Overbooked

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Sedim na letaliscu,let ma ze 2uri zamude. Poleg naju sm se pogovarjal se z eno k ji na karti pise standby.... izkusnje? Kok % kart prevec prodajo letalske druzbe?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Sedim na letaliscu,let ma ze 2uri zamude. Poleg naju sm se pogovarjal se z eno k ji na karti pise standby.... izkusnje? Kok % kart prevec prodajo letalske druzbe?

Različno. V ZDA je bil nekaj časa industry standard 4%, ne vem pa, če je še ...
Poleg tega se lahko za standby karto čisto zavestno odločiš. Če je let zaseden, pa ti je nujno na njega pridet pač vzameš standby, greš tja in čakaš.

Če se ti ne mudi, poberi denar in prespi ... Easy money.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.061
6.868
113
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Ponudil so volunterski odstop od leta za 300e+prevoz+hotel+karta jutri.
Vcasih je bilo tako da ce niso dobili volonterjev so pac nekoga dolocili in je bila pac dvojna "odskodnina" torej 600+hotel itd
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Evo sm ze nazaj doma. Moja je mal cincala,k se je pa odlocla so pa rabl sam se enga volonterja. Mal mi je zal, ker bi 2x300e pokril lep del dopusta,pa ena izkusnja vec, problem sam da me je prevoz ze cakal v Zg.

Sva se pa vkrcala v zadnji skupini in jih je cez prst ostal dobrih 10 pred vrati.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
To se dejansko zgodi oziroma dogaja? Kak je pa smisel, da prodajo več kart kot je sedežev?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.479
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
To se dejansko zgodi oziroma dogaja? Kak je pa smisel, da prodajo več kart kot je sedežev?

tudi sam se sprašujem, v čem je fora?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.099
636
113
napolniti letalo do zadnjega sedeža.

prodajo več kart kot je sedežev pri tem "upajo", da se nekateri potniki ne bodo prikazali zaradi zamud pri povezovalnih letih ali pa kakeršnikolih drugih zadev.
tako si zagotovijo maksimalen "izplen".
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Ljudje kupijo karto in jih ni na let, zamudijo, odpovejo itd. Ja, redno se prodaja več kart kot jih je na voljo. Splača se jim, ker prodajo več kart in ponavadi vse ljudi spravijo gor zaradi prej navedenih razlogov, ko nekaj ljudi ni. Če se pa zgodi, da pridejo vsi na let pa jim pač ponudijo kompenzacijo, kot so OPju. Volk sit in koza cela.
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.588
8
38
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Evo sm ze nazaj doma. Moja je mal cincala,k se je pa odlocla so pa rabl sam se enga volonterja. Mal mi je zal, ker bi 2x300e pokril lep del dopusta,pa ena izkusnja vec, problem sam da me je prevoz ze cakal v Zg.

Sva se pa vkrcala v zadnji skupini in jih je cez prst ostal dobrih 10 pred vrati.

A si malo pihnjen
bonk.gif

Prevoz bi prespal v ZG, ti bi še eno noč užival pa pokasiral jaoooooooooo
bonk.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
To se dejansko zgodi oziroma dogaja? Kak je pa smisel, da prodajo več kart kot je sedežev?

tudi sam se sprašujem, v čem je fora?

Statistika pokaže, da v povprečju par % ljudi ne pride na let. Zakaj torej ne bi prodali dodatne karte? Zakaj se tega ne dogaja več? Ker je (razen na neketerih linijah) to težko napovedovat, pa se hitro zgodi, da so odškodnine višje od dodatnega zaslužka. Včasih, ko so bile karte dražje, odškodnine pa nižje, je bilo tega še več. Zdaj tega nisem doživel že kako leto na "svojih" letih. Lahko pa waiting liste opazuješ vsak dan recimo v minhnu za nemške notranje lete.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Tako je, večkrat se zgodi, da je letalo nepopolnjeno kot pa da vsi potniki pridejo. Raje prodajo kako karto več, na koncu pa plačajo tisto "odškodnino", ker so na koncu še vedno v plusu.

Tako, da se ne čudit če kdaj ostanete brez prevoza. Online check-in oziroma zgodnji checkin te bo rešil.


Na odpiratelja teme, jao lahko se držiš za glavo....300eur po osebi s prenočiščem in vsem, to se ne zgodi pogosto. Meni se je to zgodilo v Rimu (connecting flight) in sem zato ostal 24ur v Rimu, pa sem šel na enodnevni izlet mesta. Super!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Koliko dnara pa doviš nazaj, če kupiš karto potem pa zamudiš na let?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Točno tako. Zato pa en sedež 2x prodajo, pri tem pa namerno povzročajo sitnosti potnikom. Jaz bi zahteval par tisočakov odškodnine za poslovno škodo, ker je bilo storjeno namerno.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.061
6.868
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Koliko dnara pa doviš nazaj, če kupiš karto potem pa zamudiš na let?
Odvisno od razreda karte. Lahko si noshow in pac naknadno dolocis kdaj bi sel. Je pa taka karta seveda konkretno drazja. Tudi zato pride do overbookinga. Ker je vedno nekaj takih kart in letalske druzbe vedo da seveda vseh ne bo na let.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Wizzair proda max 198 kart za 180 sedežev. Izgleda, da se jim vseeno izide tvegati.