaš svoj pda le z original romi od htcja, ki pa je tako samo eden najnovejši in še ta wm5 , gggg

SIM lock pa pomeni zaklep na določeno omrežje oz sim kartico.

Jaz ne sinhroniziram imenika, ker mi včasih podvoji, potroji itd... vnose v pdaju. Vse kontakte imam na sim in jih skopiram na telefon po novem flešu. To je to. V activesync na visti imam izklopljeno posodabljanje oz. sinhroniziranje kontaktov/ Contacts.


btw Sem bil ziher, da veš kaj pomeni CID lock, ker si že upešno flešal. Take stvari si je dobro prebrat, ker se le razlikujejo od modela do modela. Predvsem govorim, kako izničit/ obit/ odstranit CID lock.
Mogoče pa je tvoj pda cid in sim odklenjen, če flešaš rome s priloženim RUU (rom update utility). Je?

Priporočam ogled podforuma Trinity Upgrading na xda
cool-1.gif


lp
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hja... nisem prej prišel do tega, ker nisem še imel s tem problema
grin1.gif
Ja, vedno mi je prijel ta utility...

Btw, kaj je bolj, fat ali fat32? Ko sem na računalu stisnil "format" mi je ponudil neko čudno vrednost za allocation unit size, veš mogoče če je tu tudi kaka fora? (ponavadi je ne default?)


lp
Peter
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Ne vem, kateri allocation unit size je dober. hehe Uporabi kar default vrednost. Če pa hočeš flešat s spominske, pa rabiš spominsko na fat32 načinu. In očitno imaš ti CID unlocked pda, moj pa je zaklenjen in kupljen na mobitelu. Sim pa je kot običajno odklenjen. lp
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ekola, sem se odločil kar za WM6.1
grin1.gif

Se mi zdi kar kul, nisem pa še nalagal gor raznih programov, upam da ne bo nekih problemov
smile-1.gif

Btw, imaš kako lepo temo slučajno? Ker tale zelena mi ni ravno višek lepote na črnem telefonu
bonk.gif



Hvala,

Peter
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
woooou... nevem kak sem lahk falil
grin1.gif


@edit: se da narest tut, da bi spremenil temo v dialerju? Ker recimo iz home screena ko kliknem slušalko, da bi koga klical, je še vedno zeleno. Pa tudi v imeniku so še zelene črke ob desni strani
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno: