Otvoritev NVO-ja

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Mislim da je sedaj ugoden čas za otvoritev NV0-ja, glede na to da na oblast prihaja ekipa, katera jih/nas podpira. Prosim za pomoč kako odpret/začet NV0. Program ni problem, idej je dost. Denarja pa žal ne, pa da bi mi plačeval prispevke v zamenjavo za izpolnjevanja programa...
NI provokacija, čisto resno me zanima.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Zdej gruntam....za avtonomno cono, parcela nebo dost, večji objekt z vso infrastrukturo je potrebn. Kaj pa ko bo slabo vreme? Elektrika, voda, optika...
No dejmo, še kakšna ideja?
Več glav, več zelja.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Glede imena:
Inštitut za poslušanje okolja
-opazujemo rast dreves
-opazujemo prebivalce gozdov in obiskovalcev
-beležimo vse živo
-pridemo kamorkoli
-referenc še nimamo

A bo ok?
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Ee jebiga, se prav da nesmem nč razmišljat? Kako pa to nardiš?
Alter pravnik Šnecer bi lahko dal kak nasvet....
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
NVO je najlažje kot (nepridobitno) društvo, če hočeš na izi način prit na seznam. Za ustanovit društvo rabiš par ljudi (organi društva) in to je to.

Da dobiš denar se moraš pa prijavljat na razpise bodisi državne, občinske, institucijske ... seveda pri tem pazi na pogoj "nepridobitnosti", torej denar od razpisov mora bit porabljen do centa točno za namenske zadeve.

Drugače če bi želel prat (krast) denar je to najlažje preko društev, ki niso večinsko financirana samo od proračuna, saj je tam žal največji nadzor. Na prvem mestu so recimo gasilska društva, sledijo potem najbrž športna društva. Skratka enega od teh izbereš in je dostop do toka denarja skoraj neomejen, samo kreativen moraš bit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in bizi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Jaz mislim, da bi pokril več primernih področij "Inštitut za proučevanje teorije spola v luči ohranjanja vrednot NOB".
Tu so potem zlahka upravičeni stroški potovanj po celem svetu.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vse te briljantne ideje uporabite pri prijavljanju na razpise, posebno na evropske. Denarja bo kot pečka. :jok:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
A misliš, da EU ne trza več na NOB? Bi bilo to možno? Če gledaš našo aktualno politiko in glavne medije, potem ne.
Sicer pa EU sredstva podeljujejo in nadzorujejo slovenski uradniki, oni tudi dajo pri večjih zadevah ovadbo EU inštitucijam, da je šlo nekaj narobe in mogoče pridejo tudi oni pogledat.